30
ژانویه
انتخاب نرده مناسب با دکوراسیون

چگونه نرده مناسب با دکوراسیون را انتخاب کنیم؟

 

قبلا نرده‌ های پله وظیفه‌ی حفاظت را برای افرادی که از آنها استفاده می‌کردند داشتند.  اما امروزه می ‌تواند نقش مهمی را در دکوراسیون منزل شما اجرا کند. اگر پله ها از داخل سالن پذیرایی شما عبور می‌ کند و به طبقه بالا می‌ رسد و یا خانه ‌های دوبلکس دارید می‌ توانید نرده ‌های زیبا و با طراحی ‌های کلاسیک و یا سنتی را انتخاب کنید.

این نرده‌ ها بر روی دکوراسیون داخلی منزل شما بسیار تاثیر می‌ گذارد. در این محتوا در انتخاب نرده مناسب با دکوراسیون خانه تان صحبت خواهیم کرد.

نرده ‌هایی که امروزه در بازار وجود دارند در انواع و اقسام رنگ‌ ها مدل‌ ها و جنس‌ ها وجود دارند و به بازار عرضه می ‌شوند. آن ها می ‌تواند از جنس استیل یا شیشه و یا چوب باشد. رنگ آن ها نیز می ‌تواند طلایی یا نقره‌ ای یا هر رنگ دیگری باشد. برای آنکه بهترین نوع آن را انتخاب کنید باید به دکوراسیون منزل خود توجه داشته باشید. زیرا از آنجایی که این نرده ها ممکن است از وسط یا کنار پذیرایی شما به طبقه بالا برسند، پس بر روی طراحی منزلتان اثر خواهد گذاشت.

پس در  انتخاب نرده سبکی را برگزینید که با چیدمان خانه ‌ی شما متناسب و هماهنگ باشد.

نرده فلزی شیک

نرده‌ هایی که جنس آنها از شیشه ‌است

برای محافظت از پله ‌ها و دکوراسیون منزل تان می ‌توانید از نرده ‌های شیشه ‌ای استفاده کنید. اگر دکوراسیون منزل شما کلاسیک است می‌ توانید از سبک شیشه‌ای آن استفاده کنید. این مدل نرده‌ در جنس‌ های مقاوم ساخته می‌ شود البته باید مراقب آنها باشید تا اجسام تیز به آنها برخورد نکند.  این سبک شیشه‌ای در کنار زیبا بودن ممکن است لکه پذیر باشد و نیاز به تمیزکردن مداوم داشته‌باشند همچنین ممکن است که به مرور زمان خط و خش بر روی آن ها بیفتد و شفاف بودن خود را از دست دهد پس از شیشه با جنس مقاوم استفاده کنید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  کابین دوش شیشه ای

وقتی نرده‌ ی منزل شما از جنس شیشه باشد دیگر نیازی به هماهنگ کردن آن با رنگ‌ های مبلمان و فرش و پرده‌ی خود نخواهید داشت زیرا با اکثر رنگ ‌ها و مدل‌ ها هماهنگی خواهدداشت.

نرده شیشه ای

نرده‌ هایی که جنسشان از چوب است:

اگر دکوراسیون منزل شما سنتی است و حتی سبک کلاسیک دارد می ‌توانید از نرده‌ های چوبی یا طرح چوب استفاده کنید بر روی نوع  چوبی آن می ‌تواند حکاکی و منبت کاری صورت گرفته باشد و یا ساده باشد. انتخاب هرکدام از آن‌ ها طرحی زیبا و شیک و لوکس را به منزل شما خواهد بخشید.

این نرده‌ های چوبی را می ‌توانید با فریم مبلمان خود و یا با رنگ فرش خود هماهنگ کنید. همینطور رنگ مدل چوبی آن می‌ تواند قهوه ‌ای روشن یا رنگ‌ هایی از قبیل قهوه‌ای تیره باشد.

این بسته به سلیقه‌ی شما دارد که کدام یک از آن ها را انتخاب کنید البته که باید حواستان باشد که رنگی نباشد که دیزاین منزل شما را ناقص کند. به طور کل رنگ چوب با اکثر رنگ ها تناسب دارد و زیبایی را در کنار طبیعی بودن ایجاد می‌ کند.

نرده چوبی

نرده‌های که جنسشان از فلز است:

نرده ‌های فلزی می ‌تواند در هر رنگی که خودتان مایل باشید و حتی رنگ‌ های زرد و قرمز و بنفش یا هر رنگ دیگری که متناسب با وسایل خانه‌ی شما باشد انتخاب کنید. مدل فلزی ان ها می‌ تواند ساده باشد و یا انواع و اقسام نقش و نگار ها بر روی آنها کشیده شده باشد.

یکی از ویژگی ‌های نرده‌ های فلزی آن است که لکه نمی‌ گیرد و مقاومتش بالاست و در آتش‌سوزی شعله ور نمی شود. این سبک  می‌ تواند رنگ سفید یا هر رنگ دیگری داشته باشد. رنگ سفید آن امروزه بسیار کاربرد دارد زیرا این رنگ با هر دکوراسیونی و سایر وسایل خانه همخوانی خواهد داشت.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  آبکاری استیل

همینطور رنگ مشکی این نرده فلزی نیز می‌تواند زیبا باشد از این نرده‌ها علاوه بر دکوراسیون منزل می‌ توانید در دیزاین و طراحی دفتر کارتان نیز استفاده کنید.

نرده فلزی

نرده‌هایی که جنسشان از استیل است:

این مدل نیز مانند مدل فلزی می‌ تواند در طرح و نقشه ‌های زیبا انتخاب شود. بیشتر از نرده های استیل در محل کار و فروشگاه ها استفاده می شود اما بسته به سلیقه شما می تواند در منزل نیز استفاده شود. در کنار طرح کلاسیک از مقاوت کافی نیز برخوردار است.

نرده استیل

نرده‌های که جنسشان از بتن است:

یکی دیگر نرده ‌ها مدل بتنی است. ظاهر این مدل مانند دیوار است و ممکن است از جنس مواد و مصالح ساختمان ساخته شده باشند. طرح‌ ها و نقشه‌ هایی را که بر روی آن ها کشیده می ‌شود می‌ تواند شلوغ به همراه نقاضی ها و کاشی کاری ها باشد و یا کاملا ساده باشد. می‌توان از و اقسام رنگ‌ ها برای این مدل نرده بتنی استفاده کرد.

علاوه بر اینکه از این نرده‌ها برای راه‌پله‌های داخل خانه استفاده می‌شود می‌توان از آنها برای پارتیشن‌بندی منزل یا دفتر یا سالن‌های آرایش گاهی نیز استفاده کرد