بزرگنمایی آشپزخانه کوچک
27
نوامبر
بزرگنمایی آشپزخانه کوچک

با روش های بزرگنمایی آشپزخانه کوچک آشنا شوید

امروزه آپارتمان نشینی دامن گیر همه شده است، هر چند نقشه کشی آپارتمان ها بسیار زیبا و دنج است اما همه آن ها از نظر ظاهر و ابعاد کمی کوچک به نظر میرسند. بانوی خانه بیشتر زمان خود را در آشپزخانه سپری می کند و قطعا بسیار اهمیت دارد که دکوراسیونی زیبا و دلباز داشته باشد و در فضای خفه ای به سر نبرد. درست است که نمی توان آشپزخانه را کوبید و از نو ساخت اما می توانید با استفاده از روش های بزرگنمایی آشپزخانه کوچک، خودتان و همینطور بقیه را گول بزنید و فضایی بزرگ و دلباز داشته باشید که چیدمانی حرفه ای و بی نقص دارد.

ترفند های شگفت انگیز برای بزرگنمایی آشپزخانه کوچک

ترفند هایی که در ادامه جهت بزرگ جلوه دادن آشپزخانه ذکر می شود، بر روی ظاهر و جلوه بصری آشپزخانه تاثیر دارد، به همین خاطر نیاز به هزینه بالایی نداشته و عمل به آن ها نیز کار دشواری نیست و قطعا نتیجه ای رضایت بخش خواهد داشت که ارزش صرف زمان را دارد. این نکات و ترفند های طلایی عبارتند از:

کابینت های شفاف انتخاب کنید

شاید تصور کنید که امروزه کابینت های درب شیشه ای از مد افتاده است، اما باید بدانید که شفافیت و انعکاس نور از سطح آن ها باعث می شود که آشپزخانه شما بزرگتر بنظر برسد. از طرفی شما نسبت به درون کابینت ها دید خواهید داشت و این باعث می شود که آشپزخانه عمق بیشتری داشته باشد. اسنفاده از درب شیشه ای تنها برای کابینت های بالا کفایت می کند.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  اصول فنگ شویی اتاق کار

روش بزرگنمایی آشپزخانه کوچک

کابینت های هم رنگ و یکرنگ انتخاب نمایید

اگر علاقه ای به استفاده از درب شیشه ای برای کابینت ها ندارید، کابینت ها را در یک رنگ انتخاب کنید. اینکه کلیه کابینت های شما در یک رنگ باشند باعث ایجاد سطحی یکنواخت و منظم شده و به دنبال آن آشپزخانه شما بزرگتر به نظر میرسد. بهتر است رنگی را هم که انتخاب میکنید از تم های روشن و جذاب باشد. نگران تمیز کردن آن هم نباشید چرا که می توانید از ترفند های مختلفی جهت تمیز کردن راحت کابینت ها بهره مند شوید.

لوازمی متناسب با ابعاد محیط برگزینید ( ترفند بزرگنمایی آشپزخانه کوچک )

بزرگ نمایی آشپزخانه کوچک، امری بسیار دشوار است اما این دشواری را با دقت در انتخاب های خود می توانید از بین ببرید. در هنگام انتخاب و خرید، توجه کنید که لوازم بزرگ و جاگیر را تهیه نکنید. استفاده از یک جزیره کوچک، چهارپایه ها و صندلی هایی با پایه های باریک، لوستر هایی ظریف، ظروف ساده و خاص و … باعث می شود که شما در بزرگنمایی آشپزخانه کوچک خود موفق عمل کنید. میز های باریک باعث ارزشمند تر شدن فضای شما می شود. مبلمان پر را به هیچ عنوان جزو انتخاب هایتان قرار ندهید.

ترفند بزرگنمایی آشپزخانه کوچک

از خطوط عمودی استفاده کنید

بازی با خط و طرح های آشپزخانه نیز می تواند در بزرگنمایی آن موثر باشد. شما می توانید با استفاده از خطوط عمودی فضا سازی کنید. خطوط عمودی آشپزخانه کوچک شما را کشیده تر نشان می دهد. این خطوط توجه را به سمت سقف و کف جلب کرده و ارتفاع را بزرگتر نشان می دهد و به دنبال آن آشپزخانه نیز بزرگتر به نظر میرسد.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  انتخاب تخت کودک مناسب

لوازم اضافی را جمع کنید

قطعا قرار دادن لوازم روی کانتر، چیدن اکسسوری ها و وسیله های تزئینی برای زیبا سازی فضاهای بزرگ مناسب خواهد بود. زمانی که فضا شما محدود است و محیط بزرگی در دسترس ندارید باید از سادگی کمک بگیرید. هرچه دکوراسیون شما ساده تر و منظم تر باشد سبب می شود که آشپزخانه شما بزرگتر به نظر برسد. سعی کنید تا حد امکان لوازم خود را درون کابینت ها و … با نظم و ترتیب قرار دهید. هیچگونه شی اضافه مانند شمعدان، گلدان و … را روی بخش های مختلف قرار ندهید و از زیبایی و سادگی آن نهایت استفاده را به نفع بزرگ جلوه دادن آشپزخانه ببرید.

بزرگ جلوه دادن آشپزخانه کوچک

از نور طبیعی سود ببرید

از دیگر روش های بزرگ جلوه دادن آشپزخانه، نورپردازی است. این نورپرازی می تواند به کمک نور طبیعی و مصنوعی انجام شود. زمانی که شما در آشپزخانه خود دارای یک پنجره هستید می توان به جرات گفت نصف راه را رفته اید، چرا که نور طبیعی راه خود را یافته و وارد آشپزخانه خواهد شد. اما شما هم باید یاری رسان آن باشید و از پرده های ضخیم و با رنگ تیره استفاده نکنید. اگر پنجره شما رو به خیابان نیست میتوانید از پرده هم استفاده نکنید تا محیطی دلباز تر داشته باشید. پرده های پنجره را بلند تر انتخاب نکنید و به پرده های کوچکی اکتفا کنید.

با استفاده از این پنجره می توانید از هوای معتدلی نیز در آشپزخانه بهره مند شوید. اما اگر پنجره ندارید ناگریز به استفاده از نور مصنوعی خواهید بود. به هیچ عنوان به سراغ دیوار کوب و یا اباژور نروید چرا که به اندازه کافی فضا از شما اشغال خواهد کرد. به جای آن یک لوستر زیبا و جذاب برای نور عمومی اشپزخانه برگزینید. حال باید به سراغ لامپ های هالوژنی برای قسمت زیری کابینت ها بروید. علاوه بر آن می توانید از دیگر چراغ های کوچک و مخفی در سایر بخش های اشپزخانه استفاده کنید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  کابینت آشپزخانه به سبک کلاسیک

نکته مهم: بهتر است از نور هایی به رنگ سفید و زرد استفاده کنید که به بزرگ جلوه دادن فضای شما نیز کمک شایانی خواهد کرد.

آشپزخانه را مرتب نگه دارید

اینکه همیشه همه چیز سر جای خودش باشد، سینک ظرفشویی و اجاق گازتان تمیز باشد و برق بزند، اثری از لکه روغن و کثیفی روی سطوح کابنیت ها نباشد و … همه در کنار یکدیگر باعث می شود که آشپزخانه شما براق تر و روشن تر و از همه مهم تر بزرگتر جلوه کند. این توصیه را جدی بگیرید و آشپزخانه خود را همیشه منظم نگهدارید، لوازم اضافی را دور کنید، از کاشی های روشن استفاده کنید و یکبار برای همیشه آن را به طور اساسی تمیز کردن و بعد از آن به صورت روزانه زمان جهت تمیز کردن آشپزخانه خود بگذارید.