تخت کودک زیبا و جذاب
23
اکتبر
انتخاب تخت کودک مناسب

انتخاب تخت کودک مناسب امری بسیار مهم

اگر از دور به ماجرا نگاه می کنید خرید تخت کودک یکی از لذت بخش ترین خرید ها می باشد که تنوع و جذابیت بسیار زیادی دارد. اما زمانی که دست به کار می شوید تازه متوجه خواهید شد که علاوه بر جذابیت ها و طرح های بصری تخت ها باید به نکات مهم تر دیگری نیز توجه کنید. این نکات شامل مواردی است که به حفظ سلامت کودک شما می کند و نباید ان ها را نادیده بگیرید.

انتخاب تخت کودک برای دختر

خرید تخت کودک و نکاتی که باید بدانید

علاوه بر این که یک مکان برای خوابیدن فرزند شما است ممکن است یک فضای بازی و یا استراحت و … نیز باشد. بسیار مهم است که امنیت بالایی داشته باشند و کودک دلبندتان بتواند احساس راحتی بیشتری در ان داشته باشد. فرزند شما تا چندین سال اوقات خود را درون ان سپری خواهد کرد. باید از دوام ان هم مطئن شوید. نکات مهمی که در هنگام خرید تخت کودک باید مد نظر داشته باشید عبارتند از:

تخت کودک دارای میله با فاصله استاندارد باشد

تختهای کودکان در قسمت طول و در برخی مواقع در طول و عرض دارای یک سری نرده ها با فاصله مشخصی هستند که کودک شما از بین ان ها نیفتد و نتواند بدون اجازه شما ازتخت پایین بیاید. فاصله بین میله های تخت باید به اندازه ای باشد که کودک نتواند دست و سر خود را از ان خارج کند چرا که ممکن است بین ان گیر کند. این فاصله استاندارد برابر با 3 سانتی متر است. در زمان خریدتخت نوزاد توجه کنید که نرده های محافظتی ان در هر دو سمت وجود داشته باشد و همچنین قابل تنظیم باشند که بتوانید در مواقع مورد نیاز ان ها را بالا اورده و در غیر این صورت میله هارا پایین ببرید. البته برخی معتقدند باید نرده های ان متحرک نباشد و به صورت ثابت باشد تا کودک نتواند ان را باز و بسته کند.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  چیدمان و دکوراسیون حمام

تزئینات ان ایمن باشد

تختهای کودک برای ان که با روحیه کودکان سازگاری بیشتری داشته باشند دارای یک سری تزئینات هستند. این تزئینات که به عنوان لوازم جانبی ان شناخته می شوند در برخی مواقع به دلیل داشتن پیچ و مهره، قسمت های بیرون زدگی، تیزی و … خطر افرین هستند. در زمان خرید توجه داشته باشید که هیچ بخش تیز و خطرناکی درتخت و یا لوازم جانبی ان وجود نداشته باشد چرا که به عنوان یک عامل خطرساز میتواند یک تهدید بزرگ برای فرزندتان باشند.

انتخاب تخت کودک کم جا

از محکم بودن بخش مونتاژ تخت مطمئن شوید

امروزه طراحی این تختها به گونه ای انجام می شود که شما باید ان ها را خودتان به یکدیگر متصل نمایید تا تخت ساخته شود. در زمان خرید توجه کنید که محل اتصال بخش های مختلف تخت به صورت سفت و محکم باشد و هیچ آسیب دیدگی و یا مشکلی نداشته باشد. در زمان نصب نیز باید باید ان را چک کنید تا هیچ مشکلی نداشته باشد و بسیار محکم نصب شود. در حالت کلی تخت نباید در هنگام جا به جایی و حرکت کودک روی ان تکان بخورد و جا به جا شود.

وزن مناسبی داشته باشد

قرار نیست تخت کودک شما به اندازه ای سبک باشند که کودک بتواند با هل دادن و یا تکیه بر ان موجب حرکت ان شود. از طرفی نباید انقدر سنگین وزن باشد که جا به جایی ان برای شما سخت باشد. بهتر است این نکته را هم در هنگام خریدتخت کودک مد نظرتان داشته باشید و یک تخت خوش دست خریداری نمایید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  عمل پولیش و پرداخت کاری استیل و سایر فلزات

هیچ خرده چوبی روی تخت کودک وجود نداشته باشد

پوست کودک بسیار حساس می باشد. کوچک ترین برخوردی میتواند موجب اسیب رسیدن به ان شود. اغلب تختهای کودک نیز از چوب و … ساخته می شوند شما باید در زمان انتخاب توجه کنید که هیچ یک از بخش های تخت دارای خرده چوب نباشد تا در اثر برخورد موجب تراشیده شدن پوست کودکتان نشود. تخت باید کاملا سطوح صاف داشته باشد.

انتخاب تخت کودک مناسب

دارای قفل برای پایه باشد

تختهای کودک دارای چرخ هایی هستند که بتوانید راحت تر ان را حمل کنید. اگر کودک شما کمی سنش بیشتر شود میتواند ان را هل داده و جا به جا نماید و همانطور که می دانید خطر ساز است. پس بهتر است تختی انتخاب کنید که به صورت ثابت باشد و پایه های ان چرخ نداشته باشد. اما اگر می خواهید تختی با پایه های چرخی بخرید که جا به جایی و حرکت ان برای خودتان اسان شود حتما نمونه ای را برگزنید که داریا قفل پایه است تا بتوانید در مواردی که نیاز هب حرکت تخت نیست و کودمان خواب است ان را قفل کرده و بدون حرکت نگهدارید.

بهتر است تخت دارای کشو باشد

اگر فضای کوچکی برای اتاق کودک در اختیار دارید و یا می خواهید یک دکوراسیون مدرن و جذاب برای اتاق ان داشته باشید پیشنهاد میکنیم از تختهای دارای کشو استفاده کنید. این تختها در بخش پاینی و یا در زیر تخت دارای کشو هستند و میتوانید از ان ها برای نگه داری از لوازم و لباس های کودکان استفاده نمایید. اما باید توجه کنید که این کشو ها به راحتی باز و بسته شود و سر و صدا و یا حرکتی روی تخت ایجاد مکند. چرا که ممکن است در برخی مواقع زمانی که فرزند شما خواب است بخواهید چیزی در کشو قرار دهید و یا بردارید . در این صورت نباید کودکتان از خواب بیدار شود.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  نقش شلف استیل در دکوراسیون

نکاتی که بهتر است در هنگام خرید تخت به ان توجه کنید:

شما ممکن است هرتختی را انتخاب کنید که متناسب با استاندارد های تعیین شده طراحی و تولید شده است. اما بهتر است تختی را برگزینید که قابلیت اتصال به تخت والدین را داشته باشد تا بتوانید از کودک خود در هنگام خواب نیز مراقبت کنید. علاوه بر این رنگی که برای تخت کودک استفاده می کنید بسیار حائز اهمیت می باشد و بر روی شخصیت و روحیه فرزندتان از نظر روانشناسی تاثیر می گذارد. تختی انتخاب کنید که جنس ان نیز محکم و با دوام باشد و در نهایت دارای ضمانت نامه باشد.