نحوه تزئین دیوار مبل
16
اکتبر
نحوه تزئین دیوار پشت مبل

تزئینی جذاب و منحصر به فرد برای دیوار پشت مبل

برای چیدمان دکوراسیون منزل در اولین مرحله به سراغ پیدا کردن مکانی مناسب برای قرار دادن مبل ها هستیم. و به طبع ابتدا برای مبل ها بزرگتر و سپس برای مبلهای کوچکتر محل قرار گیری را انتخاب کرده و مشخص میکنیم. اما بعاد از قرار دادن مبلمان وارد مرحله دیگری می شویم و انن تزئین دیوار پشت مبل است. بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که مبل های خود را متناسب با ابعاد دیوار بگذارید. یعنی مبل بزرگتر را در مقابل دیواربزرگتر و بالعکس. حال میتوانید بعد از جای گذاری ان به دنبال تزئین دیوار پشت ان باشید که سعی کردیم برترین ایده ها را در اختیارتان قرار دهیم.

تزئین دیوار مبل

برترین ایده های تزئین دیوار پشت مبل

برای تزئین دیوارپشت مبل ایده های بسیاری وجود دارد که هر یک از ان ها جلوه ای جدید و تازه به چیدمان شما خواهد بخشید. برای انتخاب ان ها به سبک مبلمان و طراحی داخلی خانه خود توجه کنید و همچنین سلیقه تان را نیز در نظر داشته باشید. شما رد این خانه زندگی می کنید و باید دکوراسیونی متناسب با خواسته خود داشته باشد تا احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

تابلو های خود را روی تخته چوبی قرار دهید

اگر شما هم یک خانه تازه ساخت داشته باشید قطعات تمایلی به ایجاد سوراخ متعدد روی دیوار نخواهید داشت. البته ممکن است دلایل دیگری همچون مستاجر بودن و … نیز وجود داشته باشد که در این صورت تنها کافی است یک تخته چوبی را به طول بزرگتر از تعداد تابلو هایتان انتخاب کنید و ان را با توجه به تم رنگی داخلی خانه تان رنگ کرده و با دو میخ روی دیوارپشت مبل بزنید و تابلو های خود را روی ان بگذارید. این کار را برای قرار دادن عکس های خانوادگی و یا کتاب های خود هم می توانید انجام دهید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  ظروف دکوری سنگی

برروی دیوار پشت مبل آینه نصب کنید

نصب آینه ها با ست ها مختلف و همچنین در طرح و ابعاد گوناگون بر روی دیواریکی از پر طرفدار ترین ایده ها برای تزئین دیوار پشت مبلها می باشد. از این ایده علاوه بر خانه در دکوراسیون محیط کار و آرایشگاه و … نیز می توانید استفاده کنید. هرچه طرح اینه هایتان خاص تر باشد جذابیت ان دو چندان خواهد شد. همچنین استفاده از اینه ها به بزرگتر نشان داده شدن فضا نیز کمک بسیاری خواهد کرد و نور را نیز بازتاب می کند.

شیوه تزئین دیوار پشت مبل

دیوار یادگاری بسازید

برای تزئین دیوارپشت مبل با یادگاری ها باید به سراغ مبلمان نشیمن بروید. بهتر است مبل در بخش مرکزی دیوار قرار بپیرد. حال میتوانید هر یادگاری که از دوستان، فرزندان، آشنایان و … دارید روی ان قرار دهید. این یادگاری ها می تواند یک کارت پستال شیک و خاطره انگیز باشد و یا یک عروسک جذاب و دوست داشتنی که روی دیواربا نظم اختصاصی در کنار یکدیگر جا گرفته اند. می توانید از ریسه های نورانی نیز جهت زیبا بخشی به فضا و نورپردازی استفاده کنید.

تخته سیاه با نوشته های ایده ال

اگر تازه عروس هستید این یک ایده بسیار متفاوت و خاص برای شما خواهد بود. میتوانید یک تخته سیاه روی دیوار پشت مبل نصب کنید و از اولین مهمانان خود بخواهید یادگاری را برایتان روی ان بنویسند تا به یادگار نگهدارید و همیشه نیز در مقابل دیده تان باشد. البته اگر تمایلی به انجام ان ندارید میتوانید به صورت روزانه و یا هفتگی جملات جذاب و انگیزشی روی آن برای خود بنویسید و با هر بار نگاه کردن به ان انرژی دریافت کنید و با قدرت در مسیر موفقیت خود پیش بروید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  کابین دوش شیشه ای

کتابخانه بک گراندی جذاب برای مبل ها

اپر به مطالعه علاقه مند هستید میتوانید برای تزئین دیوار پشت مبل از کتابخانه خود استفاده کنید. هرچه کتابخانه شما بزرگ تر باشد که بتواند طول کلی دیواررا بپوشاند زیبایی ان بیشتر خواهد شد. البته کتابخانه نباید خالی بماند و باید کتاب های خود را درون ان بچینید. البته خالی ماندن چند قفسه در ان ایرادی ندارد و بهترین مکان برای قرار دادن لوازم دکوراتیو مانند: شمعدان، اسپیکر، گلدان، مجسمه و … می باشد. رنگ کتابخانه را نیز متناسب و متضاد با رنگ مبلمان انتخاب نمایید تا جلوه آن بیشتر شود.

تزئین دیوار پشت مبل

از شلف ها برای تزئین دیوار بهره مند شوید

شلف ها یکی دیگر از ایده های برتر برای تزئین دیوار پشت مبل هستند. می توانید هر زمانی که بخواهید ان ها را از روی دیواربردارید. درون ان ها هم هرچیزی که بخواهید میتوانید قرار دهید. از عود و گل و گلدان و شمع گرفته تا دیگر اکسسوری های جذابی که زیبایی دکوراسیون شما را دو چندان می کند. البته برای انکه ظاهری بی نقص داشته باشد باید فاصله قرار گیری ان روی دیوار با مبل را بررسی کنید تا در فاصله خیلی کم و یا خیلی زیادی نباشد. یک حد وسط تعیین کنید و در یک راستا و یا به صورت درهم بچینید.

ایده های قدیمی برای تزئین دیوار پشت تلویزیون

یک سری ایده هایی نیز وجود دارد که هر چند باز هم امروزه مورد استقبال کاربران قرار می گیرند اما از مد افتاده اند و بهتر است که استفاده نکنید اما اگر تمایل و علاقه دارید دیگر جای بحثی باقی نمی ماند و بی تردید باید به سراغ ان بروید. این ایده ها عبارتند از:

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  نحوه براق کردن ظروف برنجی

نصب ساعت دیواری: ساعت دیواری باید بر روی دیواری باشد که بتوانید زا همه بخش ها ان را ببینید. قطعا اگر دیوار پشت مبل ان را نصب کنید هنگام نشستن روی مبل نمی توانید ساعت را ببینید.

کاغذ دیواری سه بعدی: هنوز هم در بسیاری از خانه های ویلایی از کاغذ دیواری سه بعدی برای تزئین دیوار پشت مبل استفاده می شود. بهخ سراغ طرح های جدید بروید. طرح هایی همچون گل، طبیعت، هندسی و … برخی از این نمونه ها است.

نصب تابلو: تابلو های طبیعت و یا حتی ایه هایی از قران نیز از دیگر شیوه ها برای تزئین دیوار پشت مبل می باشد که در سبک کلاسیک به چشم می آید و طرفدار دارد. البته در نصب ان ها همانند سبک مینیمال نباید زیاده روی کنید. زیبایی ان در سادگی ان است.