تزیین زیبای سرویس بهداشتی
21
آگوست
ایده هایی برای تزئین سرویس بهداشتی

زیبایی سرویس بهداشتی با تزئین آن

استفاده از روش های جدید جهت تزیین سرویس بهداشتی باعث میشود تا سرویس بهداشتی شما پر نور، جذاب و شیک به نظر برسد. معمولا توجه کمتری به این بخش از منزل میشود اما طراحی داخلی و دکوراسیون های امروزی همانند سایر بخش های خانه به این قسمت کوچک توجه میکنند و در عین رعایت بهداشت محیط سعی بر بزرگتر نشان دادن آن و دیزاین بهتر دارند.

تزیین لوکس سرویس بهداشتی

چگونه سرویس بهداشتی خانه مان را تزئین کنیم؟

احتمالا شما هم تا به حال در فیلم ها و … سرویس بهداشتی های لوکس و زیبا و به اصطلاح لاکچری را دیده اید که علاه بر برقی که دارند، تمامی لوازم و اقلام سرویس بهداشتی به صورت منظم و کاملا شیک در کنار یکدیگر جا گرفته اند. دست یافتن به چنین فضایی در توالت غیر ممکن نیست. تنها نیازمند ایده های نو و خلاقیت دارد که ما جدیدترین و راحت ترین ایده ها را در اختیارتان خواهیم گذاشت و باقی داستان بستگی به هنر دستان شما دارد.

رعایت بهداشت و پاکیزگی اولین اقدام جهت تزیین سرویس بهداشتی

شما هرچقدر هم از لوازم گران قیمت، اکسسوری ها و … استفاده کنید، تا زمانی که کاشی ها و شیرالات سرویس بهداشتیتان تمیز نباشد به نظر نخواهد آمد. ترفندهای متنوعی جهت تمیز کردن سرویس بهداشتی وجود دارد. استفاده از انواع شوینده ها، اسیدها، نوشابه سیاه و … که باعث میشود تا همیشه کاشی هایی تمیز در سرویس بهداشتی داشته باشید. البته باید بتوانید با شست و شو مداوم این تمیز بودن را برای همیشه حفظ نمایید و صرفا محدود به بازه زمانی کمی نباشد.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  چیدمان و دکوراسیون حمام

تزیین و گل آرایی سرویس بهداشتی

استفاده از شیرالات مخفی در تزئین سرویس بهداشتی

عده ای بر این باور هستند که استفاده از شیرالات روکار در سرویس بهداشتی باعث میشود تا به هنگام خراب شدن آنها و یا ترکیدگی لوله ها به راحتی آنها را تعمیر نمایید اما در دکوراسیون امروزی توجه ویژه ای بر روی شیرالات توکار میشود. هرچه محیط خلوت تر باشد زیبایی آن بیشتر است. نبود لوله ها و … باعث میشود تا فضای شما بسیار خلوت شده و همچنین کاشی ها نیز با طرح های جذاب خود بیشتر به چشم آیند.

استفاده از توالت فرنگی در جای مناسب سرویس بهداشتی

شاید با خود بگویید محل قرارگیری توالت فرنگی چه ربطی به تزئین سرویس بهداشتی دارد؟! امروزه در اغلب خانه ها در کنار سنگ ایرانی توالت فرنگی نیز قرار داده میشود. اما محل قرارگیری آن باید به گونه ای باشد که ضمن بهم نریختن تناسب فضا باعث راحتی مصرف کنندگان باشد و همچنین به راحتی به شیرالات دسترسی داشته باشد. همچنین باید فضای کافی در اطراف آن جهت نصب کاغذ دستمالی و سطل آشغال وجود داشته باشد.

تزیین مدرن و زیبای سرویس بهداشتی

استفاده از ست های دستشویی تاثیرگذار در تزئین آن

  1. در هر سرویس بهداشتی شما به لوازمی همچون سطل زیاله، جا صابونی، جا مسواکی، جا دستمال کاغذی و … نیاز خواهید داشت. میتوانید این اقلام را به صورت ست با یکدیگر تهیه کنید تا سازگاری بیشتری در محیط داشته باشند. انواع بسیار متنوع با طرح و رنگ های بسیار خاص وجود دارد که میتوانید با در نظر گرفتن تم رنگی محیط و همچنین سلیقه خود آنها را تهیه نمایید. اما باید چند نکته را مد نظر داشته باشید:
  2. 1- از آنجایی که احتمال کثیف شدن و همچنین جرم گرفتن این لوازم در سرویس بهداشتی زیاد است بهتر است جنسی انتخاب کنید که بتوانید به راحتی با شوینده مختلفی آنها را شست و شو دهید.
  3. 2- به ابعاد دقت کنید. نباید بزرگتر از آنچیزی باشند که جای مناسب جهت آنها نداشته باشید.
  4. 3- از نمونه سرامیکی و … که احتمال شکستن آنها زیاد است، دوری کنید.
  5. 4- فلزات در چنین محیط مرطوبی دچار زنگ زدگی میشوند.
  6. 5- و…
پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  گلخانه شیشه ای استیل

تمامی جوانب را در نظر بگیرید و سپس به خرید اقدام نمایید.

از قاب آینه های لوکس برای تزئین استفاده کنید

دیگر دوره استفاده از آینه دیواری که دارای جا مسواکی و جا صابونی بوده اند گذشته است. امروزه آینه های گرد با چراغ های هالوژنی در بخش پشتی آنها روی کار آمده است که بدون هیچ قابی روی دیوار نصب میشوند. در عین سادگی زیبایی ان ها بسیار خیره کننده می باشد. میتوانید از آینه های تمام صفحه نیز بر روی دیوار پشت روشویی در سرویس بهداشتی استفاده کنید و جذابیت آن را دو چندان کنید. البته اگر تمایل به سبک کلاسیک دارید میتوانید به سراغ میز روشویی ها و آینه های ست که دارای کنده کاری در قاب هایشان هستند استفاده کنید.

تزیین قشنگ سرویس بهداشتی

نورپردازی صحیح در سرویس بهداشتی

داشتن نورپردازی درست و البته ملایم به راحتی میتواند فضای سرویس بهداشتی شما را تحت تاثیر قرار دهد. استفاده زا یک منبع نور ملایم و البته دکوراتیو که بتواند نور را به زیبایی هرچه تمام تر از سطح آینه منعکس کند یاعث میشود تا همیشه از حضور در سرویس بهداشتی حس آرامش به خود بگیرید. نور کم در چنیین محیطی باعث میشود تا احساس خفگی بکنید.

احساس طراوت طبیعت در سرویس بهداشتی

از دیگر شیوه های تزیین سرویس بهداشتی تلفیق تکه ای از طبیعت با آن است. گیاهان و گل های بسیار زیادی وجود دارند که محیط مرطوب را دوست دارند و برای رشد نیاز به نور طبیعی خورشید ندارند. میتوانید از چنین گل هایی با گلدان های فانتزی و کوچک در اطراف روشویی، قفسه های روی دیوار و … استفاده کنید. این کار باعث میشود تا آلودگی های محیط نیز توسط گیاه جذب شود.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  عمل پولیش و پرداخت کاری استیل و سایر فلزات

حوله های تمیز و مرتب برای تزئین داشته باشید

برای آنکه ظاهری مرتب به سرویس بهداشتی خود ببخشید لازم است که حوله ها، پد های بهداشتی و … به صورت منظم و دسته بندی شده در یک جای تعیین شده قرار دهید. استفاده از کمدهای زیر روشویی بهترین گزینه جهت نگهداری از آن ها است. حوله ها را هرچه ساده تر تا بزنید فضای شیک تری ایجاد خواهد کرد. پس بهتر است به سراغ درست کردن شکل های کارتونی و … با حوله نروید. استفاده از حوله سفید نیز ضمن سازگاری با محیط به شما کمک میکند تا کثیف شدن آنها را زودتر تشخیص دهید و تمیز کنید.

بوی خوش مهم ترین ویژگی سرویس بهداشتی

در نهایت برای انکه سرویس بهداشتی شما فضای خوش بو و معطری باشد میتوانید از خوشبو کننده های مخصوص استفاده کنید. استفاده از بوگیر نیز ترفند دیگری است که میتوانید مورد ساتفاده قرار دهید. استفاده از مایع دستشویی معطر نیز باعث میشود تا عطر خوشی در هوا پراکنده شود.