ایده تورفتگی دیوار
05
مارس
ایده های طراحی تورفتگی دیوار

از تورفتگی دیوار نهایت استفاده را ببرید

قناسی قسمت هایی از دیوار باعث ایجاد تورفتگی می شود که جلوه خوشایندی ندارد، نیاز نیست دیوار را کوبیده و مجدد آن را از اول بسازید بلکه می توانید با استفاده از ایده های خلاقانه تورفتگی دیوار را به یک نمای کاربردی و زیبا برای دکوراسیون خود تبدیل کرده و از تماشای آن لذت ببرید. این کار هزینه زیادی هم برایتان به جا نخواهد گذاشت. اگر می خواهید دکوراسیونی زیبا و منحصر به فرد داشته باشید از کنار تورفتگی های دیوار به این آسانی ها نگذرید.

ایده جذاب و کاربردی تورفتگی دیوار

برای اینکه بتوانید ورق را به سمت خود برگردانده و یک دیوار شیک و مجلل داشته باشید که خانه را بسیار زیبا جلوه دهد، ما ایده هایی بسیاری را برایتان معرفی میکنیم که بسته به نظر شخصی خودتان می توانید آن ها را انتخاب کرده و اجرا نمایید. اما در اجرا و انتخاب آن ها به یک سری نکات باید توجه کنید که عبارتند از:

  • این تورفتگی در کدام بخش از منزل است؟ قطعا ایده ای که برای اتاق انتخاب میکنید با آشپزخانه و با راهرو فرق خواهد داشت.
  • ابعاد و اندازه آن چقدر است. شما نمی توانید ایده هایی که برای تورفتگی های بزرگ دیوار است روی تورفتگی های کوچک اعمال کنید و بالعکس.
  • تزئین تورفتگی دیوار را مطابق با سبک دکوراسیون و چیدمان فضای خود انجام دهید.
  • خلاق باشید و خلاقیت به خرج دهید.

طراحی فرورفتگی دیوار

فرورفتگی دیوار را به یک کتابخانه تبدیل کنید

اگر شما هم اهل کتاب و مطالعه هستید و یا برای قرار دادن کتب درسی خود به یک کتابخانه نیاز دارید، وجود یک تورفتگی در دیوار برایتان لذت بخش خواهد بود. چرا که می توانید یک چهارچوب درون آن قرار داده و یک کتابخانه دیواری شیک و زیبا داشته باشید. می توانید شکل تورفتگی را هم به اندازه دلخواه تغییر دهید تا به صورت شخصی سازی شده باشد. البته اگر نمی خواهید یک کتابخانه درون آن جای دهید می توانید بخش داخلی آن را قفسه بندی کرده و کتاب هایتان را با نظم درون آن قرار دهید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  نقش تابلو در دکوراسیون منزل

یک قفسه برای عروسک های خود داشته باشید

فرقی نمی کند در چه سن و سالی باشید بی شک یک سری عروسک و یا لوازم دکوری خواهید داشت که به دنبال جایی برای قرار دادن آن هستید. اگر فرزند کوچک هم داشته باشید که این امر برایتان حتمی خواهد بود. به راحتی تورفتگی دیوار را به فضایی مناسب برای قرار دادن عروسک و لوازم دکوراتیو تبدیل کنید. می توانید قسمت داخلی آن را رنگ بزنید و همچنین با زدن برچسب های دیواری، لامپ های ریسه ای و غیره آن را تزئین کنید.

تورفتگی دیوار یا گلخانه ای منحصر به فرد

یکی از دغدغه های همیشگی ما در دکوراسیون پیدا کردن بخش مناسبی برای قرار دادن گلدان ها است. اگر علاقه مند به طبیعت و گل و گیاه هستید، قطعا تعداد زیادی از گلدان ها را در خانه دارید که می توانید به راحتی آن ها را در تورفتگی دیوار قرار دهید. گلدان هایی با طرح های خاص و زیبا باعث زیبایی دو چندان دیوار هم می شود. البته این ایده تورفتگی دیوار زمانی قابل اجرا خواهد بود که در معرض تابش نور آفتاب باشد تا گل های شما با قرار گرفتن در آن دچار خراب شدگی نشوند.

ایده فرورفتگی دیوار

کمد دیواری بزنید

این قسمت را به یک کمد دیواری کاربردی تبدیل کنید که بتوانید لوازم و وسیله های اضافه خود را درون آن قرار داده و محیطی منظم داشته باشید. این یک مخفیگاه برای شما خواهد بود که ریخت و پاش هایتان دیده نشود.

تورفتگی دیوار یک مکان امن برای شما

می توانید درون این تورفتگی یک گاوصندوق قرار داده و مدارک مهم، لوازم با ارزش و گران قیمت، پول نقد و غیره خود را درون آن قرار دهید. همچنین روی آن را هم با نصب یک تابلو یا یک پرده تزئینی پوشانده و همیشه یک فضای امن و دیده نشدنی برای خود داشته باشید تا بتوانید از لوازم با ارزش خود محافظت کنید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  بزرگنمایی آشپزخانه کوچک

تبدیل فرورفتگی  به ویترین

امروزه وجود ویترین در هر خانه ای و با هر سبک دکوراسیونی جز لوازم ضروری محسوب می شود. این یک فرصت استثنایی برای شما خواهد بود که از این تورفتگی به عنوان یک ویترین ثابت استفاده کنید. لوازم تزئینی و دکوری خود مانند قاب عکس، گلدان و دیوار کوب خود را روی آن قرار داده و با رنگ کردن و چراغ زدن آن را تزئین کنید.

طراحی تورفتگی دیوار

تورفتگی را به یک میز کنسول تبدیل کنید

بی شک در خانه های قدیمی دیده اید که طاقچه ها بهترین مکان برای قرار دادن آینه و شمعدان ها می باشد. امروزه رفته رفته طاقچه ها حذف شده و مدل های گوناگونی از کنسول ها روانه بازار شده است. می توانید در داخل تورفتگی یک آینه بزرگ و زیبا نصب کرده و در مقابل آن آینه و شمعدان های خود را بگذارید. زیبایی که به فضای شما خواهد بخشید غیر قابل وصف است. این ایده تورفتگی را حتما امتحان کنید.

فرورفتگی مکان مناسبی برای میز کار

اگر تورفتگی عمق و یا ابعاد بزرگی دارد می توانید با اندکی تغییر در بخش داخلی آن و قرار دادن چراغ مطالعه و همچنین یک صندلی با ارتفاع مناسب در مقابل آن یک میز کار و یا میز مطالعه خارق العاده برای خود داشته باشید. این میز به صورت ثابت و محکم خواهد بود که فضای زیادی هم از خانه شما نخواهد گرفت و می توانید به راحتی از آن استفاده کنید.

اگر فرورفتگی دیوار در بخش سقف باشد چه کاری باید کرد؟

علاوه بر ایده های فرورفتگی دیوار ایده های بسیاری برای سقف وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. برخی از این ایده ها عبارتند از:

  • نصب لوستر
  • استفاده از سقف کاذب
  • قرار دادن گچ بری ها با طرح های جدید و متنوع
  • نصب چراغ ها و لامپ های نورانی
پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  نکات مهم درباره روف گاردن