خرید آینه دکوراتیو
04
دسامبر
نکات مهم در خرید آینه دکوراتیو

راهنمای خرید آینه دکوراتیو

امروزه آینه ها کاربرد زیادی در طراحی داخلی دارند که زیبایی خانه را با انعکاس خود دو برابر می کنند. از دیگر ویژگی های مهم آینه که باعث شده در تمامی دکوراسیون ها به کار گرفته شود این است که نور را بدون پراکندگی بازتاب داده و به همین خاطر باعث روشنایی محیط می شود. امروزه آینه ها در ابعاد و شکل های مختلفی با قاب های منحصر به فرد تولید می شوند که هر یک از آن ها برای سبک های خاصی مناسب است و انتخاب را برای کاربران دشوار می کند. جهت آشنایی با نکات مهم در خرید آینه دکوراتیو همراه ما باشید.

چگونه آینه دکوراتیو دلخواهمان را انتخاب کنیم؟

اگر به جزئیات توجه کنید، انتخاب آینه کار دشواری نیست. سلیقه شما بخش بزرگی از ماجرا است و باید آن را در نظر بگیرید اما در کنار آن باید به یک سری نکات نیز توجه کنید که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

آینه دکوراتیو را برای کدام بخش از منزل می خواهید؟

این اولین سوالی است که باید پاسخ آن را بدانید. شاید بتوان اینگونه مطرح کرد که می خواهید آینه را در کجا قرار دهید؟ قطعا محل قرار گیری بر روی انتخاب آن بسیار موثر خواهد بود.

راهنمای خرید آینه دکوراتیو

خرید آینه دکوراتیو برای راهرو

قرار دادن آینه در بخش ورودی و خارج شدن از منزل یک ایده جذاب است که می توانید استفاده کاربردی از آن داشته باشید، چرا که به هنگام خروج از منزل می توانید خودتان را در آن تماشا کنید و از پوشش و ظاهر خود مطئن شوید. در عین کاربردی که دارد می توانید مدل های دکوراتیو را انتخاب کنید تا باعث زیبایی فضا ها شود. راهرو ها متراژ کوچکی دارند و وجود آینه می تواند آن را بزرگتر نشان دهد. حال این آینه می تواند به صورت قدی، دیواری و … باشد. پیشنهاد میکنیم مدل دیواری و یا گرد را انتخاب کنید که بتوانید در بخش بالای جا کفشی قرار دهید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  انتخاب بهترین پارچه مبل راحتی

خرید آینه دکوراتیو برای سالن پذیرایی

برای انتخاب آینه دکوراتیو پذیرایی باید به سبک چیدمان توجه کنید. اگر دکوراسیون کلاسیک دارید می توانید یکی از دیوار های خانه را سرتاسر با آن بپوشانید. می توانید یک آینه بزرگ چهار گوش نیز روی یکی از دیوار ها قرار دهید که در این صورت باید قابی کلاسیک و طرح دار نیز برای آن انتخاب نمایید تا جذابیت ظاهری را دو چندان کند. اما اگر سبک چیدمان شما حالت مدرن و مینیمال دارید می توانید به سراغ مدل های چند تکه بروید و در دیوار پشت مبل و … نصب کنید.

خرید آینه دکوراتیو برای اتاق

اتاق ها نیز از دیگر بخش های خانه هستند که می توانید با آینه آن را تزئین کنید. بهترین گزینه برای شما به کارگیری یک آینه قدی با قابی ظریف و جذاب در گوشه ای از اتاق است. اما اگر فضای کافی ندارید می توانید از مدل های چند تکه، گرد کوچک، قدی های پایه دار و … که صرفا برای دکوراسیون اتقا ها به کار می رود، استفاده نمایید.

نکات مهم در خرید آینه دکوراتیو

کاربرد یا جنبه تزئینی آینه؟

شاید با خود بگویید این چه سوالی است، قطعا هردو آن ها مهم است اما باید بدانید که برخی اینه ها به صورت فانتزی بوده و صرفا جنبه تزئینی دارند، شما نمی توانید از آن ها برای تماشای خودتان استفاده کنید، ابعاد آن ها نیز کوچکتر است. اما برخی آینه ها نیز صرفا به خاطر عملکردی که دارند به کار می روند و عموما در ابعاد بزرگ بوده و شفاف تر هستند.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  انتخاب کفپوش مناسب خانه

کیفیت همیشه اصل پایدار خرید است

برای انتخاب آینه دکوراتیو همیشه کیفیت را مد نظر داشته باشید. تمامی آینه ها از یک جنس نیستند هرچند که تشخیص آن از ظاهر شاید کمی دشوار باشد. میزان صافی، شفافیت، درخشندگی، وزن آینه ها با یکدیگر فرق می کند. مدلی بخرید که در هنگام پاک کردن لکه نگیرد، وزن خوبی داشته باشد و بسیار شفاف باشد.

سبک چیدمان شما چیست؟

آینه دکوراتیو می تواند دکوراسیون شما را تکمیل کند، پس باید با دیگر مبلمان سازگاری داشته باشد. چیدمان شما به هر سبکی که باشد باید آینه ای متناسب با همان سبک انتخاب کنید. برای مثال قاب مدل چوبی برای سبک کلاسیک، و قاب استیل برای سبک مدرن مناسب است. هرچه قطر قاب بیشتر شود برای سبک سنتی و کلاسیک مناسب خواهد بود. امروزه اغلب برای خانه هایی با مبلمان معاصر از آینه های بدون قاب نیز استفاده می شود که جذابیت مختص خود را دارد. از آن بگذریم، شکل نهایی آینه ها، اینکه گرد باشند و یا چهار گوش و … تحت تاثیر چیدمان شما است. شکلی را انتخاب کنید که ضمن داشتن ظاهری شیک با مبلمان و سبک چدیمان شما سازگاری داشته باشد.

راهنمای انتخاب آینه دکوراتیو

نحوه نصب چگونه باشد؟

حتی نصب کردن آینه نیز بر روی انتخاب موثر است. آینه هایی که شکل های خاص تری دارند و مدرن تر هستند اغلب دارای چسب در بخش پشتی هستند و با جدا کردن آن ها می توانید روی دیوار بچسبانید و از تماشای آن لذت ببرید. اما برخی دارای قاب هستند و باید با استفاده از میخ بر روی دیوار نصب کنید. مدل های دیگری نیز دارند که در اینه های قدی دیده می شود و به صورت پایه دار هستند و یا خود اینه را باید روی زمین بگذارید و به دیوار تکیه دهید. برای اینکه بتوانید نحوه نصب را انتخاب کنید به فضایی که در اخیتار دارید توجه کنید، اگر فضای شما محدود است از نمونه های دیواری به جای ایستا بهره ببرید. در صورتی که فرزند کوچک دارید مدل های دیواری برای شما مطمئن تر خواهد بود.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  طراحی دکوراسیون داخلی مدرن

قیمت عامل مهم و حیاتی

قطعا شما برای خرید آینه دکوراتیو، یک بودجه مشخصی در نظر گرفته اید، می توانید این بودجه راقبل از انتخاب مشخص کنید تا متناسب با آن خرید نمایید. قطعا می توانید بهترین طرح و مدل ها را با توجه به بودجه تان انتخاب کنید اما این ذهنیت را نداشته باشید که مدل های گران باکیفیت بوده و مدل های ارزان بی کیفیت هستند. تمام عواملی که در بالا ذکر شد را بررسی کنید و در نهایت نمونه ای که قیمت مناسب هم دارد را انتخاب کرده و خریداری نمایید.