11
نوامبر
درب شیشه ای

با گذشت زمان و تغییر در معماری و دکوراسیون داخلی و افزایش تمایل به استفاده بیشتر از شیشه در ساختمان‌های مدرن درب شیشه ای جای ویژه ای برای خود پیدا کرده است. درب شیشه‌ای با نمای مدرن و زیبای خاص خود در بیشتر ساختمان‌های مسکونی، اداری، تجاری و … دیده می‌شوند. در گذشته درب ها بیشتر فقط با جنبه کارایی و برای ورود و خروج افراد در اماکن تعبیه می شد و جنس آنها غالبا از چوب و فلز بود و در سایز های مشخص و استانداردی ساخته می شد ولی امروزه درب ها اغییرات زیادی کرده اند و تبدیل به یکی از عناصر دکوراتیو ساختمان ها شده اند و محدودیت در ابعاد نیز از بین رفته و در بسیاری از اماکن، درب با ارتفاع بسیار بلند دیده می شود. درب شیشه ای انواع مختلفی دارند که از جمله دسته بندی آنها می توان به دستی (غیر اتوماتیک) و  اتوماتیک اشاره کرد. در این مقاله با نوع دستی یا غیر اتوماتیک آشنا می شویم.

نوع غیر اتوماتیک را می توان با توجه به نوع باز و بست آنها به دو دسته کلی درب لولایی و درب کشویی (ریلی) تقسیم کرد. متریال اصلی آن شیشه سکوریت می باشد که با توجه به طرح درب و امکانات فضایی که در آن نصب می شود می توانید بدون فریم و یا به صورت فریم دار باشد. این نوع توسط اتصالات مخصوص به چارچوبی که درب در آن اجرا می شود متصل می شوند. این که چه نوع دربی مناسب فضا شما می باشد را از کارشناسان پاراپت مشورت بگیرید.

درب شیشه ای لولایی

همانطور که گفته شد با تغییر فرم درب ها و حذف درب های چارچوب دار قدیمی استقبال زیادی از درب شیشه ای به عمل آمد. درب لولایی توسط لولاهای مخصوص و سایر اتصالات به چارچوب مورد نظر متصل می شوند. استفاده از این درب ها در اماکن مختلف پیشنهاد می شود، این نوع  با توجه به فضای شما قابلیت بازشو بودن به هر دو جهت و یا یک سمت را دارند و می توان با اجرای استپ یا آرام بند، امکان بسته شدن خودکار را در درب ایجاد کرد. در اجرای درب لولایی محدودیت ارتفاع وجود ندارد و در صورت نیاز از کتیبه شیشه ای در قسمت بالایی درب استفاده می شود. در اجرای درب شیشه‌ای لولایی میتوان از شیشه سکوریت و یا در صورت لزوم از شیشه لمینیت استفاده کرد.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  حمام مستر
درب شیشه ای ساتینا
درب شیشه ای ساتینا

انواع درب شیشه ای لولایی

1. درب لولایی بدون فریم (فریم لس) که می توان با کتیبه با بدون کتیبه اجرا شود.
این نوع درب ها بیشتر مناسب ساختمانهای مسکونی و اماکنی می باشد که نیاز به درب با ابعاد استاندارد دارند. در این طرح از درب لولایی اگر ارتفاع شیشه استاندارد نباشد نیاز به نصب کتیبه وجود دارد که درب بازشو توسط لولا به کتیبه متصل می شود و در غیر این صورت می توان درب شیشه ای را بدون کتیبه اجرا کرد.

2. درب لولایی فریم دار که از لحاظ ظاهری به درب اتوماتیک شباهت دارد و به صورت دستی باز و بسته می شود.

3. درب لولایی که در آن از لولای شیشه به شیشه استفاده می شود.
این مدل از درب ها بیشتر در پارتیشن های اداری دیده می شوند و معمولا بصورت فریم لس اجرا می شوند و قابلیت نصب آنها با کتیبه و بدون کتیبه نیز وجود دارد. در این مدل ار درب  ، درب به وسیله لولاهای مخصوص شیشه به شیشه، به شیشه کناری متصل می شود، در صورتی که نیاز باشد درب مورد نظر با زاویه ای غیر از 180 درجه به شیشه کناری متصل شود، از لولای شیشه به شیشه نبشی استفاده می شود که درب بازشو با زاویه خاص خود به شیشه متصل شود. ایت قابلیت از مزایای درب شیشه ای با لولا شیشه به شیشه می باشد.

لولا شیشه به شیشه استیل

4. لولایی که توسط لولای شیشه به دیوار اجرا شود.
این مدل از درب غالبا بصورت فریم لس می باشند و توسط لولا به دیوار وصل می شود به این مدل درب پروانه ای هم گفته می شود. این درب کاملا باز شده و عرض درب، کاملا عرض مفید می باشد.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  گلخانه شیشه ای آپارتمانی

نحوه سفارش درب شیشه ای لولایی

شما با توجه به فضایی که می خواهید در آنجا درب اجرا کنید و طبق کاربرد آن می توانید از درب شیشه ای متفاوت استفاده کنید. در نهایی کردن طرح مورد نظر خود و اینکه کدام درب مناسب کدام فضا می باشد از کارشناسان ما بصورت حضوری و غیر حضوری مشورت بگیرید.

درب شیشه‌ای کشویی (ریلی)

درب ریلی به دوصورت دستی و اتوماتیک اجرا می شوند. درب شیشه کشویی دستی با توجه به هزینه کمتر نسبت به درب های اتوماتیک در بسیاری از موارد بیشتر مورد توجه مشتریان قرار گرفته اند و با توجه به عدم نیاز به فضای زیاد بابت بازو بسته شدن درب ها، مناسب فضاهایی که کوچک هستند، می باشند. درب کشویی دستی متشکل از شیشه سکوریت، ریل و قرقره، دستگیره و صربه گیر می باشد. نکته ای که در اجرای درب کشویی باید به ان توجه ویژه داشت استفاده از دیل و غلطک های با کیفیت و مقاوم در برابر ساییده شدن می باشد که در نهایت به شما دربی بی صدا، روان و زیبا ارائه دهد. برای اجرای درب  ریلی حتما باید به این نکته توجه داشت که فضایی هم اندازه درب متحرک که جابجا می شود، وجود داشته باشد، خواه این فضا قسمتی از مجموعه درب ما باشد یعنی درب باز شو در پشت شیشه ثابت قرار بگیرد و باز و بسته شود، خواه این فضا دیواری باشد که درب شیشه ای جلوی آن کشیده شده و باز می شود.

درب شیشه ای
درب شیشه ای

درب کشویی مناسب فروشگاه هایی که درب به قسمت ویترین مغازه کشیده می شود و مناسب نیستند، زیرا درب باز شده جلوه ی ویترین را به هم میریزد. یکی از معایب درب شیشه ای ریلی این می باشد که اکثرا افراد در لحظه اول قابلیت تشخیص درب  لولایی و ریلی را از هم ندارند و با تصور اینکه درب لولایی می باشد درب را به صورت درب لولایی باز و بسته می کنند که این ضربه و فشار موجب خارج شدن شیشه از ریل و آسیب دیدن درب می شود. شما عزیزان می توانید برای خرید، اجرا و یا نصب درب شیشه ای با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش فروش شما را راهنمایی کنند.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  شیشه