دکوراسیون سنتی منزل
04
سپتامبر
دکوراسیون سنتی منزل

خلاقیت در محیط با استفاده از دکوراسیون سنتی منزل

اگر شما هم از تم همیشگی و روزمرگی های خانه تان خسته شده اید به دنبال جذابیتهای بصری در فضای منزل هستید و یا می خواهید خاص باشید و … حتما از دکوراسیون سنتی استفاده کنید. دکوراسیون سنتی سرشار از هنر و جذابیتهای بصری است که هر فردی با دیدن آن ها احساس آرامش و ذوق خواهد کرد. هرچند امروزه پیشرفت تکنولوژی به اندازه ای است که همه ما از زندگی طبیعی دور شدیم و بیشتر به سبک زندگی ماشینی روی آورده ایم اما همچنان بازهم هستن اشخاصی که به اصالت علاقه دارند.

دکوراسیون سنتی زیبا

چرا از دکوراسیون سنتی منزل استفاده کنیم؟

سبک های مختلف و زیادی برای دکوراسیون منزل وجود دارد اما چرا سبک سنتی؟ در پاسخ به این سوال هر شخصی میتواند دلایل مختص به خود را داشته باشد. اما در حالت کلی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • – در سبک سنتی شما نزدیکی بیشتری با کودکی و البته طبیعت خواهید داشت.
  • – آرامش در آن موج می زند.
  • – وجود رنگ های شاد باعث ایجاد فضایی گرم و صمیمی خواهد شد.
  • – استفاده از هنر دست و یا اشیا قیمتی و به عبارتی عتیقه ارزش و بهای دکوراسیون شما را بالا خواهد برد.
  • – احساس راحتی بیشتری خواهید کرد.

از دکوراسیون سنتی منزل برای چه بخش هایی میتوان استفاده کرد؟

استفاده از این سبک از دکوراسیون برای دیزاین بخش های مختلفی از خانه همچون سالن پذیرایی، نشیمن، اتاق خواب و … مناسب است. شما میتوانید تمام بخش های خانه خود را با این سبک چیدمان و دیزاین کنید. همچنین در صورت تمایل میتوانید تنها یکی از بخش های خانه مانند سالن نشیمن را برای چیدمان به این سبک انتخاب نمایید. قطعا شیقته چنین دیزاین و طراحی خواهید شد.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  مبلمان اداری و انواع آن

دکوراسیون سنتی مدرن

چگونه دکوراسیون سنتی مدرن داشته باشیم؟

برای اجرا طراحی داخلی هر محیطی باید از یک جای مشخصی شروع کنید. برای دکوراسیون سنتی منزل شما باید یک سری قواعد و اصول را در نظر داشته باشید. بهتر است از کلیت به سمت جزیئات بروید. قطعا هرچه جزئیات به سبک سنتی و قدیمی داشته باشید سبک دیزاین شما سنتی نخواهد بود. این کلیات هستند که باعث سنتی بودن سبک شما را به نمایش بگذارند. از مهم ترین اصو و قواعد که میتوانید رعایت کنید عبارتند از:

استفاده از فرش برای پوشش کف

در سبک سنتی برای پوشش کف منزل از فرش استفاده می شود. البته تفاوت فرش سنتی و امروزی در نوع ساخت آن است. برای دکوراسیون سنتی باید از فرش های دستبافت که ضخامت بیشتری داشته و به صورت دستی بافته می شود استفاده کنید. در این فرش ها از نخ های گران قیمتی همچون ابریشم استفاده می شود و همین امر باعث شده است تا ارزش آن بیشتر باشد. تنوع در رنگ و طرح آن نیز بسیار زیاد است و آزادی بیشتری در انتخاب هایتان خواهید داشت.

جایگزین پشتی به جای مبل های راحتی در سبک سنتی

پشتی های متکه های بزرگ در شکل های مستطیل هستند که برای نشستن و تکیه دادن مورد استفاده قرار میگیرد. اگر سادگی بریاتان اهمیت زیادی دارد تنها کافی است در برابر دیوار پتو پهن کنید و با قرار دادن یک پشتی محلی برای نشستن ایجاد نمایید. اما اگر میخواهید در این سبک نیز لاکچری باشید میتوانید یکی از پشتی ها را روی زمین و دیگری را روی آن و به دیوار تکیه دهید تا حالت صندلی مانند به خود بگیرد.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  نحوه چیدمان مبل چستر در فضاهای مختلف

از مبل های چوبی در دکوراسیون سنتی استفاده کنید

چوب تاثیر زیادی در سبک سنتی دارد. برای مبلمان بهتر است از لوازم چوبی استفاده کنید. مبل هایی با بدنه چوب طبیعی که ارتفاع کمی دارند و همچنین طراحی آن ها نیز ساده است بهترین گزینه می باشد. میتوانید رویه آن ها را از طرح های دلخواه خودتان استفاده کنید. هرچه رنگ آن نزدیک به چوب طبیعی هم باشد بهتر خواهد بود.

سبک دکوراسیون سنتی منزل

از قفسه های دیواری چوبی و یا طاقچه در دکوراسیون سنتی استفاده کنید

در دکوراسیون سنتی منزل به جای بوفه، ویترین و …. از طاقچه و کمد های دیواری استفاده می شود. بخش بالای این کمد ها بدون درب بوده و بهترین مکان برای قرار دادن لوازم دکوری است. جنس این کمد ها نیز از چوب می باشد. طاقچه ها نیز قفسه هایی در دل دیوار می باشد که با پهن کردن یک پارچه در بخش کف آن میتوانید لوازم خود را درون آن جای دهید.

چگونه دکوراسیون سنتی منزل را تزئین کنیم؟

برای تزئین این سبک از دکوراسیون شما میتوانید زا لوازم دکوری مختلفی کمک بگیرید. اما این لوازم هرچه قدیمی تر و نوستالژیک تر باشد نتیجه بهتری خواهید داشت. برای مثال میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

آینه و شمعدان

آینه گرد قدیمی که دارای قاب های ساده و اکثرا پایه دار هستند با داشتن شمعدان های کوچک و ست همراهشان بهترین گزنیه برای تزئین چنین محیطی است. بهترین مکان هم برای قرار دادن آینه و شمعدان طاقچه ها هستند. میتوان در کنار آن ها از گل و قران نیز استفاده کرد.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  انواع سنگ گرانیت و کاربرد آن

چراغ نفتی

چراغهای نفتی که امروزه به صورت مدرن تولید شده اند و با استفاده از برق کار میکنند اما ظاهر قدیمی خود را حفظ کرده اند از دیگر لوازم مناسبی است که جهت تزئین دکوراسیون سنتی منزل میتوانید استفاده کنید. قرار دادن چنین وسیله ای در گوشه ای از سالن به راحتی میتواند توجهات را به خود جلب کند. گیاهان و گل های طبیعی سبک سنتی جدا از طبیعت نیست. استفاده از گل های طبیعی مانند: شمعدانی، گل گندم و … در محیط خانه ضمن ایجاد محیطی شاداب و دوست داشتنی باعث تصفیه هوا خانه نیز می شود. میتوانید از هر گلی که دوست دارید استفاده کنید. داشتن یک گلخانه کوچک در گوشه ای از خانه نیز خالی از لطف نخواهد بود.

جایگاه تابلو فرش در دکوراسیون سنتی منزل

تابلوفرش های دستبافت یکی دیگر از هنرهای دستی است که میتوانید روی دیوار نصب کنید و ظاهری جاب به محیط ببخشید. استفاده از دست سازه های چوبی و … نیز میتواند گزینه های مناسبی باشد.

گلیم

یکی از منحصر به فرد ترین تزئیناتی که برای دکوراسیون سنتی منزل میتوان از آن بهره برد گلیم ها هستند. قرار دادن یک گایم با طرحی جذاب روی مبل ها میتواند ظاهر دکوراسیون را از این رو به آن رو کند. نکته مهم: در سبک سنتی رنگ های شاد بسیار جلوه می دهند. سعی کنید از رنگ های گرم مانند: قرمز، نارنجی قهوه ای و … برای محیط استفاده نمایید.