نکات دکوراسیون حمام
22
مه
چیدمان و دکوراسیون حمام

در دکوراسیون داخلی از حمام غافل نشوید

حمام یکی از بخش های خصوصی در هر خانه ای است که اغلب به چیدمان و دیزاین آن توجه نمی شود. و از آن جایی که کوچک ترین فضا را به خود اختصاص می دهد چیدمان آن کار تقریبا ساده ای نیست. شما باید تمام لوازم مورد نیاز را به زیبایی هرچه تما در آن قرار دهید و شرایط آن جا مانند میزان بالای رطوبت و … را درنظر بگیرید.

چگونه دکوراسیون حمام شیک و زیبا داشته باشیم؟

زیبایی همه جا چشم نواز است فرقی نمی کند در سالن پذیرایی باشد یا در اتاق خواب و یا در حمام. از آن جایی که فضای کمی نیز در اختیار دارید باید به جزئیات توجه بیشتری داشته باشید و لوازم اضافه را حذف کنید. شما با استفاده اصول طراحی داخلی و همچنین خلاقیت میتوانید بهترین دکوراسیون را داشته باشید. البته باید یک سری نکاتی که موجب کاهش جذابیت حمام میشود را هم تغییر دهید که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

مهمترین ایده دکوراسیون حمام

باید های دکوراسیون حمام

بی شک با دید بروشور های تبلیغاتی برای حمام ها شما هم آرزوی داشتن چنین فضایی را برای دوش گرفتن داشتید. دست یابی به این حمام کار ساده ای است. تنها باید یک سری نباید ها و باید ها را رعایت کنید. بایدهای دیزاین حمام شامل موارد زیر است:

برنامه ریزی کردن برای فضا حمام

شما باید قبل از طراحی و چیدمان حمام خود نیازهایتان را مشخص کنید تا متناسب با آن لوازم را تهیه کنید. قطعا داشتن میز توالتی با کلی لوازم برای شما کارآمد خواهد بود. اما محل جایگذاری آن کجاست؟ بی شک داشتن توالت فرنگی در حمام نیز ایده جذابی است اما جا برای آن دارید؟یا قرار است درب حمام نیمه باز شود و توالت ر پشت درب قرار گیرد، قبل از اقدام به تهیه و خرید لوازم یک طرح برتی خود بریزید همه چیز را از صفر تا صد ساماندهی کنید و سپس دست به خرید بزنید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  خانه تکانی آشپزخانه در سه سوت

استفاده نکردن از کاشی های لغزنده

بسیار رایج شده است که از کاشی های لغزنده برای کف حمام ها استفاده میشود. درست است که این کاشی ها به راحتی تمیز میشوند اما بسیاری از حوادث خانگی بر اثر سر خوردن روی همین کاشی ها شده است. برای پیشگیری از این اتفاقات باید از سرامیک ها و کاشی های ضد لغزش استفاده نمایید که سطوح ایمن و مطمئن تری برای شما و علی الخصوص فرزندان کوچک هستند. البته میتوانید از برخی قالیچه ها و یا پا دری ها نیز استفاده نمایید که باید نمونه باکیفیت آن را انتخاب نمایید که بر اثر رطوبت و … بو ندهد.

محل مناسبی برای توالت انتخاب کنید

در بسیاری از خانه ها هرچند محل توالت در دسترس تر است اما در محل مناسبی قرار نگرفته است. قرار دادن توالت در کنار در حرکتی ناشیانه است. توالت باید دور ترین فاصله از درب را داشته باشد. و از طرفی باید نزدیکترین شی به آن روشویی باشد. با رعایت این فاصله میتوانید حمامی کاربردی، زیبا و البته اصولی داشته باشید.

قرارگیری توالت در حمام

داشتن تهویه مناسب

تهویه مناسب یکی از اصلی ترین المان ها در حمام است. رطوبت بالای این محیط و سربسته بودن آن باعث میشود تا بوی نامطبوعی به خود بگیرد. اگر در زمان طراحی به این اصل دقت نکنید بعدها بازسازی آن برایتان دشوار خواهد بود. میتوایند از دستگاه تهویه جهت تهویه مداوم استفاده کنید. البته نصب هواکش نیز گزینه مناسبی است که به کمک میتوانید تهویه مناسب تر و بیشتری داشته باشید.

از نورپردازی حمام غافل نشوید

از دیگر نکات کلیدی در دکوراسیون حمام نورپردازی آن است. نور در حمام باید به مقدار مورد نیاز باشد اما بیش از حد آن نیز لازم نیست. رنگ های تیره در این فضا نور را جذب خواهد کرد پس برای انعکاس بیشتر رنگ های روشن انتخاب کنید. از طرفی رنگ تیره باعث میشود تا تمیزی به خود نگیرد و گرد و غبار به راحتی روی سطوح نمایان شود. میتوانید از لامپ ها در اطراف آینه ها استفاده کنید. از نورپردازی مدرن امروزیه میتوانید در شیر الات ویا سقف کاذب و … به کار ببرید و جلوه ای شیک به محیط ببخشید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  نحوه براق کردن ظروف برنجی

نورپردازی در حمام

بیش از حد تزئین نکنید

تزئین این بخش کار زیادی ندارد چرا که لوازم مورد استفاده در آن کم است و متراژ محیط نیز کم است. در استفاده زا لوازم تزئینی و اکسسوری ها نباید زیاده روی کنید. بخش عظیمی از زیبایی دکوراسیون حمام به سادگی و منظم بودن آن است. هر چند که اکسسوری های شما جذاب باشد اما استفاده بیش از حد آن باعث میشود تا از زیبایی فضا کاسته شود. تعادل را برقرار کنید. از آینه های کوچک و بزرگ استفاده کنید که تردیدی در بزرگ و کوچک بودن فضا ایجاد کند. قفسه های جذابی که در عین زیبایی بسیار کاربردی است و نظم را به فضای شما القا می کند.

از مواد و متریال مناسب استفاده کنید

برای کاشی ها و سایر لوازم حمام نهایت دقت را داشته باشید تا کیفیتی خارق العاده تهیه نمایید. استفاده از متریال ارزان قیمت و بی کیفیت باعث میشود تا با گذشت مدت زمان کمی کاشی ها رنگ بگیرد و یا درخشندگی خود را از دست بدهد. متریالی انتخاب کنید که زیبا بوده و مستحکم باشد. به خاطر داشته باشید که این متریال باید با سبک چیدمان خانه شما نیز خوانایی داشته باشد. برای مثال در حمامی به سبک مدرن از شیر الات جذاب و مدرن استفاده می شود و در حمام های کلاسیک از شیر های ساده و آینه هایی با قاب های بزرگ و … بهره می برند.

مواد و متریال مناسب حمام

حمام را تمیز نگه دارید

این یکی دیگر از باید های زیبایی دکوراسیون حمام است که باید به آن پایبند باشید. هرچه قدر ممتریال و لوازم خوب استفاده کنید و یا اصولی بچینید تا زمانی که نظم و پاکیزگی را رعایت نکنید جلوه ای نخواهند داشت. شما باید از نشستن گرد و غبار بر روی سطوح حمام، ایجاد لکه های آب و … جلوگیری کنید و در صورت ایجاد نیز آن ها را پاک نمایید تا ظاهری مرتب و براق داشته باشند. با این کار شما سلیقه و منظم بودن خود را به سایر افرادی که از حمام استفاده می کنند هم نشان خواهید داد.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  نرده مورد تایید سازمان آتشنشانی