طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک
19
ژوئن
دکوراسیون داخلی سبک کلاسیک

دکوراسیون کلاسیک ابر قدرتی در برابر طراحی مدرن اروپایی

هرچند که امروزه افراد برای دکوراسیون منزل خود بیشتر به سبک مدرن روی آورده اند اما با این حال باز هم سبک کلاسیک قدرت خود را حفظ کرده است و همچنان طرفداران منحصر به فرد خود را دارد. در این سبک که برگرفته از گذشته های دور است هر چیز نوستالژیکی که شما را به یاد دوران گذشته بیندازد میتواند حضور داشته باشید. متریال های قدیمی و طبیعی مانند چوب حضور چشمگیری در آن دارند. البته این دلیل نمی شود که شما آن را با سبک روستیک اشتباه بگیرید هرچند که شباهت های ریز و درشتی هم باهم دارند.

ویژگی دکوراسیون داخلی کلاسیک

  1. در طراحی چیدمان داخلی کلاسیک از کوچک ترین بخش های خانه گرفته تا اصلی ترین و بزرگ ترین قسمت های آن باید جزئیات بسیار دقیق رعایت شود. این جزئیات اغلب شامل تزئینات میشود. از مهم ترین ویژگی های این سبک میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
  2. 1- تعادل و تقارن در دیزاین و چیدمان لوازم آن وجود دارد.
  3. 2- با توجه به گذشته تاریخی این سبک که برگرفته از یونان باستان و روم است، حالتی سلطنتی دارد که تجمل گرایی در آن به وضوح نشان داده میشود.
  4. 3- از متریال طبیعی و رنگ های گرم در ترکیب تم آن استفاده میشود.
  5. 4- پارچه های طبیعی در آن کاربرد زیادی دارد.
  6. 5- وجود نقطه کانونی ضروری است.
  7. 6- دارای تزئینات در بخش های مختلف است که اغلب از نوع هنرهای دستی می باشد.
  8. 7- و … .

علاوه بر ویژگی های گفته شده برای آنکه دکوراسیون داخلی کلاسیک زیبایی داشته باشید باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  ظروف دکوری سنگی

دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک

ستون ها نقش پر رنگی در زیبایی دکوراسیون محیط دارند

وجود ستون در هر فضایی سبک کلاسیک نشان داده شدن آن میشود چرا که ستون ها یادگاری از دوران یونانیان و … هستند. اگر در خانه ود ستون دارید به هیچ عنوان از آن غافل نشوید. ستون ها را با رنگ های روشن رنگ آمیزی کنید تا طول آن ها بلندتر به نظر برسد. امروزه به دلیل حذف ستون در ساخت و ساز ساختمان ها، از پرده های عمودی، خطوط صاف عمودی بر روی دیوار و … به این منظور استفاده میشود. در سبک کلاسیک هیچ دوگانگی نباید وجود داشته باشد و همه لوازم خانه باید پیرو یک سبک و تا حد امکان یک متریال باشد.

از تزئینات دیوارها بهره مند شوید

برای تزئین داخلی دیوار ها ایده های بسیاری وجود دارد که مناسب ترین آن ها برای سبک کلاسیک عبارتند از: گچ بری ها، پنل های چوبی، پارچه ها و قالیچه های دیواری، شمعدان ها، کاغذ دیواری های طرح کلاسیک و … . البته فراموش نکنید که کیفیت مواد به کار گرفته شده باید بالا باشد و از نوع گران قیمت تهیه شده باشد. برای نمونه از پارچه های ابریشم، چوب های طبیعی گران قیمت، فرش های دستباف و … استفاده شود.

از رنگ های متناسب با سبک کلاسیک استفاده کنید

در این سبک معمولا از رنگ هایی استفاده میشود که از طبیعت اقتباض شده اند و در عین زیبایی بسیار آرامش بخش هستند. رنگ های گم و خنثی که چشم ها را آزار نمی دهد و ست کردن آن ها نیز به راحتی امکان پذیر است. از این طیف رنگ ها میتوان به محبوب ترین آن ها که شامل: طلایی، کرم، خاکستری، هلویی، قرمز، زیتونی، قرمز، صورتی مات، قهوه ای، سبز، ابی و … اشاره داشت. با استفاده از رنگ های ملایم صلح و امنیت را در خانه داشته باشید. تا حد امکان از رنگ های گرم به جای رنگ های خنثی استفاده کنید تا میزان شباهت آن به سبک مدرن و مینیمال به حداقل برسد.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  عمل پولیش و پرداخت کاری استیل و سایر فلزات

دکوراسیون داخلی کلاسیک

متریال سقف و کف خانه باید متناسب با سبک انتخابی باشد

معمولا برای سقف دکوراسیون داخلی کلاسیک از رنگ هایی با تناژ سفید، و سایه هایی از نمونه هایی همچون شیری، فیلی و کرمی استفاده میشود. رنگ سف باید به نسبت دیگر بخش ها و حتی خود دیوار روشن تر باشد. از عنصر های همیشگی که در بخش سقف خانه های کلاسیک دیده میشود گچ بری ها هستند که میتوانید به دلخواه خودتان طرح آن ها را تغییر دهید. از گچ بری برای حاشیه سقف، محل نصب لوستر، پرده و … نیز استفاده میشود که طرح های آن بیشتر به صورت دورانی و گرد می باشد. برای پوشش کف در سبک کلاسیک نیز بهتر است به سراغ پارکت های چوبی و یا لمینی بروید که طیف رنگی بسیار گسترده ای دارند. برای آشپزخانه و سرویس حام و دستشویی هم میتوانید از سرامیک و یا سنگ های طبیعی استفاده کنید.

مبلمان سبک کلاسیک مناسب برای طراحی داخلی کلاسیک

مبلمان شما همانند سبک طراحی و معماری منزل شما باید از سبک کلاسیک پیروی کند. شاید بتوانید جزئیات و المان های کوچکی را در آن تغییر دهید اما کلیت کار بر همان سبک ساده و زیبای کلاسیک پیش خواهد رفت. مبل های مناسب در سبک کلاسیک دارای تاج و پایه های منبت کاری شده و از جنس چوب می باشند. جلو میزی های آن ها نیز از جنس چوب است. سایر لوازم نیز به صورت چوبی و در ابعاد متناسب با فضا قرار دارند. برای پارچه ها نیز باید به سراغ برترین نمونه آن همچون ابریشم، مخمل، چرم، پوست حیوانات و … بروید تا در این اصالت زیبایی آن نیز بر فضا قالب شود.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  انتخاب ساعت دیواری مناسب

نکاتی که برای داشتن دکوراسیون داخلی کلاسیک باید رعایت کنید

در دکوراسیون کلاسیک بهتر است از پرده های بلند و عمودی تا کف برای پنجره ها استفاده کنید و از کنار پرده هایی با رنگ های گرم مانند قرمز، سبز، قهوه ای و … استفاده نمایید. از پوست حیوانات به عنوان پوشش کف و یا رومیزی و … هم میتوانید استفاده کنید. لوستر ها عامل مهمی در چیدمان خانه هستند و سبب ایجاد روشنایی خیره کننده ای میشوند که بایددر این سبک به سراغ طرح های کریستالی و یا چوبی آن بروید و بهتر است لامپ هایی با نور زرد استفاده کنید. در استفاده از المان های تزئینی در سبک کلاسیک مانند: گلدان و … زیاده روی نکنید. از ظروف پذیرایی لوکس و قدیمی استفاده نمایید. از شمعدان ها در بخ های مختلف خانه استفاده نمایید. بهترین بخش برای قرار دادن شمعدان ها عبارتند از: روی دیوار، جلوی آینه، رو میز غذاخوری و … .