رنگ مناسب اتاق خواب
12
ژوئن
انتخاب رنگ مناسب اتاق خواب

انتخاب رنگ مناسب اتاق خواب

برای داشتن خوابی آرام انتخاب ترکیب رنگی اصولی و البته صحیح بر میزان آرامش و استراحت شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود. در علم روانشناسی وجود برخی رنگها در فضای اتاق خواب سبب میشود تا شما از لحاظ روحی بهم بریزید. برای آنکه خواب آرام داشته باشید و در اتاق خواب خود اوقات خوبی را سرشار از آرامش داشته باشید باید به رنگ آن توجه ویزه ای داشته باشید. اگر نمی دانید به سراغ کدام رنگ ها بروید بهتر است این مقاله را در پاراپتکو تا انتها مطالعه نمایید.

بهترین رنگ ها برای تم اتاق خواب کدامند؟

برای آنکه بتوانید رنگها را درست انتخاب کنید باید روانشناسی و انرژی آن ها را بشناسید. استفاده از رنگهای زیر در دکوراسیون اتاق خواب علاوه بر زیبایی و حس آرامش در وجود شما بسیار ترند هستند و مطابق با مد روز میتوانید از آن بهره مند شوید.

تجربه خوابی آرام و دلپذیر با رنگ آبی

رنگ آبی را بیشتر به رنگ پسرها میشناسند. اما رنگها که جنسیت ندارند پس آزادانه انتخاب نمایید. آبی در تناژهای مختلف احساس خونسردی و آرامش را در شما القا خواهد کرد که به دنبال آن میتوانید تجربه خوابی ارام را داشته باشید. با وجود این رنگ کابوس های شبانه شما به کم ترین حد خود خواهد رسید. از این رنگ در طیف های مختلف میتوانید برای دیوارها، کمد، تخت و … استفاده کنید. ترکیب آن با رنگهایی همچون سفید و … نیز میتواند از سادگی آن کاسته و زیبایی بصری آن را دو چندان کند.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  انتخاب تخت کودک مناسب

رنگ آبی برای اتاق خواب

زرد رنگی نرم و چشم نواز و البته گرما بخش

از جمله بهترین گزینه های انتخابی برای رنگ اتاق خوا بمیتوان به زرد اشاره کرد که در کنار هیجان و انرژی ملایمت و لطیفی جذابی دارد و بسیار گرما بخش است. این رنگ به راحتی با دیگر رنگ ها همچون آبی، سبز، نارنجی، سفید و … ست میشود و میتوانید به سادگی آن را ترکیب نمایید. گزینه استخوانی را در کنار این از یاد نبرید. البته توجه داشته باشید که طیف زرد باید به سمت روشن و خنثی برود و نباید به سراغ تیپ جیغ آن بروید چرا که در این صورت هیجان شما بیشتر خواهد شد و این در داشتن اوقات آرام شما بی تاثیر نخواهد بود. اگر علاقه ای به زرد ندارید میتوانید آن را با رنگهایی مثل کرم، لیمویی و … جایگزین کنید.

سبز انتخابی آرام از طبیعت

سبز طیف های گوناگون دارد که به راحتی میتوانید از بین آن ها متناسب با سلیقه خود انتخاب نمایید. رنگی از دل طبیعت که به راحتی با سایر رنگها همچون سفید، قهوه ای و … هماهنگ میشود و فضایی زیبا و در عین حال پر جذبه ایجاد مینماید. اگر چندان به آبی علاقه مند نیستید سبز میتواند ترجیح بهتری برایتان باشد.

نقره ای سادگی و حس امنیت در عین لوکس بودن

نقره ای رنگی روشن و در عین حال بسیار زیبا و لوکس است که فضایی مدرن و شیک برای شما ایجاد میکند. این رنگ در ترکیب با بسیاری از رنگها میتواند مورد توجه قرار بگیرد. از بهترین ترکیب های آن میتوان به مواردی همچون: نقره ای و سفید، نقره ای و زرشکی، نقره ای و طوسی، نقره ای و مشکی و … اشاره کرد. این رنگ باعث میشود تا شما خیلی زودتر به خواب بروید. اگر بیخوابی خیلی بیشتر به سراغ شما می آید به جای استفاده از رنگهای دیگر به سراغ همین رنگ بروید و یا نقره ای خواب آوری بدون ضرر و آسیب را تجربه کنید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  نحوه براق کردن ظروف برنجی

انتخاب رنگ نقره ای اتاق خواب

نارنجی رنگ هیجان انگیز برای خوابی راحت

نارنجی جز آن دسته از رنگهای گرم است که در عین شاد و پر انرژی بودن دارای ملایمتی است که هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان مناسب است. جالب است بدانید. به هضم راحتتر غذا کمک میکند و به دنبال آن میتوانید خوابی عمیق و آرام داشته باشید. برای نوجوانان نیز بسیار شگفت انگیز و ایده آل خواهد بود.

انتخاب های نادرست برای رنگ اتاق خواب

فارغ از اینکه شما بتوانید رنگهای خوبی را برای اتاق خواب انتخاب کنید، باید بدانید که کدام رنگها جز نباید ها و ممنوعه ها هستند که ان ها را انتخاب نکنید. این رنگها شاید جز علاقه مندی های شما باشد اما باید بدانید که برای کدام فضا مناسب است.

بنفش رنگی کابوس آفرین

یکی از پر طرفدار ترین رنگها در بین عموم رنگ بنفش است که بسیار اشرافی و اصیل است. وجود این رنگ در اطراف شما باعث میشود تا به خواب عمیق نروید و به دنبال تاثیر آن خواب های آشفته داشته باشید و کابوس ببینید. روانشناسی رنگها به هیچ عنوان استفاده از این رنگ را در اتاق خواب توصیه نمی کنند. اگر اتاق خواب شما به این رنگی است و قصد تغییر آن را ندارید و یا بودجه آن برایتان فراهم نیست میتوانید به کمک المان هایی با رنگهای متنوع باعث خنثی شدن آن شوید.

رنگ بنفش برای اتاق خواب

قهوه ای شما را افسرده می کند

قوه ای جز آن دسته از رنگهایی است که طرفداران به نسبت کمی هم دارد اما متاسفانه به دلیل مبلمان اتاق خواب بیشترین استفاده را دارد و باید بدانید که این بدترین رنگی است که میتوانید انتخاب نمایید. اگر نمیتوانید از این رنگ دل بکنید حتما از دیوارهایی با رنگهای همچون سبز و آبی و قرمز و … ای روتختی های طوسی و سفید و … بهره مند شوید تا تلطیف زیبایی در محیط ایجاد شود.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  نقش شلف استیل در دکوراسیون

قرمز شما را هیجان زده خواهد کرد

همانطور که میدانید قرمز به عنوان رنگ عشق نیز شناخته میشود و دلیل آن هیجانی است که به همراه داردو وجود هیجان و ادرنالین بالا در خون شما باعث میشود تا خواب راحتی نداشته باشید. اتاق خواب مکانی برای استیراحت و البته تجدید انرژی شما است و وجود قرمز ناخوداگاه شما را پر انرژی خواهد کرد که به سبب آن نمیتوانید راحت بخوابید.

طلایی رنگی سرسام اور

طلایی شیک و لوکس است که ظاهری گرم و درخشان دارد اما این رنگ برای شراف زادگان در نظر گرفته میشود و ممکن است در پس ذهن شما باعث یاداوری خاطرات بد و یا حتی قرض هایتان شود.