رنگ مناسب سرویس بهداشتی کدام است
10
جولای
انتخاب بهترین رنگ برای حمام و سرویس بهداشتی

بهترین رنگ حمام و سرویس بهداشتی کدام است؟

حمام و سرویس بهداشتی بخش جدا ناپذیری از هر خانه است که در برخی مواقع توجه گمتری به آن می شود. اما به جرات میتوان گفت سرویس بهداشتی و حمام نیز همانقدر اهمیت دارد که آشپزخانه شما دارد. دکوراسیون و چیدمان این فضا کوچک به دلیل کاربردی که دارد و همچنین محیط کوچکی که در اختیار دارد کار ساده ای نیست. از طرفی باید تمامی نکات بهداشتی نیز در آن رعایت شود. انتخاب رنگی مناسب برای این بخش میتواند با افزایش زیبایی آن و تطابق دادن آن با سایر بخش های منزل در دکوراسیون شما بسیار زیبا بدرخشد. با ما در پاراپتکو همراه باشید تا بتوانید مناسب ترین رنگها را انتخاب کنید.

انتخاب بهترین رنگ برای سرویس بهداشتی

10 رنگ مناسب برای حمام و سرویس بهداشتی

قبل از آن که بخواهیم به معرفی بهترین رنگ حمام و سرویس بهداشتی بپردازیم بهتر است دو نکته را مد نظر داشته باشید. نکته اول این است که شما میتوانید تناسب را در تمام بخش های خانه رعایت کنید و رنگی متناسب با دکوراسیون خود انتخاب نمایید. و یا آن را به صورت فضای جداگانه ای دانسته ورنگ متفاوت و مجزایی را برگزینید. نکته دوم این است که شما مختار هستید هر رنگی را که دوست دارید و با سلیقه شما سازگاری بیشتری دارد را انتخاب نمایید.

آبی رنگی به زیبایی آسمان

آب و دریا همیشه با وجود زلالی و پاکی که دارند به رنگ آبی شناخته میشوند. همین امر به راحتی شما را برای انتخاب آن در سرویس بهداشتی و حمام قانع میکند. این تناسب در ترکیب بارنگ سفید بسیار زیبا جلوه خواهد کرد. همچنین رنگ روشن آن ها باعث میشود تا کثیفی ها نیز به راحتی قابل تشخیص باشد . بتوانید آن را تمیز کنید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  نقش شلف استیل در دکوراسیون

انتخاب بهترین رنگ حمام

صورتی رنگ ملایم و آرامش بخش

صورتی که به رنگ دخترانه شناخته میشود میتواند به راحتی به یک رنگ خانوادگی تبدیل شود. تناژهای مختلفی از این رنگ وجود دارد که در ترکیب با سفید میتوانند جلوه ای زیبا به سرویس بهداشتی و حمام شما بدهند. اگر حمام و سرویس بهداشتی شما زا یکدیگر جدا باشد میتوانید یکی از رنگها را برای حمام و دیگری را برای توالت انتخاب کنید. شما در انتخاب آن کاملا مختار هستید.

رنگ پسته ای و ارامشی از نوع طبیعت برای حمام

سبز نیز یکی از رنگهای پر طرفدار است اما استفاده از آن در چنین فضایی چندان نتیجه رضایت بخشی را به همراه نخواهد داشت. اگر علاقه مند به استفاده از این رنک هستید میتوانید به راحتی پسته ای را جایگزین آن کنید. پسته ای به راحتی با دیگر رنگها ست میشود و همچنین با سبک انتخابی شما نیز سازگاری خواهد داشت.

مشکی رنگی تیره اما جذاب برای سرویس بهداشتی

مشکی یکی از دیگر رنگهایی است که امروزه استفاده از آن در سر.یس بهداشتی و حمام بسیار ترند شده است. درست است که فضا را کوچک و تیره نشان می دهد اما استفاده از یک طراحی درست و البته نورپردازی متناسب میتواند تمامی عیب هایی که میتوان بر روی این رنگ گذاشت را از ابین ببرد. ترکیب مشکی با رنگ طلایی نیز بسیار دوست داشتنی خواهد بود.

سفید رنگی روشن با وضوح بالا

اگر نمی خواهید درگیر انتخاب لوازم برای حمام و … باشید و به دنبال آراستگی و سادگی هستید قطعا سفید انتخاب درستی برایتان خواهد بود. این رنگ بسیار روشن است و انعکاس نور بر روی سطح آن درخشندگی و روشنایی آن رابیشتر خواهد کرد. درست است که تمیز نگه داشتن آن کار دشواری خواهد بود اما نمی توان از زیبایی چشمگیر آن رو برگرداند.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  اصول فنگ شویی اتاق کار

نکته: رنگهایی که در بالا به عنوان پیشنهاد برای شما گفته شد صرفا رنگ غالب هستند. به این معنی که قرار نیست حتما از برای تمام بخش ها از آن استفاده کنید و یا با رنگ دیگری ترکیب نکنید. بلکه منظور این است که این رنگها را بیشتر از بقیه در فضا به کار بگیرید.

معرفی رنگ مناسب برای حمام

رنگ های ممنوعه برای سرویس بهداشتی و حمام

یک سری از رنگها نیز وجود دارد که به کارگیری آن ها در چنین محیطی توصیه نمی شود. قرمز، نارنجی و زرد جز این رنگها میباشند که به دلیل هیجان و گرمی که در پس ظاهر آن ها یافته است گزینه مناسبی به شمار نمی روند. از طرفی رنگهایی مثل قهوه ای، خاکستری و سرمه ای که تیره تر هستند هم برای استفاده در این مکان پیشنهاد نمی شود. البته در صورت تمایل و جذابیت میتوانید با سایز رنگها ترکیب کنید و در نهایت دکوراسیون و تم رنگی بسیار ملایم و دوست داشتنی را برای خود رقم بزنید.

نقش طرح های کاشی ها بر روی انتخاب رنگ حمام و سرویس بهداشتی

همانطور که می دانید علاوه بررنگ، طرح های مختلفی برای کاشی دستشویی و حمام وجود دارد که باید به آن ها نیز توجه کنید. شاید شما نخواهید ازرنگ بنفش استفاده نمایید اما طرح مدنظر شما دررنگ بنفش زیبایی خیره کننده ای داشته باشد و بتواند نظر شما را جلب کند. پس بهتر است علاوه بررنگ به طرح نیز توجه کنید و در نهایت گزینه ای را انتخاب کنید که هم از نظر رنگ و هم از نظر طرح باهم همخوانی داشته باشند و بتوانند نگاه مثبت شما را جلب کنند.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  انتخاب نرده مناسب با دکوراسیون

نکات مهم در انتخاب بهترین رنگ حمام و سرویس بهداشتی

شما هر رنگی را هم که انتخاب کنید تا زمانی که تمیزی و پاکیزگی حمام و سرویس بهداشتی را رعایت نکنید زیبایی آن به چشم نخواهد آمد. پس بهتر است این نکته مهم را در پس ذهن خود داشته باشید. شیر الات یکی از مهم ترین اجزا توالت و حمام هستند که امروزه در رنگهای مختلف نقره ای، سفید، طلایی و سیاه تولید میشوند. رنگ انتخابی شما برای این فضا باید بارنگ شیرالات نیز هم خوانی داشته باشد. برای مثال ترکیب مشکی با شیرالات طلایی و یا ترکیب سفید با شیر الات نقره ای ست جذابی را خلق خواهد کرد. از طرفی رنگ اکسسوری های این فضا، روشویی، کمد ها و آینه ها و سایر لوازم نصب شده در این محیط نیز باید با تم انتخابی شما سازگار باشد تا شاهد جلوه بی نقص آن باشید.