ساعت دیواری طلایی مناسب دکوراسیون
18
جولای
انتخاب ساعت دیواری مناسب

راهنمای خرید ساعت دیواری

خرید یک ساعت دیواری برای اعلام زمان در هر دکوراسیونی لازم و ضروری است. دکوراسیون شما در هر سبکی که باشد شما نیاز دارید ساعتی متناسب با آن را انتخاب کرده و بر روی دیوار قرار دهید. تنوع در بازار برای ساعت دیواری بسیار بیشتر از آن چیزی است که تصور کنید. انتخاب مناسب ترین آن در اصل به سلیقه شما باز میگردد چرا که عملکرد تمامی آن ها به یک گونه است و تنها از نظر طراحی با یکدیگر تفاوت دارند.

نکاتی که در زمان خرید ساعت دیواری باید به آن توجه کنیم؟

در هنگام خرید باید یک سری نکات را مد نظر داشته باشید تا بتوانید درست انتخاب کنید. این نکات شامل موارد زیر می شود:

خرید ساعت دیواری زیبا

نوع ساعت دیواری مد نظرتان را انتخاب کنید

ساعتهای دیواری در حالت کلی به دو نوع مکانیکی و کوارتز تقسیم میشوند. نوع کوارتز برای اینکه زمان را به شما نشان دهند نیاز به باتری دارند . دقت آن ها نیز بسیار زیاد است. در ساخت آن از کریستال های کوارتز بهره برده شده است. در مقابل در نمونه مکانیکی کلی پیچ و سیم و … قرار گرفته است و نیاز به منبع انرژی ندارد که همین امر باعث شده است تا دقت ان کاهش یابد. دسته بندی دیگری هم برای ساعتهای دیواری وجود دارد که بر حسب نحوه نمایش زمان انجام شده است، طبق این دسته بندی ساعتها به دو نوع آنالوگ و دیجیتا تقیم میشوند. ساعت آنالوگ به صورت عقربه ای می باشد و ساعت دیجیتال هم به صورت کامپیوتری اعداد را نشان میدهد. برای هر دو این ساعتها نیاز است که آن ها را تنظیم نمایید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  انتخاب ظروف مسی در جهاز عروس

جنس و طرح ساعت دیواری را انتخاب نمایید

ساعتها زا مواد گوناگونی ساخته می شوند. برخی از آن ها از جنس چوب هستند و برخی دیگر از جنس استیل می باشد. متریال دیگری نیز در ساخت آن ها ساتفاده می شود که میتوان نقره، پلاستیکف آینه، استیل و … را نیز نام برد. انتخاب آن بستگی به سبک دکوراسیون شما و البته سلیقه تان دارد. شما باید نمونه ای را انتخاب کنید که به راحتی با سایر مبلمان خانه شما خوانایی داشته باشد. نموه چوبی جز پرطرفدار ترین میباشد چرا که مقاومت بالیی در برابر سقوط و یا ضربه دارد. البته ساعتهای نقره نیز به دلیل ظاهر اشرافی که به فضا میدهند نیز بسیار رایج هستند.

انتخاب ساعت دیواری

محل نصب آن را تعیین نمایید

شما میتوانیدساعت دیواری را در هر جایی که دوست دارید نصب کنید و هیچ محدودیتی برایتان وجود نخواهد داشت. اما مسئله ای که وجود دارد این است که آن را متناسب با فضایی که میخواهید قرار دهید انتخاب نمایید. برای مثال ساعت یواری اشپزخانه بهتر است در مدل های متناسب با آن و با طرح های قاشق و چنگال باشد. ساعت دیواری های کارتونی و عروسکی گزینه مناسبی برای اتاق کودکان هستند. ساعت دیواری های چوبی و نقره ای قابل استفاده در سالن پذیرایی و نشیمن می باشند. توجه کنید که هرچه ساعت دیواری بزرگتر و رکارتر باشد برای پذیرایی مناسب خواهد بود و هرچه ساده تر و کوچک تر باشد برای نشیمن بهتر است.

در انتخاب ساعت دیواری سبک دکوراسیون را در نظر بگیرید

هر سبکی ساعت مناسب خود را می طلبد. شما نمی توانید ساعتی از جنس آینه و استیل را در خانه ای با دکوراسیون کلاسیک قرار دهید. جلوه ساعت رنگی در سبک روستیک باب میل شما نخواهد بود. برای انتخاب صحیح آن جنس متریال مبلمان خود را در نظر داشته باشید و هماهنگ با آن انتخاب کنید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  طراحی دیوار پشت تلویزیون

اندازه ساعت دیواری را فراموش نکنید

شما قبل از خریدساعت دیواری محل نصب آن را تعیین کرده اید. پس میدانید که دیوار انتخابی تان چقدر فضای خالی برای ساعت دارد. در صورتی که دیوار شما بزرگ و خالی است میتوانید به سراغ نمونه هیا بزرگ بروید تا زیبایی طراحی آن ها نیز هرچه بیشتر به چشم بیاید. اما اگر دیوار کوکی را مد نظر دارید و یا بر روی دیوار قسمت خالی کمی وجود دارد بهتر است نمونه های کوچکی را انتخاب کنید. متراژ محیط مدنظرتان را هم در نظر داشته باشید. خانه هر چه کوچکتر باشد به نسبت آن اندازه مبلمان آن از جمله: ساعت نیز باید کوچکتر شود.

انتخاب ساعت دیواری مناسب منزل

متداول ترین سوالات در رابطه با خرید ساعتهای دیواری

در راهنمای خریدساعت دیواری سعی مکنیم به رایج ترین سوالاتی که در هنگام خرید برایتان پیش می آید، پاسخ دهیم. این سوالات عبارتند از:

ساعت دیواری بی صدا بخریم یا تیک تاک دار؟

همه ساعتهای آنالوگ صدای تیک تاک را دارند اما در برخی نمونه ها این صدا بسیار بیشتر و آزاردهنده می شود. صدای تیک تاک در هنگام انتظار وی اخواب و مطالعه ممکن است آذیت کننده باشد چرا که باعث میشود استرس خفیفی در شما ایجاد شود. اگر نمی توانید این صدا را تحمل کنید به سراغ نمونه های با صدای ملایم تر بروید. در صورتی که تحمل این صدای کم نیز برایتان دشوار است قطعا نمونه دیجیتال برایتان مناسب تر خواهد بود.

کدام رنگ را برای ساعت دیواری انتخاب کنیم؟

انتخاب رنگ ساعت کاملا سلیقه ای است. این رنگ را میتوانید متناسب با سلیقه، رنگ مبلمان، ترکیب بندی لوازم دکوراسیون و … انتخاب کنید. نکته ای که بادی به آن توجه کنید این است که حرکت عقربه های ساعت به وضوح بر روی آن قابل تشخیص باشد. همچنین با توجه به این نکته که ساعتها در فاصله بالاتری بر روی دیوار نصب میشوند امکان تمیز کردن آن ها به صورت مکرر وجود ندارد پس بهتر است رنگی را انتخاب کنید که گرد و خاک روی آن کمتر به چشم آید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  دکوراسیون داخلی سبک کلاسیک

ساعت دیواری آویز مناسب است یا ایستاده؟

این یک چالش در هنگام انتخاب است. نمونه دیواری برای هر سبک و متراژ و فضایی مناسب است. اما نمونه ایستاده به جهت فضایی که اشغال میکند برای خانه های بزرگ مناسب است. از طرفی ساعتهای آویز از هراویه ای قابل مشاهده هستند که در نمونه های ایستاده این امکان وجود ندارد. اگر فضای خانه تان بزرگ است میتوانید در بخش های مختلف آ از هر دو نمونه استفاده کنید.