ست کردن فرش با مبلمان
01
ژانویه
راهنمای ست کردن فرش با مبلمان

اصول ست کردن فرش با مبلمان

ست کردن لوازم خانه اهمیت بسیار زیادی داشته و از اصول و روش خاصی برخوردار می باشد. ست کردن فرش با مبلمان نیز از این امر مستثنی نیست. همان طور که می دانید فرش و مبلمان دو المان اصل اتاق پذیرایی هستند که هماهنگی آن ها با یکدیگر فوق العاده مهم است به همین منظور لازم دانستیم که در مورد اصول و روش انتخاب آن ها با شما صحبت کنیم تا دکوراسیونی جذاب لوکس داشته باشید.

رنگ های یکسان استفاده کنید

یکی از ساده ترین راه های ست مبل و فرش، این است که هر دو را همرنگ انتخاب کنید، با اینکار خانه شما حالت ساده و یکدستی به خود می گیرد. به عنوان مثال در صورتی که رنگ مبلمان خاکستری است، فرش نیز خاکستری انتخاب شود. ولی دقت داشته باشید که استفاده از سایر لوازم خاکستری فضای بی روحی به خانه شما می بخشد، بنابراین برای سایر فضاها رنگ دیگری به کار ببرید. ست لوازم با استفاده از رنگ های یکسان بسیار رواج داشته و خیلی از افراد از این روش برای افزایش جذابیت خانه استفاده می کنند.

ست کردن مبلمان و فرش

رنگ های مخالف انتخاب کنید

یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین دکوراسیون ها، رنگ های متضاد است. شما می توانید مبلمان و فرش ها را متضاد یکدیگر انتخاب کنید تا جذابیت خانه افزایش یابد. فرش هایی که نقش و نگار زیادی دارند دست شما را در انتخاب رنگ مبلمان بازتر می گذارند بنابراین شما می توانید به میل خودتان ترکیبی از رنگ ها را استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که زیادی با یکدیگر ناهماهنگ نباشند زیرا نتیجه عکس می دهد.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  دکوراسیون استیل آشپزخانه

خود را درگیر هماهنگی رنگ ها نکنید

بسیاری از افراد تمام دغدغه های خود را بر روی هماهنگ کردن رنگ مبل و فرش ها می کنند و نهایتا پس از پرداخت مبلغ بالا، همچنان از انتخاب خود رضایت ندارند. باید بدانید که هیچ لزومی نیست که شما خود را درگیر هماهنگی رنگ ها با یکدیگر کنید. قرار گیری رنگ های مختلف در کنار یکدیگر، جذابیت فوق العاده ای به خانه شما می بخشد.

ست کردن مبل با فرش تیره

در صورتی که فرش شما به رنگ روشن است، از رنگ های نزدیک به آن و با تناژ تیره تر استفاده کنید. به عنوان مثال در صورتی که فرش شما کرم تیره است، با انتخاب مبلمان کرم روشن می توانید شور و هیجان بسیار ایده آلی را برای خانه خود به ارمغان بیاورید. همچنین شما می توانید از رنگ های شاد مبلمان خود استفاده کنید. بدین صورت که فرشی سرمه ای و مبلمان آبی روشن می تواند جذابیت چشمگیری داشته باشد. یکی از مهم ترین مزایای رنگ روشن، بزرگ تر نشان دادن خانه است بنابراین در صورتی که ابعاد خانه کوچکی دارید با این روش می توانید فضا را بزرگ تر نشان دهید.

ست کردن فرش و مبل

ست کردن فرش با مبلمان تیره

این روش ست نیز برخلاف بالا عمل می کند. بدین معنا که شما فرش های روشن خود را با رنگ های تیره رنگ ترکیب خواهید کرد. یکی از مهم ترین مزایای رنگ تیره این است که آلودگی و کثیفی ها را کمتر نشان می دهد بنابراین بسیاری از افراد تمایل به استفاده از آن ها دارند. با اینکار شما می توانید طیف وسیعی از رنگ ها را در خانه خود داشته انتخاب سایر وسایل خانه نیز راحت تر می شود.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  نمای ساختمان

ترکیب رنگ کرم

فرش های کرم رنگ بیشترین طرفدار را دارند و در طرح و مدل های مختلفی در بازار موجود است. از طرفی در حال حاضر فرش های کرم رنگ دارای گل های رنگی همچون آبی فیروزه ای هستند و شما می توانید به صورت هوشمندانه رنگ مبلمان را با رنگ گل های آن ست کنید و بدین طریق هنر و سلیقه خود را به رخ بیننده بکشید و دکوراسیونی مدرن و رویایی داشته باشید. همچنین رنگ کرم و طوسی نیز جذابیت فوق العاده ای داشته و برای هماهنگی با مبلمان طوسی بسیار ایده آل می باشد.

مبلمان طوسی

طوسی رنگی خنثی است که به راحتی با هر رنگی ترکیب می گردد بنابراین شما به راحتی می توانید هارمونی جذابی را در خانه ایجاد کنید. لازم است بدانید که استفاده بیش از حد از رنگ طوسی فضا را بی روح کرده و شور و گرمای فضا را از بین می برد به همین منظور هیچ گاه مبلمان طوسی را با فرش طوسی هماهنگ نکنید. پس شما با بهره گیری از مبلمان طوسی می توانید هر فرشی خریداری کنید.

ست کردن فرش با مبل

ست کردن مبل و فرش با کوسن

یکی از ایده های خلاقانه و جذاب که در خانه های مدرن امروزی به وفور به چشم می خورد، ست مبل و فرش با کوسن می باشد. بنابراین در صورتی که فرش های خود را تعویض کرده اید، نیازی نیست که مبلمان را نیز با آن هماهنگ کنید بلکه شما تنها با استفاده از کوسن های رنگی می توانید زیبایی دکوراسیون خانه خود را چندین برابر کند. با اینکار هزینه کمتری را نیز پرداخت خواهید کرد.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  حمام های شیشه ای لاکچری

ست کردن مبلمان با فرش طرح دار

برخی از فرش های ایرانی دارای نقش و نگار شلوغی هستند و در صورتی که از رنگ مناسب برای مبلمان خود استفاده کنید، نه تنها دکوراسیون جذابی نخواهید داشت، بلکه زیبایی لوازم نیز به چشم نمی آید. بنابراین برای ست کردن مبل و فرش به صورت اصولی باید تمامی جوانب را در نظر بگیرید. همچنین برای اینکه از شلوغ شدن و آشفتگی فضا جلوگیری کنید بهتر است که از مبلمان رنگ خنثی و یا ساده بهره ببرید.