19
فوریه
صندلی استیل

امروزه استفاده از متریال ها در ساخت وسایل خانه، تنوع بسیار زیادی پیدا کرده است. علت این امر این است که هم صنعتگران توانایی بیشتری در به کار گیری متریال های جدید پیدا کرده اند و هم متریال های ترکیبی زیادی ساخته و کشف شده اند. استفاده از این متریال ها مزایای زیادی در پی دارند که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

فروش و ساخت صندلی استیل با هزینه و قیمت مناسب در تهران و کشور

یکی از متریال هایی که راه خود را به سوی وسایل خانگی باز کرده است، استنلس استیل می باشد. ما در این مقاله قصد داریم تا درباره یکی از محصولات خاص استنلس استیل، یعنی صندلی استیل بحث کنیم. منظور از کلمه استیل در این مقاله همان استنلس استیل است.

اما استنلس استیل چیست؟ در واقع نام دیگر استنلس استیل، فولاد ضد زنگ است. در نتیجه منظور از این محصول صندلی است که در محیط مرطوب دچار پدیده اکسیداسیون نشده و استحکام خود را حفظ می‌کند. در واقع پدیده اکسیداسیون در وسایل فلزی، بیشترین علت فروپاشی وسایل در گذر زمان است و هزینه های زیادی در پی دارد.

ترکیبات استنلس استیل آلیاژی هستند از جنس آهن، کروم و کمی نیکل. افزودن عنصر کروم و نیکل به آهن باعث ویژگی ضد زنگ بودن می شود. درصد ترکیب شدن این عناصر در محصولات مختلف با هم متفاوت هستند. یکی از پارامتر های قیمت صندلی استیل همین درصد عناصر در فولاد آن ها است.

علاوه بر ویژگی ضد زنگ بودن، امروزه جزو وسایل مدرن دکوراسیون و فضا چینی به حساب می آید. چرا که صنعتگران توانسته اند تا با تکنیک های شیمیایی، زیبایی های خاصی به این محصول اضافه کنند.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  آبکاری استیل

خرید صندلی استیل های ناهار خوری و اپن بار

پس از رواج سبک مینیمالیسم، استفاده از آن گسترش فراوانی پیدا کرد. به طوریکه امروزه اکثر زوج های جوان از این دسته صندلیها برای تهیه صندلی های نهارخوری، صندلی بار و حتی مبلمان بهره میبرند.

علاوه بر کاربرد خانگی در بسیاری از مکان ها مثل استخر ها، سالن های غذاخوری، سالن های ورزشی و … استفاده می شوند. این محصولات انواع بسیار زیادی دارند. در ادامه به برخی از این دسته بندی ها اشاره می‌کنیم. نوعی از دسته بندی ، دسته بندی بر اساس مقدار به کار گیری فولاد ضد زنگ در ساختار آن است. به عنوان مثال محصولات می تواند تماما از جنس استنلس استیل باشد، پایه های استیل داشته باشد یا فقط پشتی آن از جنس استیل باشد.

ترکیباتی که در این نوع صندلی ها درکنار فولاد ضد زنگ استفاده می شوند میتواند چوب، فلز معمولی یا حتی پلاستیک های فشرده باشد.

صندلیها اگر تماما از جنس فولاد ضد زنگ باشد بیشتر در مکان هایی کاربرد دارد که اهمیت شست و شو در آن بالا است. به عنوان مثال در آشپزخانه ها یا در سالن های غذاخوری و هتل ها. مزیت صندلی استیل نهارخوری در این مکان ها راحتی شست و شو در کنار دوام بالا و نیز زیبایی و سادگی است.

یکی دیگر از دسته بندی ها، بر اساس کاربرد آن ها از نظر محل مورد استفاده است. به عنوان مثال از آن میتوان به عنوان صندلی نهارخوری، صندلی بار، صندلی های سالن های آرایش و… بهره برد.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  آموزش تولید ورق استنلس استیل

صندلی استیل نهارخوری امروزه تا حدود زیادی جای صندلی های سنگین و سلطنتی چوبی قدیمی را گرفته اند. چرا که سبک بوده، قابل شستشو اند و بیشتر به سلیقه سبک مینیمالیسم نزدیک هستند. این صندلی نهارخوری در انواع رنگ ها و شکل ها تولید می شوند و می توانند با بسیاری از دکوراسیون ها هماهنگ شده و به زیبایی مکان بیفزایند. ضمن اینکه نحوه ساخت آن ها نسبت به صندلی های دیگر آسان تر است. در نتیجه سفارش مشتری زودتر آماده می شود.

از دیگر مزایای آن قیمت مناسب آن ها در کنار تنوع قیمتی است. واضح است هرچه فولاد ضد زنگی که در ساخت صندلی استیل نهارخوری به کار رفته است از کیفیت بیشتری برخوردار باشد، قیمت آن بیشتر است. همچنین اگر رنگ سفارشی مشتری رنگ متالیک استنلس استیل نباشد و برای تشکیل آن به عناصر بیشتری نیاز باشد، قیمتش نیز افزایش می‌یابد.

از دیگر انواع این محصولات ، صندلی استیل بار است.

شاید بد نباشد که ابتدا کمی درباره صندلی بار صحبت کنیم. نام دیگر صندلی بار، صندلی اپن است. همانطور که از نام این صندلی پیدا است، صندلی بار صندلی ای است که در کنار اپن آشپزخانه ها قرار می گیرد. این صندلی ها نوعی صندلی پایه بلند هستند که برای صرف غذا، صرف نوشیدنی یا حتی گپ و گفتی ساده در فضای آشپزخانه تعبیه می شوند. مزیت اصلی این صندلی فراهم کردن مکانی برای نشستن در عین فضاگیر نبودن است. یعنی اگر شما در خانه ای با متراژ پایین زندگی می کنید، می توانید به جای تهیه میز نهارخوری به تهیه صندلی بار کنار اپن فکر کنید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  جوشکاری آرگون روی استیل

صندلی بار جنس های گوناگونی دارد. صندلی بار استیل از جنس فولاد ضد زنگ است و در شکل های بسیار متنوعی ساخته می شود.

در ادامه به ذکر برخی از این اشکال صندلی استیل باری می پردازیم:

صندلی استیل باری ساده:

این مدل در واقع شبیه یک چهارپایه مدرن است. هیچ پشتی ای ندارد و فقط از چهار عدد پایه و یک سطح صاف تشکیل می شود. بیشتر در آشپزخانه های کاربرد دارد که هدف از خرید آن ها دکوراسیون بوده باشد.

بررسی صندلی های استیل چرخان:

با توجه به اهرمی که در ساختار خود دارد قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه پیدا کرده است. مهم ترین مزیت این صندلی استیل این است که شما نیازی به بیرون کشیدن آن از زیر اپن ندارید. لذا در دراز مدت کمترین آسیب را به پارکت سطح آشپزخانه می رساند.

صندلی استیل باری جک دار:

از انواع بسیار پرکاربرد است. چراکه قابلیت تنظیم ارتفاع را به شما می دهد. لذا به راحتی با تمامی اپن ها جفت می شود و کاربرد بالایی دارد.

از دیگر انواع دسته بندی بر حسب ظاهر آن هاست. می تواند براق باشد، می تواند مات باشد و می‌تواند در رنگ های متنوعی ساخته شود. انتخاب این صندلی ها بسته به سلیقه و دکوراسیون مشتری انجام می شود. خریداران پس از بررسی بودجه مورد نظر، می توانند اقدام به خرید انواع مختلف آن از زیبایی در کنار دوام بالا لذت ببرند.