جایگاه مبلمان اداری
08
مه
مبلمان اداری و انواع آن

مبلمان اداری لوکس پوشش فضای کار شما

اولین فاکتوری که در اداره توجه شما را به خود جلب میکند دکوراسیون و مبلمان اداری آن است. هرچه این مبلمان لوکس تر باشد احساس خوشایندی خواهید داشت. البته فارغ از ظاهر، این مبلمان باید بسیار راحت و کاربردی برای ارباب رجوع و کارمندان باشد. داشتن محیطی گرم و صمیمی با مبلمان اداری شیک و راحت باعث افزایش مراجعه کنندگان و سرعت کار کارمندان خواهد شد.

مبلمان اداری شامل چه لوازمی میشود؟

تصور شما در هنگام شنیدن این اسم کاملا درست است. مبلمان اداری متشکل از میز و صندلی هایی است که در بخش های مختلف ادارات مانند: اتاق جلسه، مدیریت، انتظار و … قرار می گیرد. امروزه با توجه به شکیل تر شدن فضا جهت هماهنگی بیشتر لوازم دیگری شامل فایل ها، قفسه ها و …اضافه شده است. انتخاب این ست ها باعث میشود تا چیدمان مبلمان اداری به صورت یکدست انجام شود و جلوه آن بیشتر باشد.

مبلمان اداری لوکس

جایگاه مبلمان اداری در دفاتر

یکی از ضروری ترین نوع مبلمان نیم ست اداری است. این مبلمان ها میتوانند هم به صورت تک نفره، دو نفره و هم سه نفره تولید شوند. انتخاب آن بستگی به دکوراسیون فضای شما داردو اما زمانی که مراجعین حضوری شما بیشتر باشد مبل های تک نفره بسیار مناسب خواهد بود. این مبلمان اداری ها رنگ های متنوعی دارند و از متریال مختلفی ساخته میشود که نمونه های چرمی شناخته شده ترین و لوکس ترین نمونه های آن است که البته قیمت آن کمی زیاد است. رنگ های تیره بهترین گزینه برایتان خواهد بود چرا که به دلیل تداوم در استفاده وجود هر گونه نقص و جای نشستن و … کمتر در آن به چشم می آید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  انتخاب بهترین رنگ برای حمام و سرویس بهداشتی

جایگاه میز اداری در دفاتر

یکی از مهم ترین عنصر های هر دفتر و اتاق مدیریتی میز آن است که به اصطلاح با نام میز مدیریتی شناخته میشود. این میز ها همانطور که از نامشان مشخص است ابهت بسیاری دارند. طول آن ها به نسبت دیگر میز ها بیشتر است و طراحی آن ها نیز بسیار شکیل تر و مجلسی تر صورت میگیرد که با قرار دادن یک صندلی مدیریت جذاب و شیک میتوانید ست کاملی را در اتاق خود داشته باشید و تمام امور را بر دست بگیرید. این میز باید زیبا ترین و البته راحت ترین میز در شرکت شما باشد.

جایگاه میز اداری

میز های کارمندان و انتخاب آن ها

این میز ها اغلب طول مشخصی دارند و با یک صندلی اداری ست میشوند. دارای کشو و قفسه هستند که کارمندان میتوانند لوازم خود را درون آن قرار دهند. همچنین برای قرار دادن پرونده ها و پوشه های اداری یک فایل ست همراه با آن ها نیز در گوشه دیوار قرار داده میشود و به راحتی هرچه تمام تر فضایی ساده و البته کاربردی ایجاد میکند.

مشخصات میز کارمندی

نکات کلیدی در رابطه با مبلمان اداری لوکس

حضور مبلمان اداری در دنیای مدرن امروزی یکی از الزامات هر اداره و شرکتی است.اگر بخواهید کسب و کار خود را شروع کنید و یا آن را رونق ببخشید باید از همان شروع به فکر مبلمان آن باشید. برای انتخاب مبلمان و دکوراسیون محیط کاری و اداری باید سه فاکتور بهره وری، زیبایی و آرامش را مد نظر قرار دهید. البته چیدمان صحیح نیز بسیار حائز اهمیت میباشد.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  انتخاب بهترین پارچه مبل راحتی

رنگ: اولین نکته برای داشتن مبلمان اداری لوکس انتخاب رنگ مناسب آن است. این رنگ میتواند بیانگر حس درونیتان و یا ترکیبی از رنگ لوگو و برند کارتان باشد. اما اگر نمی خواهید از هیچ کدام از این ترکیب ها استفاده نمایید به سراغ رنگ هایی بروید که امتحان خود را پس داده اند. یکی از این رنگ ها برای مبلمان اداری قهوه ای و ترکیب آن با کرمی و یا مشکی است. احساس امنیت، صلابت و همچنین اعتماد به نفس در این رنگ نهفته است. برای تاثیر گذاری بیشتر بهتر است این رنگ را در تمام بخش های دفتر و اداره خود به کار بگیرید . بگذارید محیط کار شما کاملا یکدست جلوه کند. رنگهایی مانند: کرمی و طلایی و یا سفید و خاکستری نیز جذابیت ظاهری برای مبلمان دارد.

طرح مبلمان باید چگونه باشد

طرح های متنوعی برای مبلمان اداری وجود دارند که برخی از آن ها بسیار کار شده هستند و برخی دیگر در کمال سادگی ساخته شده اند. بهتر است انتخاب طرح را با توجه به متراژ خود انجام دهید. استفاده از میزهایی با کنده کاری های بزرگ و یا قفسه هایی با پایه های بلند و تزئینات جانبی باعث میشود تا محیط کوچکتر بنظر برسد. اگر محیط شما کوچک است سراغ طرح های ساده بروید تا محیط را منظم تر و زیبا تر جلوه نماید.

متریال: از دیگر نکات مهم جنس متریال به کار گرفته شده است. امروزه میتوانید از مواد اولیه گوناگونی همچون استیل، فلز، ام دی اف، چوب و … استفاده نمایید. متریال استیل برای کسب و کار های امروزی مناسب تر است و بیشتر جوان پسند است. اما چوب برای کسب و کار های قدیمی و افراد خود ساخته بیشتر توصیه میشود. ناگفته نماند که این جنس باید با کار شما نیز خوانایی داشته باشد. برای مثال اگر در زمینه تولید الوار فعالیت دارید نباید محیط شما از مبلمان اداری استیل دیزاین شود.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  حمام های شیشه ای لاکچری

استفاده از پارتیشن:  استفاده از پارتیشن ها محیط را لوکس تر نشان میدهد . وجود این صفحات باعث فضا سازی میشود. همچنین بخش های جدا گانه ای را برای انجام امور خلق می نماید.