نحوه چیدمان مبل چستر
08
ژانویه
نحوه چیدمان مبل چستر در فضاهای مختلف

نحوه چیدمان مبل چستر

چستر مبلی بسیار شیک و پرطرفدار است که به دلیل ظاهر زیبایش، نمای فوق العاده لوکسی را به خانه شما می بخشد. این مبلمان دارای ویژگی های خاصی است که باید به صورت اصولی چیده شود. بنابراین آشنایی با نحوه چیدمان مبل چستر این امکان را به شما می دهد که زیبایی و جذابیت خانه تان را دو چندان کنید. این مبل نه تنها برای منازل مسکونی، بلکه برای اداره ها و مکان های عمومی نیز بسیار ایده آل به نظر می رسد.

مبل چستر چیست؟

به صورت رسمی تعریف خاصی برای آن وجود ندارد ولی از نظر ظاهری می توان گفت که دارای دکمه های عمیق است که اغلب از جنس چرم و یا مخمل می باشد. چستر طراحی بسیار خاص و منحصر به فردی دارد و احساس تداوم و یکنواختی را در زندگی شما ایجاد کرده و تغییر بسیاری در خانه شما به وجود می آورد.

رنگ مبلمان چستر

رنگ در مبلمان چستر بسیار حائز اهمیت است. این مبلمان رنگ های متنوعی دارد و شما می توانید آن را با سایر نمای ساختمان خود هماهنگ کنید. شما باید رنگ آن را با سایر عناصر موجود در خانه خصوصا دیوارها هماهنگ نمایید تا زیبایی خانه شما دو چندان شود. کوسن ها بهتر است که از رنگ های متنوعی انتخاب شود تا حالتی سایه روشن را ایجاد کند.

مبل چستر

ترکیب با سایر طرح ها

طراحی چستر با سایر طرح ها از جمله مواردی است که در نحوه چیدمان باید مورد توجه قرار گیرد. به عنوان مثال شما می توانید از یک صندلی ساده بدون دسته در کنار آن استفاده کنید. همچنین با توجه به اینکه چستر سبک مدرن و یا کلاسیک دارد، می توانید از طرح های سنتی در کنار آن ها به کار ببرید. البته بهتر است که مبل انتخابی ساده بوده و فاقد طرح و رنگی متضاد با مبلمان شما باشد.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  حمام های شیشه ای لاکچری

راحتی مبلمان چستر

راحتی در هر مبلمانی اولین نکته ای است که باید به آن توجه کنید. نشیمن پهن، ارتفاع کم و دسته های قطور از جمله ویژگی های بسیار خاصی است که باعث افزایش محبوبیت این مبلمان شده است. بسیاری از افراد برای کاهش هزینه های خود مدل چرم فابریکی خریداری می کنند که راحت نیست و به سرعت خراب شده و زیبایی نمای خود را از دست می دهد بنابراین برای راحتی باید هزینه بیشتری کنید.

ترکیب با لوازم چوبی

قرارگیری مبلمان چرمی در کنار ابزار و لوازم چوبی می تواند نمایی فوق العاده عالی را برای دکوراسیون شما ایجاد کند. از طرفی مبلمان چستر و لوازم چوبی هر دو این قابلیت را دارند که در سبک های مختلفی طراحی شوند. بنابراین شما می توانید از ابزار و لوازم چوبی و مبل های کلاسیک و یا مدرن در نمای خود به کار ببرید. همچنین شما می توانید چستر را در کنار کتابخانه ها و یا میز کار خود قرار دهید، این ویژگی باعث لوکس شدن نمای دکوراسیون شما در محیط های اداری شود.

مبل چستر چیست

آیا از فرش استفاده کنیم یا نه؟

از دیگر نکاتی که در هنگام طراحی و نحوه چیدمان باید مورد توجه قرار گیرد این است که آیا چستر را می توان با فروش هماهنگ کرد و یا آن را بدون فرش استفاده کرد؟ شما می توانید مبلمان چستر را بدون فرش و با کاشی های خانه هماهنگ کنید ولی چیدمان آن در کنار فرش های دستباف و یا فرش های لوکس زیبایی فوق العاده چشمگیری را به نمای شما می دهد. از طرفی باید دقت داشته باشید که فرش باید در جلوی پایه های مبل قرار گیرد.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  طراحی دکوراسیون داخلی مدرن

نحوه چیدن مبل چستر در خانه های کوچک

چستر مبلی است که حالتی لوکس مانند داشته و به فضای زیادی نیاز دارد. در صورتی که پذیرایی شما کوچک است، می توانید از نیم ست برای اینکار استفاده کنید تا نه تنها فضای خانه شما شلوغ نشود، بلکه پذیرایی شما با استفاده از آن آراسته نگردد. این مبلمان اغلب 5 نفره بوده و فضای کمتری را اشغال می کنند و شما می توانید از سایر فضای خانه به صورت بهینه استفاده کنید. همچنین برای افزایش فضا در خانه های متراژ پایین چسترهای چرم و رنگ روشن بسیار ایده آل است.

نحوه چیدن مبل چستر در خانه های متراژ بالا

مبل های 7 نفره بهترین گزینه برای خانه های متراژ بالا به شمار می رود. این مبلمان حالتی لوکس و فوق العاده شیک به خانه شما بخشیده و فضا را زیبا می کند. رنگ های تیره در خانه های متراژ بالا بیشتر به چشم می آید و سبکی بسیار ویژه را برای شما رقم می زند. همچنین می توانید در کنار مبلمان خود از میزهای طرح دار و پر نقش و نگار نیز استفاده کنید و سایر فضا را با استفاده از دکورهای چوبی تزئین نمایید.

روش چیدمان مبل چستر

بهترین روش چیدمان مبل چستر

نحوه چیدمان به فضای و طراحی خانه شما بستگی دارد. یکی از شیک ترین و رایج ترین چیدمان ها در این سبک قرار دادن مبلمان سه نفره در کنار دیوار و چیدمان مبل دو نفره روبروی آن می باشد. در این صورت دو مبل تکی نیز در کنار این دو مبل قرار گرفته و فضایی کلاسیک و در عین حال فوق العاده شیک را به ارمغان می آورد. با اینکار شما توازن را در خانه برقرار کرده و نمای جذابی را به خانه می بخشید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  گلخانه شیشه ای استیل

نحوه چیدن مبل چستر در گوشه

بسیاری از افراد گمان می کنند که چستر را تنها باید در وسط خانه بچینند در صورتی که شما می توانید در گوشه خانه نیز چینشی جذاب داشته باشید. به عنوان مثال مبل سه نفره را در مرکز قرار داده و بقیه را نیز در گوشه ای از دیوار با توجه به طراحی خانه چینش کنید. با اینکار نمایی عالی و ایده آل پیش روی خود دارید و می توانید به صورت ترکیبی از سایر المان و عناصر مناسب با سبک خانه خود بهره ببرید.