نرده شیشه ای

نرده شیشه ای بی شک از جمله مدرن ترین و پر کاربرد ترین نرده ها در پروژه های لوکس مانند ساختمان های اداری، تجاری، هتل ها و … می باشد. این نوع نرده با ویژگی های ظاهری خاص خود، رویکرد متفاوتی در دکوراسیون داخلی و خارجی ایجاد کرده است. در سیستم نرده شیشه ای متریال های اصلی را شیشه تشکیل می دهد که با توجه به شفافیت و صیقلی بودن ذاتی آن، باعث می شود در هر فضایی که از این نوع نرده استفاده می شود، به شما نمایی شفاف و بدون وجود مانع را ارائه دهد. تصور کنید وارد راه پله ای با نرده های آهنی می شوید و در مقابل، راه پله ای با مشابه با نرده شیشه ای دارید. آنچه پس از ورود به راه پله با نرده برای شما جلب توجه می کند، احساس داشتن فضایی بزرگ و روشن تر از حد معمول می باشد و این دقیقا همان چیزی است که نرده برای شما به ارمغان می آورد. به طور مشابه در تراسی که شما در آن از این نوع استفاده کردید، تصور داشتن فضایی بی نهایت در شما ایجاد می شود و در واقع شما در عین داشتن امنیت، از لحاظ بصری هیچ مانعی در فضا ندارید.

انواع نرده شیشه ای را می توان با شیشه سکوریت و شیشه لمینیت در رنگ ها و ضخامت های مختلف اجرا کرد.

انواع نرده شیشه ای

انواع نرده شیشه ای را می توان به دو دسته ی تمام شیشه و تلفیقی از شیشه با فلز (استیل، آهن، آلومینیوم) قرار داد. سیستم های تمام شیشه عبارتند از: نرده فیکس پوینت، نرده اکسپوز، نرده اسپیگات. مدل های تلفیقی با استیل، آلومینیوم و آهن عبارتند از: نرده با پایه فلزی و اتصال اسپایدری، نرده با پایه فلزی و بست شیشه گیر.

نرده شیشه ای

نرده فیکس پوینت (Point Fix System)

این نوع از نرده از ترکیب اتصالات نقطه ای شکل از جنس استیل یا آلومینیوم و پنل های شیشه سکوریت و یا شیشه لمینیت با ضخامت های 8 الی 20 میلیمتر اجرا می شود که در صورت تمایل میتوان هندریل استیل، آلومینیوم، چوب و … بر روی شیشه و یا کنار آن نصب کرد. با اجرای نرده فیکس پوینت، شما می توانید یک نرده شیشه ای یکپارچه بدون وجود اتصالات بزرگ، در محل مورد نظر داشته باشید. این مدل نرده امکان نصب بر روی انواع سازه های بتنی، فلزی و آجری را دارد، فقط حتما باید در گام اول اجرای نرده فیکس پوینت، از مقاومت کافی زیر سازی اطمینان حاصل کرد.

در نرده فیکس پوینت، شیشه به جداره بیرونی پلکان و یا وید ها نصب می شود، به طوری که در مرحله ی اول اتصالات نقطه ای بر روی محل مورد نظر قرار می گیرد و نکته ای که در این مرحله بسیار حائز اهمیت است، توجه به اجرای صحیح و تراز اتصالات می باشد، چرا که در غیر این صورت پس از نصب نرده با مشکل نا ترازی مواجه می شویم. سپس در مرحله ی سفارش شیشه، باید محل قرار گیری سوراخ های پایین شیشه که اتصالات فیکس کننده ی شیشه به دیواره در آن قرار می گیرد در آن معلوم شود که تعداد این سوراخ هاو در واقع تعداد استفاده از اتصالات، به ابعاد پنل های شیشه بستگی دارد. محل قرار گیری این سوراخ ها حتما باید با انجام محاسبات دقیق مشخص شود زیرا کوچکترین خطا امکان بروز خسارت های زیادی را به وجود می آورد.

اجرای نرده شیشه فیکس پوینت در ساختمان های اداری، تجاری، فروشگاه ها، ویلا ها و بخصوص مکان هایی که در آن محدودیت فضا وجود دارد پیشنهاد می شود.

نرده شیشه ای فیکس پوینت

نرده اکسپوز (U channel)

نرده شیشه ای اکسپوز یکی از مدل های پر طرفدار بخصوص برای اجرا در مجتمع های تجاری، هتل ها، فرودگاه ها، تراس ها و … می باشد. نرده اکسپوز متشکل از: 1- شیشه لمینیت با ضخامت حداقل 12 میلیمتر، 2- پروفیل های آلومینیوم سنگین یو شکل که در واقع نگهدارنده ی اصلی پنل های شیشه می باشند، 3- کاور هایی از جنس استیل 304 یا آلومینیوم آنودایز که به صورت سر تا سری در قسمت پایین نرده به عنوان پوششی برای پروفیل های یو شکل آلومینیوم اجرا می شود که بیشتر جنبه دکوراتیو داشته و 4- دستگیره از جنس استیل، آلومینیوم، چوب و … می باشد.

در نرده اکسپوز پروفیل های نگهدارنده یو شکل، وظیفه اصلی حفظ استحکام نرده را بر عهده دارد که این پروفیل ها به صورت رو کار و یا تو کار (دفنی) تولید و اجرا می شوند. این پروفیل ها توسط بلت آهنی به کف فیکس می شوند و سپس پنل های شیشه در شیار وسط این پروفیل ها قرار می گیرند و برای ثابت شدن شیشه در جای خود از قطعه گوه که در فضای خالی بین شیشه و پروفیل یو شکل قرار میگیرد، استفاده می شود. در نرده اکسپوز هر چه ارتفاع شیشه بلند تر باشد، به تعداد بیشتری از پروفیل های نگهدارنده یو شکل نیاز می باشد و تراکم استفاده از این پروفیل ها، تاثیر مستقیم در قیمت نهایی نرده دارد. نرده شیشه ای اکسپوز به جهت عدم وجود اتصالات در نمای اصلی، زیبایی و وسعت دید بی نظیری در فضای شما ایجاد می کند.

نرده شیشه ای اکسپوز

نرده شیشه ای اسپیگات

یکی دیگر از انواع پرکاربرد نرده های تمام شیشه‌، نرده شیشه ای اسپیگات می باشد. در این نوع از نرده، پنل های شیشه توسط پایه های نگهدارنده شیشه که اصطلاحا به آنها اسپیگات (Spigot) گفته می شود، مهار می شوند این پایه ها در ارتفاع ها (12 الی 42 سانت)، طرح ها (لوله، پروفیل) ، جنس ها (آلومینیوم، استیل، آهن) و رنگ های مختلف تولید می شوند و در قسمت پایین آن پلیتی کوچک در نظر گرفته شده که توسط 4 عدد بولت به کف متصل می شود و روی این پایه ها شیاری U شکل وجود دارد که شیشه در آنجا قرار می گیرد. نرده اسپیگات ، قابلیت اجرا شیشه با ضخامت 8 الی 20 میل را دارد و تقریبا برای هر پنل شیشه به طول 100 تا 120 سانتیمتری معمولا از 2 عدد پایه مهار کننده استفاده می شود و هرچه ابعاد شیشه بزرگتر شود، تعداد پایه های مورد نیاز بیشتر می شود.

از مزایای نرده اسپیگات سرعت نصب بالا، اجرای آسان، قابلیت اجرا هم در سطوح شیبدار و هم در سطوح صاف و ظاهر بسیار زیبا و مدرن می باشد. یکی از موارد کاربرد نرده شیشه ای اسپیگات ، استفاده حول استخر می باشد علاوه بر اینکه ظاهر زیبای فضا را حفظ میکند، به علت وجود فاصله پنل های شیشه از کف، امکان عبور و مرور آب هم وجود داشته و از طرفی جنبه حفاظتی خود را حفظ کرده و مانع سقوط کودکان، حیوانات و … به داخل استخر می شود.یرید تا کارشناسان ما در مجموعه پاراپت شما را راهنمایی کنند.

نرده شیشه ای اسپیگات

نرده شیشه ای تلفیقی با پایه های فلزی و بست شیشه گیر و یا اتصال اسپایدری

نرده شیشه ترکیب با فلز معمولا با بست های کوچک شیشه گیر و یا با اتصال اسپایدری اجرا می شوند. در ابن نوع که با بست شیشه گیر اجرا می شود، نرده ترکیبی از پایه های عمودی، هندریل و بست شیشه می باشد که پنل های شیشه ما بین پایه قرار میگیرند و در مقابل در اجرا با اتصال اسپایدری، شیشه عموما جلوی پایه ها قرار گرفته و امکان حذف هندریل وجود دارد. در نرده شیشه ای با بست شیشه گیر، می توان از شیشه با ضخامت های 8 الی 12 میلیمتر استفاده کرد ولی نرده با اتصال اسپایدر ها قابلیت اجرا با شیشه تا ضخامت 20 میلیمتر را هم دارد. این مدل از نرده  هزینه کمتری نسبت به دیگر نرده های تمام شیشه دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید و یا نصب نرده شیشه ای و انواع آن با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید تا کارشناسان ما در مجموعه پاراپت شما را راهنمایی کنند.

قیمت نرده شیشه ای

قیمت نرده شیشه ای به فاکتور های متعددی بستگی دارد که از انواع آنها میتوان به موارد زیر اشاده کرد:

1- مدل نرده شیشه (اکسپوز، اسپیگات، فیکس پوینت و …)

2- ضخامت شیشه

3- رنگ شیشه

4- نوع شیشه (سکوریت، لمینت و …)

5- مدل شیشه (فلوت، سوپر کلیر و …)

6- محل اجرا (راه پله، تراس و …)

7- جنس اتصالات (استیل، آلومینیوم و …)

مزایا نرده شیشه ای

این مدل با توجه به ساختار متفاوت از سایر نرده ها و اینکه متریال اصلی آن را شیشه تشکیل می دهد، زیبایی بی نظیری به محیط شما ارائه می دهدو باعث می شود شما وسعت دید بالاتری داشته باشید. استفاده از نرده شیشه ای این باور را در شما ایجاد می کندکه فضای بزرگتری از آنچه که در واقعیت وجود دارد را دارا هستید. این مدل با توجه به سبک مدرنی که دارند در چند سال اخیر طرفداران بسیاری به خصوص در ساختمانهای تجاری هتل ها و … پیدا کرده اند.