چراغ دیواری مدرن
09
آوریل
چراغ دیواری مدرن و دکوراتیو

چراغ  دیواری مدرن و انتخاب آن برای مکان های مختلف

چراغ دیواری مدرن یکی از اکسسوری های دکوراسیون و چیدمان در محیط می باشد که در خانه ها، هتل ها، محیط های رسمی و … به کار برده میشود. همچون دیگر لوازم  در انواع طرح و مدل های متنوع با متریال گوناگون تولید شده است. استفاده از آن ها سبب زیبا تر شدن فضا و همچنین نورپردازی جذاب آن میشود. چراغ های دیواری مدرن یکی از بهترین گزینه ها برای شما خواهد بود.

چراغ دیواری مدرن و دکوراتیو

چرا چراغ  دیواری مدرن استفاده کنیم؟

در لا به لای مدل های مختلف در بازار شاید این سوال از ذهنتان عبور کند که چرا چراغ دیواری مدرن را باید انتخاب کنیم؟ این ها نور ملایمی دارند و از طرفی به صورت یک المان تزئینی و دکوراتیو در دکوراسیون کارایی دارند. هچنین به دلیل شکل ظاهری جدید و منحصر به فردی که دارند بسیار محبوب میشوند و با نور خود میتوانند بر سایر لوازم خانه تاکید نمایند و سبب جلوه خارق العاده آن ها در محیط شوند. نوع مدرن در برخی موارد قابلیت تنظیم جهت نور را دارند و طرح های مختلف آن نور را در جهت چپ، راست، بالا و پایین منتشر میکند. چراغ دیواری مدرن در دکوراسیون معاصر شما سبب ایجاد فضایی مینیمال میشود البته به شرطی که از طرح های ساده آن کمک گرفته باشید.

مزیت استفاده از چراغ  دیواری های سبک  مدرن

چراغ دیواری مدرن در تمامی فضاهای باز وبسته قابل استفاده است و طرح و شکل آن تنوع بسیار زیادی دارد که میتواند به سادگی توجه همگان را به خود جلب نماید. این عنصر روشن کننده میتواند یک کمک برای نورپردازی شما باشد. کارکرد دکوراتیو و تزئینی آن نیز بر هیچکس پوشیده نیست. همچنین قیمت بسیار مقرون به صرفه و مناسبی نیز دارند که میتوانید به راحتی آن را تهیه نمایید و مورد استفاده قرار دهید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  نرده مورد تایید سازمان آتشنشانی

چراغ های دیواری مدرن چند نوع میباشند؟

انواع مختلفی از این چراغ های دیواری مدرن وجود دارند که بر اساس ویژگی های مختلفشان با یکدیگر دسته بندی شده اند. این ویژگی های مهم و کاربردی عبارتند از: وجود سنسور در آن ها، تعداد لامپ های متصل، توان مصرفی، اندازه و وزن آن و همچنین اندازه. این ویژگی ها خود سبب تفاوت در قیمت نهایی آن ها نیز میشود. با توجه به این مشخصه ها انواع گوناگونی از چراغ های دیواری مدرن برای انتخاب در سبک مدرن وجود دارند که پر طرفدار ترین و محبوب ترین آن شامل موارد زیر میشود:

چراغ دیواری های باتری خور

همانطور که از اسم آن ها مشخص است انرژی مورد نیاز خود را از طریق باتری دریافت می کنند. شاید عوض کردن باطری کمی خسته کننده باشد و به همین خاطر است که چندان مورد استقبال مردم قرار نگرفته است. اما مزیت های آن بسیار وسوسه کننده است چرا که دیگر نیازی به سیم کشی جهت وصل آن به دیوار ندارید و از این رو میتوانید در هر نقطه از دیوار ها که بخواهید آن را نصب نمایید و همچنین در هنگام جابه جایی منزل نیز با خود به راحتی حمل نمایید. این نمونه خود دارای دو نوع است. نوع اول آن باطری قابل تعویض دارد و قیمت آن نیز به نسبت ارزان تر است اما نوع دوم آن دارای باتری ثابت بوده و نیاز به شارژ کردن دارد که هزینه بیشتری را به خود اختصاص داده است.

چراغ دیواری مدرن مدل باتری خور

چراغ دیواری های پلاگین

برای تامین انرژی مورد نیاز خود دارای یک کابل میباشند که به پریز متصل میشود. سیم کشی برای آن ها نیاز نیست و به صورت روکار می باشد. اگر فرزند کوچک در خانه دارید استفاده از این نمونه ها برای شما توصیه نمی شود. از طرفی بهتر است در سرویس های بهداشتی استخر ها و … که روطوبت هوا زیاد است استفاده نکنید. از پلاگین ها به عنوان چراغ های مدرن مطالعه هم میتوانید استفاده نمایید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  انتخاب کفپوش مناسب خانه

چراغ دیواری های مدرن توکار

در سبک و دکوراسیون مدرن بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و سیستم کشی آن ها به صورت توکار در دل دیوار انجام میشود و شما قادر خواهید بود تنها با خاموش و روشن کردن کلید های آن، روشن کرده و نور را به فضای خود ببخشید. این چراغ های دیواری مدرن انعطاف زیادی در شکل پذیری نیز دارند و میتوانید در هر طرح و مدلی که میخواهید در گوشه کنار خانه از آن ها استفاده نمایید.

چراغ دیواری مدرن توکار

چراغ دیواری های خورشید

چراغ های دیواری خورشیدی جدیدترین نمونه های سبک مدرن هستند که بسیار کارآمد می باشند چرا که دارای یک باتری هستند که توسط انرژی خورشید شارژ میشود. بسیار مقرون به صرفه نیز هستند و بیشتر برای فضاهای بیرونی از خانه مانند: حیاز هاف بالکن ها، ویلا و … مناسب هستند.

چراغ دیواری های سنسور دارمدرن

این نمونه ها نیز در هزینه های شما صرفه جویی خواهد کرد. چرا که دارای یک سنسور در درون خود می باشند و تنها زمانی که فردی در گستره سنسور آن قراربگیرد به صورت خودکار روشن میشود. در این صورت دیگر چراغ دیواری شما در تمام طول شب روشن نخواهد ماند و برق استفاده نخواهد کرد.

چراغ دیواری مدرن سنسوردار

چراغ دیواری را در چه فاصله ای از زمین باید نصب کنیم؟

شما به منظور های گوناگونی ممکن است از اینها استفاده نمایید. این عوامل و یا به عبارتی هدف استفاده شما مشخص گر این خواهد بود که در چه ارتفاعی آن را قرار داده و نصب نمایید. از طرفی اندازه چراغ دیواری، میزان نور آن و همچنین طرح و مدل نورپردازی شما میتواند بر محل نصب و قرار گیری آن موثر باشد.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  ایده هایی برای تزئین سرویس بهداشتی

قیمت چراغ دیواری های مدرن

از متریال متنوعی ساخته میشوند. هر یک از این متریال قیمت مختص به خود را دارند و همچنین طرح و رنگ و ابعاد انتخابی شما نیز بر قیمت آن تاثیر خواهد گذاشت. تعداد را فراموش نکنید. قطعا در زمان نصب چراغ دیواری مدرن تنها به یک نمونه از آن نیاز نخواهید داشت. همین تعداد میتواند بر هزینه نهایی خرید شما اثر بگذارد.