کابینت کلاسیک آشپزخانه
05
ژوئن
کابینت آشپزخانه به سبک کلاسیک

کابینت آشپزخانه کلاسیک ایتمی چشم نواز در خلق یک فضای حیرت انگیز

آشپزخانه پر رفت و آمد ترین و کارامدترین بخش هر خانه ای محسوب می شود و از آن به عنوان قلب هر خانه ای یاد می شود. لذا طراحی دکوراسیون آن از اهمیت خاصی برخوردار است. در بین سبک های بسیار زیاد در حوزه طراحی در این زمینه سبک کلاسیک بسیار پر طرفدار می باشد. این سبک یک فضای با شکوه و مجلل برای فضای شما به ارمغان می آورد. برای خلق یک آشپزخانه لوکس از ایتم های متنوعی استفاده می شود ولی تنها مورد در بین ایتم های مشخص کننده این سبک در آشپزخانه کابینت ها نقش بارزتری دارند. برای داشتن آشپزخانه ای به سبک کلاسیک بایستی کابینت های مدل کلاسیک برای آن در نظر بگیرید.

ویژگی کابینت آشپزخانه کلاسیک

کابینت های مدل کلاسیک جزو محبوب ترین مدل کابینتها هستند. این مدل کابینت در مقایسه با مدل مدرن آن که بسیار ساده می باشد ظاهری بسیار پیچیده دارد و در مدل ها و طرح های با نقوش متنوع و زیبا ساخته می شود. در ساخت کابینت های کلاسیک از ریزه کاری و جزئیات فراوان بهره گرفته شده است به طوری که در شکل ظاهر آن شما شاهد بکارگیری انواع طرح های کنده کاری شده و برجستگی های چشم نواز خواهید شد. در این کابینت ها از اشکال منبت کاری به صورت ستون و سر ستون استفاده شده است همچنین با قرارگیری تاج در زیر چراغ و سسایر طراحی ها سعی شده است تقارن در مدل آن حفظ شود.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  کفپوش مشکی در طراحی داخلی

کابینت آشپزخانه به سبک کلاسیک

نقش هود در آشپزخانه

در کابینت کلاسیک به طور معمول محل قرارگیری هود به صورت مخفی اجرا می شود. همانطور که گفته شد در طراحی کابینت اشپزخانه های کلاسیک به اجزای کوچک و ریزه کاری طراحی بسیار دقت می شود که در نهایت باعث شکل گیری یک ظاهر زیبا و نجیب در نتیجه کار می شود. یکی از اجزایی که در ساخت آشپزخانه های کلاسیک مد نظر قرار داده می شود بکارگیری تاج و زیر چراغ در کابینت دیواری می باشد. البته در کنار تنوع بسیار زیاد طرح های تاج و زیر چراغی مدل دندان موشی این اجزا خواهان بیشتری دارد و محبوب تر می باشند. در سبک های کلاسیک آشپزخانه سعی می شود کابینت های زمینی به شیوه ای طراحی شود که پایه آن ها مشخص نباشد لذا در این نوع طراحی از پاخور برای ساخت آن استفاده می کننندجلوه دکور نمای لاکچری تری داشته باشد.

ویترین در آشپزخانه به سبک کلاسیک

ویترین ها یکی از اجزای جدای ناپذیر هر اشپزخانه کلاسیکی به شمار می روند که در انواع متنوع طرح ها اجرا می شوند. یکی از اصول طراحی و ساخت یک آشپزخانه کلاسیک و ایده آل وجود ستون ها و سرستون های با نقش های زیبا و برجسته می باشد که در آخر کار دکوراسیون آشپزخانه را زیباتر نشان خواهد داد. امروزه علاوه بر زیبایی سعی شده است از ظرفیت آشپزخانه با حداکثر شرایط ممکن بهترین استفاده را داشت بدین ترتیب که مثلا این ستون های زیبا را به یک فضای کاربردی در آشپزخانه ها مبدل کرده است و از آن به عنوان سوپر ادویه بهره برده اند. در حقیقت کابینت های طرح کلاسیک علاوه بر حالت زیبا و تزئینی که دارند امکان استفاده حداکثری و بهینه سازی فضای آشپزخانه را برای ما مهیا کرده اند.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  انتخاب بهترین رنگ برای حمام و سرویس بهداشتی

نقش دستگیره کابینت

یکی دیگر از جزئیات طراحی معماری آشپزخانه های کلاسیک طرح و مدل دستگیره های کابینتها می باشد در واقع دستگیره ها یک رکن کلیدی در نمای نهایی این سبک در روند طراحی می باشد و انتخاب صحیح آن تاثیر بسزایی در زیبایی بخشی به فضا خواهد داشت. این تصمیم به ظاهر ساده در انتخاب دستگیره خاص تاثیر منحصربفردی در داشتن یک آشپزخانه مجلل خواهد داشت. دستگیره ها در سبک کلاسیک بیشتر از جنس سرامیک هستند ولی تنوع مدل و رنگ بسیار بالایی دارند. علاه بر سرامیک در ساخت این مدل از کابینت ها نباید از اکسسوری های مسی رنگ و یا برنزی غافل شد چرا که دستگیره های فلزی با نقوش خاص روی آن نیز خواهان بسیاری دارد.

انواع مختلف کابینت های به سبک کلاسیک

کابینت روکش چوبی اگر بدنبال کابینتهایی با ظاهری چوبی هستید ولی هزینه آن از عهده شما خارج است پیشنهاد ما به شما استفاده از کابینت هایی با روکش چوبی است که قیمت کمتری دارند.

کابینت کلاسیک با روکش چوبی

کابینت کلاسیک چوبی

بهره گیری از چوب در فضای معماری و طراحی اشپزخانه ها مسلما یک فضای گرم و صمیمی در کنار یک فضای زیبا و مجلل به شما هدیه خواهد داد. اما باید در نظر داشته باشید با توجه به استفاده چوب طبیعی در اجرای آن این طرح برای شما هزینه بر خواهد شد. با توجه به تنوع بسیار زیاد متریال ها، امروزه هیچ اجبار و محدودیتی در کاربرد رنگ در فضای کلاسیک وجود ندارد با این حال اگر می خواهید یک محیط لاکچری و رسمی در آشپزخانه بوجود آورید پیشنهاد ما به شما استفاده از رنگ چوب گردو برای کابینت ها می باشد.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  اصول فنگ شویی اتاق کار

کابینت کلاسیک رومی

مدل کلاسیک رومی در حقیقت یک طرح پرطرفدار ایتالیایی می باشد. که با توجه به خاص بودن ویژگی های طراحی آن از محبوبت بیشتری برخوردار است. در این مدل ستون های زیادی با رنگ های متنوع ساخته می شند ولی باید افزود در بین تنوع بسیار زیاد کارهای ارائه شده در این سبک رنگ سفید کابینت کلاسیک رومی پرکاربردتر و جذاب تر از سایرین می باشد.

کابینت کلاسیک به سبک رومی

معایب کابینت آشپزخانه کلاسیک

این کابینتها قیمت بالایی دارند و در مقابل حرارت و رطوبت حساس می باشند. تولید آن زمانبر است و نصب آن به سختی صورت می گیرد. کابینت های چوبی با نمای حکاکی شده روی آن یک فضای سلطنتی و با شکوه در خانه خلق میکند که تداعی کننده یک محیط نوستالژیک خواهد بود. این سبک از طراحی قابلیت هماهنگی با هر دکور و سبکی در فضای خانه را دارد و هماطور که مشخص است تمامی فضای آشپزخانه را به طور کامل پوشش می دهد.