مزایای گلخانه شیشه ای
20
فوریه
گلخانه شیشه ای آپارتمانی

گلخانه شیشه ای برای بالکن منزل :

امروزه افراد زیادی در شهرها و در خانه های آپارتمان زندگی می‌کنند و دوست دارند که در منزل خود گیاهانی را پرورش دهند. بالکن هر ساختمانی فضای مناسبی خواهد بود تا بتوانید در آن گل‌ها و گیاهان را که شرایط لازم را دارند و شما نیز به پرورش آن‌ها علاقه دارید پرورش دهید.  در نتیجه طراحان برای این بخش از خانه نیز ایده‌هایی را در نظر گرفته‌اند. گلخانه ‌ی شیشه ‌ای آپارتمانی در آپارتمان ایده‌ ای جدید است که به نمای ساختمان شما نیز جلوه‌ ی زیبایی می ‌بخشد.

گلخانه شیشه ای برای منزل

انواع گلخانه شیشه ای آپارتمانی :

گلخانه ممکن است فضایی بسته باشد و یا نیمه بسته طراحی شود که برای نگهداری گل‌ها و گیاهان از آن استفاده می‌شود. در این فضا از پوشش نور خورشید استفاده می‌گردد و همچنین نور و دما را در این فضا می‌توان کنترل کرد. گلخانه‌ی شیشه‌ای یک محیط بسته از جنس شیشه‌ی مخصوص است که دارای ویژگی‌هایی مانند کنترل نور و رطوبت می‌باشد.

به طور کل گلخانه در محیط‌های نیمه باز یا محیط‌های باز ایجاد می‌شود. در این فضا نور پس از آنکه از شیشه عبور کرد مقداری از انرژی خود را از دست می‌دهد و زمانی که به داخل گلخانه‌ ی شیشه ‌ای وارد شد نوری که قراراست از آن خارج شود دیگر انرژی لازم برای عبور از شیشه را نخواهد داشت و در این محیط حبس خواهد شد.

گلخانه می‌تواند نیمه شیشه‌ای باشد به این صورت که شیشه بر روی دیواری از آجر و آهن و سیمان قرارمی‌گیرد و فقط بخشی از گلخانه از شیشه تشکیل شده است.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  درب شیشه ای

قیمت گلخانه شیشه ای

نحوه ایجاد گلخانه شیشه ای :

برای ایجاد گلخانه در آپاتمان خود اگر بالکن بزرگی دارید و میخواهید گلخانه ی شما بزرگ باشد باید از ستون‌هایی استفاده کرد که به اندازه‌ی کافی محکم باشند و بتوانند وزن این شیشه‌ها را تحمل کنند و در مقابل باد و یا شرایط دیگر به اندازه‌ی کافی مقاومت داشته باشند.

در ساخت گلخانه می ‌توانید از شیشه‌ هایی با ضخامت‌ های متفاوت استفاده کنید. بهتر است ضخامتی که برای شیشه ‌ی گلخانه‌ ی آپارتمانی خود استفاده می‌کنید از 4 میلی ‌متر تا 8 میلی‌ متر باشد، زیرا گیاهان نیز باید بتوانند از نور استفاده کنند.

گلخانه‌ای که ذر باکن منزلل خود ایجاد می‌کنید اگر تمام شیشه ای است بهتر است در این مکان گیاهانی را پرورش دهید که در شرایط گلخانه ای رشد کنند و وقتی که نور آفتاب از این شیشه عبور می‌کند به گیاهان برسد و بتوانند از آن تغذیه کنند.

ویژگی های گلخانه شیشه ای

نکات مهم در رابطه با ساخت گلخانه شیشه ای :

اگر فضایی که در بالکن خود ایجاد کرده اید به این صورت باشد همچنان خواهید توانست گیاهانی که تمایل دارید را در آن پرورش دهید فقط باید حواستان باشد چون بخشی از محیط دیوار است ممن است نور کافی به تمام بخش گلخانه نرسد.

شما می ‌توانید برای این گلخانه از شیشه ‌هایی که ریلی هستند و یا تاشو میباشند، استفاده کنید. این ایده بسیار جذاب و زیبا می ‌باشد. این شیشه ‌ها در صورت نیاز جمع خواهد شد و در مواقع لازم میتوانید آن را ببندید.

همچنین در فصل سرما می‌توانید این گلخانه‌ های شیشه‌ای را در بالکن خود ایجاد کنید و بسیار کم هزینه و مقرون به صرفه می‌باشد. در روزهای بهاری می ‌توانید شیشه ‌های گلخانه را باز کنید و روزهایی که هوا سرد است می‌ توانید این شیشه ‌ها را ببندید و یا فقط یکی از آن ها را باز بگذارید تا سرما گیاهان شما را از بین نبرد. شیشه ی مورد استفاده برای گلخانه ‌ی شیشه ‌ای از جنس سکوریت می‌باشد.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  شیشه سکوریت

باغ شیشه ای بزرگ

کاربرد گلخانه شیشه ای  آپارتمانی :

شما می‌توانید داخل گلخانه ‌ی شیشه ‌ای خود را طبقه‌بندی کنید و از سبزی جات گرفته تا گلهای زینتی را در این مکان پرورش داده و از آن ها مراقبت کنید. ولی باید این طبقه‌بندی ‌ها طوری باشد که نور آفتاب به آنها برسد.

همچنین شما می ‌توانید در این باغ بوته‌ های خیار و گوجه و سایر سبزی جات رابخرید و با سلیقه‌ ی خود آن هارا پرورش دهید زیرا این بوته‌ها به آفتاب نیاز دارند و گلخانه‌های شیشه‌ای نور آفتاب را در خود حفظ می‌کنند. در نتیجه شما خوراکی هایی که ارگانیک هستند در منزل خود دارید و این فوق العاده به نظر می رسد.همچنین این محیط بسیار مناسب برای پرورش گل های زینتی خواهد بود.

در باغ علاوه بر گل ها و گیاهان مورد علاقه ی خود میتوانید بنسای درخچه هایی مانند آلبالو و لیمو و نارنج و یا هر درخچه ی دیگری که دوست دارید را نیز پرورش دهید. فقط کافی است که با رعایت یک سری نکات این درخچه ها را در بالکن آپارتمانتان داشته باشید. همه‌ی این موارد علاوه بر اینکه بر زیبایی محیط خانه ی شما می افزاید نمای ساختمان شما را نیز زیباتر خواهد کرد.

ساخت گلخانه خانگی

گلخانه برای بالکن

معایب گلخانه شیشه ای