دکوراسیون اتاق خواب کوچک جذاب
02
اکتبر
طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک

ایده های خلاق برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک

با توجه به اینکه متراز خانه ها امروزه کمتر شده است داشتن یک اتاق خواب هر چند کوچک می تواند یک نعمت بزرگ باشد. نگران کم بودن فضا برای داشتن یک دکوراسیون جذاب نباشید چرا که به راحتی میتوانید اتاقی شیک و زیبا داشته باشید. از طرفی کوچک بودن آن میتواند یک امتیاز برای شما باشد چرا که دردسر های تمیز کردن آن را نخواهید داشت. برای چیدمان اتاق خواب کوچک خود میتوانید از تصاویر کاتالوگ ها نیز ایده بگیرید.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک شیک

چگونه دکوراسیون اتاق خواب کوچک را طراحی کنیم؟

ایده های بسیار زیادی برای دکوراسیون وجود دارد که الهام گرفتن از ان ها به خلق موقغیت های افسانه ای و ایده آل منجر خواهد شد. اما فارغ از ان یک سری اصول پایه را باید در ساختار چنین دکوراسیونی رعایت کنید تا نتیجه حاصل شده بسیار کاربردی تر و البته جذاب تر باشد. ای نکات عبارتند از:

تم رنگی روشن برای اتاق خواب انتخاب کنید

ساده ترین، کاربردی ترین و البته راحت ترین انتخابی است که میتوانید داشته باشید تا آن را بزرگتر جلوه دهید. استفاده از رنگ های روشن و شفاف از قوطی کبریتی دیده شدن آن شما پیشگیری میکند. بخش های گسترده که مساحت زیادی را اشغال می کنند با رنگ های روشن پوشش دهید. این بخش ها شامل دیوار ها، درب، سقف، پنجره و … می شود. البته به منظور روح بخشیدن به محیط و همچنین کسل کننده نبودن فضا میتوانید از لایه متعدد برای پرده، رومیزی روتختی و … استفاده نمایید تا در عین داشتن دکوراسیونی شیک حس راحتی و آرامش بیشتری داشته باشید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  عمل پولیش و پرداخت کاری استیل و سایر فلزات

تخت خواب خود را در گوشه بگذارید

یکی از ساده ترین نکات دکوراسیون اتاق خواب کوچک قرار دادن تخت خواب در گوشه است.این کار باعث می شود تا بهترین استفاده را ازاتاق خود داشته باشید. این حالت بسیار جمع و جور بوده و فضای زیادی را اشغال نمی کند. البته تا اینجای کار اتاق شما احتمالا همانند یک خوابگاه شده است بریا ایجاد تنوع و ظاهری شیک تنها کافی است در دیوار بالای تخت خود از تابلو ها، آینه ها و یا قفسه هیا کوچک استفاده کنید. در هنگام انتخاب و خرید تخت خواب نیز توجه زیادی داشته چرا که تخت های کتیبه دار به هیچ عنوان برای اتاق خواب های کوچک مناسب نمی باشند. تخت خوا بهای مینیمال و ساده بسیار مناسب هستند و دقیقا همان گزینه یا هستند که دکوراسیون مدرن و ساده شما به آن نیاز دارد.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

از معجزه آینه برای بزرگسازی فضا غافل نشوید

استفاده از آینه بر روی دیوار های اتاق شما و یا حتی به صورت قدی باعث انعکاس بیشتر نور در فضا می شود و همین عامل سبب می شود تااتاق شما روشن تر به نظر برسد و بزرگتر از چیزی که هست جلوه کند. علاوه بر این قاب های مختلف آینه ها به عنوان عنصر تزئینی نیز در محیط کارایی دارد. هرچند بهرت است از قاب های ساده و ابعاد کوچک استفاده کنید.

از حداقل فضای اتاق خواب حداکثر استفاده را بکنید

این روش به شما کمک می کند تا بتوانید برای تمامی لوازم خود جایگاه مناسب یانتخاب کرده و در مواقع نیاز نیز به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشید. یکی از این فضا ها که اغلب کمتر مورد توجه قرار میگیرد و میتوانید وسیله های زیادی را در خود جای دهد فضای زیر تخت است. حال اگر تخت شما داریا قفسه و یا کشو باشد که چه بهتر و در غیر این صورت هم میتوانید با خرید باکس های نگهدارنده و … لوازم خود را در بخش زیری آن قرار دهید. یکی دیگر از این فضا ها دیوار ها هستند. شاید در نگاه اول نتوانید از دیوار ها به جز نصب تابلو و … استفاده کنید اما زمانی که پای چند قفسه دیواری به میان بیاید موضوع فرق خواهد کرد. میتوانید کلیه کتاب ها، مجسمه ها و خرده ریز های خود را روی آن بچینید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  انتخاب نرده مناسب با دکوراسیون

دکوراسیون اتاق خواب کوچک زیبا

از چیدمان عمودی استفاده کنید

این ترفند امروزه در دکوراسیون خواب کوچک بسیار پر طرفدار شده است به این صورت که شما از تخت هایی با پایه های بلند در گوشه اتاق استفاده میکنید و میتوانید میز مطالعه، کمد لباس و … خود را در بخش پاینی آن قرار دهید. با این کار علاوه بر صرفه جویی در فضا ظاهری مدرن و خاص نیز به اتقا خود خواهید بخشید.

از کاغذ دیواری کمک بگیرید

استفاده از کاغذ دیواری برای پوشش دیوار های اتاق می تواند زیبایی آن را بیش از پیش کند تنها باید رنگ و طرح مناسب را انتخاب کنید. طرح هایی با خطوط شکسته ظاهر مدرن به اتاق خواهد بخشید. به هیچ عنوان سراغ طرح های شلوغ و منحنی نروید چرا که موجب می شود تا محیط کوچکتر جلوه کند. ترکیب رنگی را انتخاب کنید تا تمامی لوازم اتاق سازگاری و هماهنگی داشته باشد.

نکاتی برای زیباسازی دکوراسیون اتاق خواب کوچک

برای اینکه اتاق خواب زیبایی داشته باشید که بتوانید توجه همگان را به خود جلب نمایید، از نکات کاربردی زیر استفاده کنید:

  1. 1- لوستر های متناسب با سبک دکوراسیون شما بهترین گزنیه برای زیباسزی فضا هستند. البته برای انتخاب آن میزان نور، بزرگی و ارتفاع اتاقتان را در نظر داشته باشید.
  2. 2- پرده هایی با رنگ روشن و از جنس حریر به دلیل ظرافتی که دارند میتوانند در عین حفظ حری خصوصی اتاق شما نور را به فضا هدیه دهند. رنگ های خنثی و سفید آن بسیار پر طرفدار می باشد.
  3. 3- از فرش های کوچک و یا پا دری های جذاب برای بخش مرکزی اتاق قرار دهید. بهتر است به گونه ای پهن کنید که نزدیک به تخت باشد و رد هنگام پایین امدن از تخت پاهایتان روی آن قرار گیرد.
  4. 4- از رنگ های جدید و گرم برای اتاق استفاده نکنید.
  5. 5- در به کار گیری اکسسوری و عناصر تزئینی زیاده روی نکنید تا ظاهر اتاق شلوغ نشود.
  6. 6- اتاق خود را همیشه منظم و تمیز نگه دارید تا زیبایی آن در هر لحظه احساس شود.
  7. 7- وسیله های اضافه که از ان ها استفاده نمی کنید از اتاق خارج کنید.
  8. 8- یک گلدان با گیاه طبیعی میتواند طراوت و شادابی را در اتاق به ارمغان آورد.
پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  نحوه براق کردن ظروف برنجی