طراحی دکوراسیون رستوران
09
اکتبر
ایده های طراحی دکوراسیون رستوران

طراحی داخلی رستوران مدرن مهم ترین عامل برای جذب مشتری

هر رستورانی برای پایداری و تدوام نیاز به جذب مشتری دارد. یکی از مهم ترین عوامل جذب مشتری در رستوران ها طراحی داخلی و جذابیت بصری آن است. امروزه سبک مدرن بسیار ترویج یافته است و طرفداران بسیاری نیز دارد. یکی از پر طرفدار ترین سبک هایی که می توانید برای طراحی داخلی رستوران خود انتخاب نمایید. البته این طراحی باید کاملا اصولی باشد و همچنین یک سری نکات نیز باید در آن رعایت شود که در ادامه توضیح خواهیم داد.

دکوراسیون رستوران مدرن

ویژگی های طراحی داخلی رستوران مدرن ایده ال

هر سبکی ویژگی ها و متریال های مختص خود را می طلبد. بریا مثال در سبک سنتی استفاده از چوب بسیار رایج است و اغلب از صندلی ها و تختهای چوبی استفاده می شود. برعکس در سبک مدرن چوب جایی ندارد و اولویت با استیل و متریال های فلزی امروزی است که تازه روی کار آمده اند و بسیار خاص می باشند. رعایت چنین ویژگی ها و اصول هایی باعث می شود تا به طراحی داخلی رستوران مدرن دلخواه خود برسید. از دیگر ویژگی ها و اصول مهم میتوان موارد زیر را نام برد:

1- راحتی و امنیت مشتریان در فضای رستوران باید امنیت و راحتی را احساس کنند. برای ایجاد چنین حسی در مشتریان بادی از صندلی های راحت و البته سبک استفاده کنید که به راحتی جا به جا می شوند. میز ها نیز باید مقاوم باشند و در ابعاد مناسب انتخاب شوند تا بتوانید به راحتی کلی سفارشات مشتری ها را روی میز قرار دهید. بریا امنیت نیز ضمن داشتن لژ خانوادگی باید حریم خصوصی برای مشتریان خود ایجاد کنید. این بدین معنی نیست که رستوران خود را به اتاقهای جدا تبدیل کنید بلکه بدنی معنی است فاصله بین میزها را رعایت کنید و همچنین از نورپردازی استفاده کنید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  انتخاب ظروف مسی در جهاز عروس

2- دسترسی راحت مشتریان در رستوران

زمانی که برای بار اول وارد رستوران شما می شوند ضمن هیجان زدگی از طراحی بیرونی و نمای رستوران باید بتوانند در کم ترین زمان کلیه قسمتهای رستوران را تشخیص دهند. برای مثال باید بدانند که سرویس بهداشتی در کدام سمت است و همچنین برای تسویه صورتحساب به کدام باجه باید مراجعه کنند. درست است که همه چیز باید به سبک مدرن چیده شود اما باید کاملا واضح و روشن باشد تا مشکلی برای مراجعین پیش نیاید. همانطور که میدانید اولین برخورد بسیار اهمیت دارد و اگر مشتری شما نتواند به راحتی به خاسته خود برسد هرچقدر هم دیزاین شیکی داشته باشید بازهم نمی توانید برای بار دوم آن را به ذستوران خود دعوت نمایید.

3- زیبایی بصری جذاب در سبک مدرن باید محیطی راحت و ساده البته زیبا ایجاد کنید. تناژ رنگی فضا باید به گونه ای باشد که برای تمامی فصل ها مناسب باشد. البته میتوانید یک تم رنگی انتخاب کرده و در فصول مختلف آن را تغییر دهید. برای جذابیت بیشتر در طراحی رستوران مدرن باید به سراغ میز های خاص با صندلی های خاص بروید. برای دیوار پوش ها به دنبال یک طرح جذاب باشید. نورپردازی محیط باید بسیار دقیق و منحصر به فرد باشد. علاوه بر آن باید از ظروف مدرن و البته غذای مدرن در منو خود استفاده کنید. قطعا کسی که وارد رستورانی به سبک مدرن می شود برای صرف دیزی و غذای سنتی نیامده و به دنبال طعم های جدید و غذاهای مدرن است.

دکوراسیون رستوران در فضای باز

ایده های جدید برای داشتن طراحی داخلی رستوران مدرن

داشتن غذای خوشمزه با کیفیت اولین و مهم ترین ملاک برای رستوران ها است اما باید یک فضای آرام و جذاب نیز برای سرو آن ها داشته باشید تا مشتریان بتوانند در مکانی امن، راحت و شیک سفارش خود را میل نمایند. برای داشتن چنین دکوراسیون زیبایی میتوانید در کنار خلاقیت طراح و خودتان از ایده های جذاب نیز استفاده کنید. این ایده ها باعث دیده شدن شما می شوند علی الخصوص اگر رستوران را به تازگی راه انداخته باشید. از جذاب ترین و تازه ترین ایده های مدرن برای طراحی داخلی رستوران میتوان به موارد زیر اشاره داشت.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  ایده هایی برای تزئین سرویس بهداشتی

 

در طراحی دکوراسیون خود از خطوط شکسته استفاده کنید

این یکی از ترفند های دست یابی به دکوراسیون و طراحی مدرن است. استفاده از خطوط صاف و شکننده برای میز ها، ویترین، طرح دیوار و … سبب می شود تا محیط شما بسیار مدرنیته جلوه کند. همچنین میتوانید تقارن و نظم را کنار گذاشته و چدیمان خود را به صورت پراکنده انجام دهید.

نور زیادی داشته باشید

همانطور که در رستورانهای سنتی و کلاسیک تا حد امکان میزان نور کم می شود در رستوران مدرن بادی نور را بیشتر کنید. استفاده از لوستر هایی با طرح های مدرن امروزی بسیار بر روی دکوراسیون شما اثر خواهد گذاشت.از رنگ های روشن استفاده کنید تا محیط دلباز تر باشد. همچنین در ورودی رستوران اگر فضای کافی دارید از کفپوش هایی با رنگ سفید استفاده کنید تا از همان ابتدا آسودگی خاطری برای مشتریان باشد.

دکوراسیون رستوران شیک

روی دیوارهای رستوران نقاشی کنید

یکی از دیگر ایده هایی است که برای طراحی داخلی رستوران مدرن قادر به انتخاب و استفاده از ان خواهید بود، نقاشی کردن روی دیوار است. یکی از دیوارهای رستوران را انتخاب کنید که از هر زاویه به آن دید داشته باشید و سپس یک طرح مدرن و خاص مانند: بال فرشته، نوشته انگلیسی، کارتونی پر طرفدار و … را روی آن نقاشی کنید. با قرار دادن یک سر یلامپ ها در بخش بالای آن و تاکید نور بر روی آن یک دکوراسوین مدرن منحصر به فرد خواهید داشت.

سطح صاف را نادیده بگیرید

از دیگر ایده های جذاب این است که میتوانید درون رستوران خود تالار گفتگو ایجاد کنید و درون آن میز و صندلی قرار دهید تا افراد برای صرف غذای خود به آن جا مراجعه کنند. از طرفی بخش های دیگر را میتوانید کمی بلند تر بگذارید تا برای رسیدن به میز مجبور باشید از چند پله بالا بروید. این پستی بلندی ها باعث می شود تا یک سالن پذیرایی مدرن و خلاق در رستوران خود داشته باشید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  نمای ساختمان