دکوراسیون داخلی منزل به سبک مدرن
29
مه
طراحی دکوراسیون داخلی مدرن

دکوراسیون داخلی مدرن مناسب برای سلیقه های امروزی

پیشرفت تکنولوژی و فناوری امروزه وارد خانه های تمامی افراد شده است. متریال جدید هم در کنار این پیشرفت ها وارد چهار دیواری های ما شده و طراحی داخلی و دیزاین آن را دستخوش تغییرات بسیاری هم از نظر کاربردی و هم از نظر ظاهری کرده است. اگر میانه خوبی با تکنولوژی داشته باشید قطعا این سبک از دکوراسیون میتواند روح و سلیقه شنا را ارضا کند در غیر این صورت بهتر است سبک های دیگری را هم امتحان کنید.

چگونه دکوراسیون داخلی مدرن داشته باشیم؟

استفاده از دکوراسیون داخلی مدرن، در خانه های امروزه بسیار ترویج یافته است. داشتن چنین دکوراسیونی بدین معنی است که شما حتما باید از آخرین سیستم و تکنولوژی روز جهان استفاده کنید. بلکه منظور بهره بردن از مبلمان امروزی، متریال جدید و طراحی های ساده است که در معماری معاصر وجود دارد. کار چندان سختی نیست تنها باید به ندای قلبی خود گوش کنید و بیشتر از هر چیزی راحتی و آسایش خود را در نظر بگیرید.

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن

دکوراسیون مدرن و ویژگی های آن

این سبک از طراحی داخلی خود دارای ویژگی های منحصر به فردی است که به شناخت بیشتر آن کمک بسیاری میکند و همچنین سبب میشود تا بتوانید راحت تر چیدمانی متناسب با آن داشته باشید. در خانه ای به سبک مدرن شما باید نظم و پاکیزگی را در گوشه گوشه فضا مشاهده کنید. ازدیادف ریخت و پاش و شلختگی جایی در این سبک ندارد. محبوب ترین ویژگی چنین دکوراسیونی این است که از حداقل فضا بیشترین استفاده انجام میشود و بیشتر برای خانه های کوچک مناسب است. با الهام گرفتن از ایده های موجود در این محتوا شما میتوانید چیدمانی امروزی و بسیار شیک در محیط داشته باشید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  ایده های طراحی دکوراسیون رستوران

انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی مدرن

زمانی که صحبت از دکوراسیون مدرن میشود ناخودآگاه رنگ سفید در ذهنمان مجسم میشود. دلیل آن شاید همان نظم و پاکیزگی موجود در این سبک است. رنگ های روشن بازتاب بالایی از نور دارند و باعث روشنایی بیشتر میشوند. همچنین کثیفی بر روی آن ها به وضوح قابل تشخیص است. البته این بدان معنا نیست که رنگ های تیره جایی در سبک مدرن ندارند. استاندارد انتخاب این رنگ ها بستگی به متراژ منزل شما و همچنین سلیقه شخصی دارد. اما بهتر است به سراغ رنگ های خنثی و ملایم بروید. انتخاب رنگ های ترکیبی نیز بهترین پیشنهاد برای شما خواهد بود. رنگ هایی نظیر، خاکستری، سفید، خردلی، طوسی، کرمی و … با ترکیب با یکدیگر و سایر رنگ ها جلوه بسیار چشم نوازی را ایجاد میکنند.

متریال جدید و جذاب در دکوراسیون مدرن

در این سبک شما میتوانید از هر متریالی که به شما احساس خوشایندی میدهد و یا حتی با بودجه تان هم خوانی بیشتری دارد استفاده نمایید. امکان استفاده از متریال های ترکیبی نیز وجود دارد. برای مثال شما میتوانید از مبلمان استیل با رویه میزهای شیشه ای وقفسه های چوبی با فرش هایی از جنس باقتنی و … به صورت همزمان استفاده نمایید. این ویژگی دکوراسیون داخلی مدرن کار را برای شما راحت تر کرده است و دغدغه ای از این بابت نخواهید داشت. در کنار متریال متنوع امکان استفاده از اشکال نامتعارف و غیر متقارن نیز وجود دارد. به این صورت که شما میتوانید از هر شکل و طرحی برای لوازم دکوری، مبلمان، ظروف و … استفاده کنید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  بزرگنمایی آشپزخانه کوچک

آشپزخانه ای مدرن متناسب با سلیقه کدبانوهای ایرانی

آشپزخانه قلب تپنده هر خانه ای است. در سبک مدرن نیز اهمیت آن همچنان پابرجاس است. با این تفاوت که از متریال امروزی جهت ساخت کابینت های آن استفاده میشود و همچنین سطوح صاف و براق با خط های عمودی و افقی اهمیت ویژه ای در آن دارند. برای انتخاب رنگ کابینت ها نیز کاملا دستتان باز است و متناسب با سلیقه خود میتوانید هر رنگی را انتخاب نمایید. پیشرفت فناوری در این بخش از خانه در سبک مدرن بسیار به چشم می آید. استفاده از لوازم امروزی به جای نمونه های قدیمی یکی از ابتدایی ترین حرکات برای چیدمان دکوراسیون داخلی مدرن آشپزخانه است. برای مثال در اینچنین آشپزخانه ای دیگر خبری از سماور نیست و چای ساز جای آن را پر کرده است و همچنین به جای اجاق گاز های فر دار گازهای رومیزی و تستر ها جایگزین شده اند.

طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه

اکسسوری ها و تزئینات دکوراسیون داخلی مدرن

از اکسسوری ها و تزئینات این دکوراسیون میتوان به عنوان جزئیات خاص آن نیز یاد کرد که وظیفه جلب توجه را به عهده دارد. این اکسسوری میتواند یک مجسمه از حیوان با رنگی خاص باشد یا کتابخانه ای کوچک و پر از کتاب با جلدهایی به رنگ های گرم و … که هر کدام از آن ها احساس آرامشی به محیط القا میکنند. این لوازم دکوری طرح هایی اغلب در قالب هندسه دارند و رنگ آن ها نیز بسیار متفاوت تر است. از این لوازم میتوانید برای چیدمان رومیزی ها، قفسه ها و حتی روی پیشخوان آشپزخانه و … استفاده نمایید. استفاده از تابلوهای مدرن امروزی در کنار یکدیگر و یا آینه ها نیز از دیگر لوازم تزئینی دکوراسیون داخلی مدرن به شمار میروند.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  اصول فنگ شویی اتاق کار

نورپردازی به سبک مدرن از نوع انتزاعی

نور طبیعی و وجود آن در هر محیطی احساس آرامش بخشی ایجاد میکند. اما در صورت نبود آن به اجبار باید دست به دامن نور مصنوعی و انتزاعی باشیم تا طراحی داخلی خانه مان را جذاب تر کند. این نورپردازی میتواند از نوع مخفی در زیر قفسه ها، سقف های کاذب و … قرار داده شود و یا از نوع آشکار باشد و بتواند به کمک آباژور ، لوستر و … به آن دست یافت.

نور پردازی در طراحی داخلی مدرن

گلدان هایی شیک به همراه گیاهانی مدرن

برای داشتن خانه لوکس و به عبارتی لاکچری با چیدمانی هب سبک مدرن شما باید از گیاهان لوکس نیز استفاده نمایید. این گیاهان به راحتی در خان پرورش داده میشوند و نیاز به مراقبت زیادی ندارد در عین حال زیبایی غیر قابل وصفی دارند که شما را شگفت زده خواهد کرد. تاثیر آن ها بر زیبایی خانه شما نیز غیر قابل انکار خواهد بود. چنین گل ها و گیاهان زیبایی، نیازمند گلدان های شیک با تم رنگ های جذاب هستند. انتخاب آن به عهده شما است و بهتر است از رنگ های شاد و پر انرژی استفاده کنید.