نظم دهی به کمد دیواری
26
مارس
مرتب کردن کمد دیواری

چگونه کمد دیواری مرتب داشته باشیم؟

مرتب کردن کمد دیواری مسئله چالش برانگیزی است که میتوان گفت به صورت روتین هفته ای یکبار به آن نیاز داریم. برای آنکه اتاقی مرتب داشته باشید ابتدا باید ازکمد دیواری های خود شروع کنید. همه چیز باید سر جای خودش قرار بگیرد تا بتوانید از فضای کمد و البته اتاقتان به صورت بهینه استفاده نمایید. برای رعایت نظم در چیدمان کمد دیواری خود باید طبق یک سری اصول رفتار کنید که در ادامه ذکر خواهیم کرد.

ترفند مرتب کردن کمد دیواری

مراحل مرتب کردن کمد دیواری

قطعا با نگاه کردن به کمدو دست روی دست گذاشتن لوازم شما در داخل کمدتان مرتب نخواهد شد. باید کمر همت ببندید و شروع به مرتبسازی آن کنید. به این منظور بهتر است گام به گام پیش بروید. اما چگونه؟

گام اول: کمد را خالی کنید

شما باید هر آنچیزی که درون گمد جای داده اید به بیرون منتقل کنید. کمدباید کاملا خالی باشد. تمامی کشو ها را خالی نمایید. لباس ها را از چوب لباسی بیرون بگذارید. رخت خواب ها و بالش ها را در گوشه ای از اتاق قرار دهید. هیچ چیز نباید دست و پایتان را بگیرد و در مقابل کمد وجود داشته باشد.

گام دوم: کمد را تمیز کنید

حال باید به گردگیریی و تمیز کردن کمدتان مشغول شوید. بسته به جنس کمدمیتوانید از دستمال خیس و … کمک بگیرید. همه جا را عین روز اول برق بیندازید. برای تمیز کردن کف آن نیز از جارو برقی کمک بگیرید.

گام سوم: لباس هایتان را بررسی کنید

هر فصلی لباس مخصوص به خود را می طلبد. نیاز نیست شما تمامی لباس هایتان را را آویزان کنید و یا درکمد اتاقتان جای دهید. لباس هایتان را ببرسی کنید و آن هایی که استفاده نمی کنید، برایتان کوچک شده است و یا از مد افتاده است را بیرون بگذارید. لباس هایتان را به امید اینکه لاغر شوم اندازه ام میشود و … نگه ندارید و الکی جای خود را اشغال نکنید. اگر سالم هستند میتوانید به دیوار مهربانی هدیه دهید و احساس رضایت بیشتری داشته باشید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  انتخاب ساعت دیواری مناسب

گام چهارم: لباس هایتان را دسته بندی کنید

کدام لباس ها را برای بیرون می پوشید؟ کدام یک بریا مهمانی است و کدام یک از آن ها برای استفاده روزمره در خانه است. تمام آن ها را دسته بندی کنید تا بتوانید به صورت دسته بندی شده به آن ها دسترسی داشته باشید.

گام پنجم: مطابق با سلیقه تان در کمد بچینید

نحوه مرتب کردن کمد دیواری

برای چیدن لباس ها در کمد میتوانید زا دسته بندی های متنوعی استفاده کنید. که عبارتند از:

1- دسته بندی بر اساس نوع آن، مانتوها، شلوار ها، شال و روسری و … 2- دسته بندی بر اساس فصل 3- دسته بندی بر اساس رنگ 4- دسته بندی بر اساس ضروری و غیر ضروری بودن با هر یک از این دسته بندی ها که راحت باشید میتوانید کمد خود را بچینید و در صورت نیاز مطابق با همان دسته بندی نیز به آن ها دسترسی داشته باشید.

چگونه کشو کمد دیوای را مرتب کنیم؟

یکی از مهم ترین بخش های کمد دیواری کشوها آن است. در این کشو ها میتوانید علاوه بر لباس خرده لوازم خود را قرار دهید. بهتر است یکی از آن ها را برای شال و روسری کنار بگذارید و به راحتی آن ها را تا کرده درون آن جای دهید. طبقه بعدی را به لباس زیرهایتان اختصاص دهید. از آن جایی که این لباس ها کوچک هستند و احتمال گم شدن آن ها زیاد است کش گزینه خوبی برای آن ها می باشد. طبقه آخر را نیز میتوانید به لوازمی همچون سشوار و … اختصاص دهید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  انتخاب نرده مناسب با دکوراسیون

نحوه قرار دادن رخت خواب ها درون کمد دیواری

رخت خواب ها و پتوها جز جدا نشدنی در هر خانه ای است. از آن جایی که کمتر مورد استفاده قررار میگیرند بهتر است بخش انتهایی کمدرا به آن ها اختصاص دهید. البته برای آن که مرتب و منظم باشد بهتر است از باکس های رخت خواب استفاده کنید. این باکس ها جعبه های پارچه ای هستند که میتوانید تشک و لحاف، پتو ها و بالش هایتان را درون آن قرار دهید و زیپ آن را بکشید. به این صورت وقتی کمد را هم بار میکنید تنها یک باکس بزرگ خواهید دید که بسیار منظم و البته کم جا می باشد. میتوانید لوازم دیگر خود را نیز روی آن قرار دهید.

مرتب کردن کمد دیواری

ترفند های کاربردی برای مرتب کردن کمد دیواری

برای آنکه کمد دیواری شما منظم و مرتب باشد میتوانید از یک سری اصول و ترفند ها استفاده کنید. از مهم ترین آن ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

– لباس هایی که مناسب فصا نیستند در کیسه و در بخش انتهایی کمد قرار دهید.

– لباس هایی که برایتان اهمیت دارد در کاور قرار داده و آویز کنید.

– برخی از پارچه ها با توجه به جنسی که دارند سرریع چروک میشوند، این لباس ها را آویز کنید.

– از باکس لباس استفاده کنید. این باکس ها جعبه های درب داری هستند که در سایز های مختلف برای قرار دادن لباس ها استفاده میشوند. میتوانید درون آن ها شلوارهایتان را تا کرده و قرار دهید و درون کمد بگذارید.

– از آویز های مخصوص استفاده کنید. امروزه آویز ها انواع متنوعی دارند که هر کدام برای البسه مخصوصی طراحی شده اند. آویز روسری با مانتو و … متفاوت است. این آویز ها را بع تعداد لباس هایتان و نیازتان تهیه کرده و لباس هایتان را با آن به رگال وصب کنید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  آبکاری استیل

– لباس های پر استفاده خود را در بخش جلویی کمد قرار دهید تا دسترسی راحتتری به ان ها داشته باشید.

– برای استفاده بهیته از فضای کمدمیتوانید پشت درب گیره هایی جهت قرار دادن آویز شال و … نصب کنید.

– کفش های خود را در قسمت پایینی کمد قرار دهید و بهتر است قبل از قرار دادن درون کمدبه دلیل بوی نامطبوعی که دارند مدتی در هوای آزاد قرار دهید و یا درون جعبه کفش گذاشته و درکمد جای دهید.

– از نظم دهنده های مخصوص کمد و کشو استفاده کنید.

– برای زیبایی بیشتر، کاربرد راحتتر و همچنین صرفه جویی در فضا میتوانید آینه قدی را درون کمد و یا روی درب نصب کنید.