میز کنسول یا ویترین
12
مارس
میز کنسول یا ویترین

میز کنسول یا ویترین ؟

اگر تازه عروس هستید و در هیجان خرید لوازم منزل و جهیزیه روزهای خود را سپری می کنید و یا قصد تغییر دکوراسیون و لوازم خانه خود را قطعا این سوال برای شما هم پیش خواهد آمد که میز کنسول بخریم یا ویترین؟ میز کنسول یا ویترین هر دو جز المان های مهم در چیدمان منزل بوده و از نظر کارایی نیز فرق چندانی با هم ندارند. تنها تفاوتی که می توان برای آن ها در نظر گرفت، شیوه به نمایش گذاشتن ظروف داخل آن ها می باشد که هر کدام حسن خود را دارند. در حالت کلی می توان گفت انتخاب بین ویترین یا میز کنسول به نظر شخصی خانم خونه بستگی دارد.

چرا باید میز کنسول داشته باشیم؟

کنسول ها میزهایی با ابعاد گوناگون هستند که عموما از چوب ساخته می شوند. طراحی متنوعی داشته و دارای درب هستند. می توانید ظروف پذیرایی خود را درون میز کنسول بچینید و درب آن را ببندید. یک محفظه ایمن برای ظرف های چینی که آن ها را از هر اتفاق دیگری مصون نگه دارد. همچنین می توانید برای بخش بالای آن از آینه و شمعدان استفاده کنید. کنسول ها از آنجایی که از چوب ساخته می شوند بیشتر با سبک کلاسیک و روستیک سازگاری دارند که باعث می شود یک خانه اعیانی داشته باشید. وجود آن دکوراسیون خانه شما برا سیار شیک و منحصر به فرد خواهد کرد. بخش بالای آن برای قرار دادن آینه است که قاب آینه نیز با بدنه کنسول ست می باشد. می توانید آن را در نزدیکی میز ناهارخوری بگذارید و ست غذا خوری خود را کامل نمایید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  خانه تکانی آشپزخانه در سه سوت

میز کنسول یا بوفه

چرا باید ویترین داشته باشیم؟

تغییرات در مبلمان همیشه بوده و کنسول ها نیز دست خوش تغییرات زیادی شده اند. یکی از این تغییرات تبدیل آن ها به ویترین است. ویترین ها هم در جنس های چوبی و هم فلزی وجود دارند. طرح آن ها بسیار متنوع بوده و رنگ بندی بیشتری هم به نسبت کنسول ها دارند. اما مهم ترین ویژگی آن ها این است که درب های ویترین شیشه ای است و می توانید درون آن را ببینید به همین خاطر به نام ویترین شهرت داشته و تمام درون خود را به نمایش می گذارد. به همین خاطر اغلب می توانید به عنوان بوفه نیز از آن استفاده کنید. نکته مهمی که در خصوص ویترین وجود دارد این است که برای تزئین بخش بالای آن گزینه های بسیاری پیش رو دارید که عبارتند از:

قرار دادن آینه

می توانید همچون کنسول روی آن آینه بگذارید و حتی شمعدان و نیز روی آن قرار دهید. می توانید آینه را روی دیوار بالای آن هم نصب کرده و روی میز نگذارید.

دیوار بالای آن را تابلو نصب کنید

این نیز گزینه دیگری است که می توانید در دیوار پشت ویترین تابلو های مختلفی با اندازه های گوناگون نصب کنید. همچنین می توانید به جای تابلو از دیوار کوب ها هم استفاده کنید.

لوازم لوکس روی آن قرار دهید

می توانید از جا شمعی ها، جا عودی، گلدان، نگهدارنده کتاب و غیره به عنوان المان های تزئینی روی آن بگذارید.

میز کنسول بخریم یا بوفه

میز کنسول یا ویترین ، کدامیک بهتر است؟

با توضیحاتی که در بالا بیان کردیم احتمالا انتخاب خود برای خرید ویترین یا میز کنسول را کرده اید. اما اگر باز هم دو دل هستید و نمی دانید که کدام یک از آن ها برای شما مناسب است، می توانید با در نظر گرفتن نیاز خود آن را انتخاب کنید. به این منظور در ادامه با راهنمای خرید ویترین یا میز کنسول تصمیم نهایی خود را بگیرید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  انتخاب بهترین رنگ برای حمام و سرویس بهداشتی

اگر محدودیت جا دارید ویترین را انتخاب کنید

ویترین به دلیل داشتن پایه های بلند در ارتفاع بالاتری قرار می گیرد. علاوه بر آن به دلیل درب های شیشه ای که دارد می توان بخش داخلی آن را دید و این خود باعث عمیق تر شدن دکوراسیون می شود. بازتاب نور از سطح شیشه باعث می شود که سالن شما بزرگتر و دلباز تر به نظر برسد. از آن جایی که قسمت های پشت ویترین آینه ای است این بازتاب دو برابر می شود. در غیر این صورت اگر سالن شما بزرگ است و محدود نیست می توانید به سراغ کنسول های چوبی و ست با آینه بروید.

اگر شلخته هستید کنسول برای شما بهتر است

کنسول ها درب های چوبی داشته و به همین خاطر درون آن ها دیده نمی شود. اگر به هر دلیلی نمی توانید نظم را در چیدمان داخل کنسول رعایت کنید کنسول آن را از دیده همگان پنهان می کند.

اگر به دنبال تنوع هستید ویترین بخرید

ویترین ها به نسبت کنسول ها تنوع طرح و رنگ بیشتری دارند. حالت فانتزی تر بوده و می توانید در هر رنگی که می خواهید آن را سفارش دهید چرا که متریال سازنده آن از چوب های مصنوعی و فلزی است. در مقابل کنسول ها از چوب طبیعی ساخته شده اند به همین خاطر در تم های رنگی محدودی هستند که معمولا در تناژ های قهوه ای است.

میز کنسول بخریم یا ویترین

ویترین ها ارزان تر از کنسول هستند

کنسول از چوب طبیعی ساخته می شود بنابراین طبیعی است که قیمت بالاتری خواهد داشت. شیشه و آینه به نسبت چوب و مصنوعات چوبی ارزان تر است. به همین خاطر می توانید با قیمت مناسب تری آن را تهیه کنید. البته تعداد طبقات، ابعاد و طرح ویترین و کنسول و غیره دیگر نکات نیز در قیمت قروش نهایی آن موثر است.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  کفپوش مشکی در طراحی داخلی

میز کنسول یا ویترین را با هم بخریم؟

این اشتباه را هرگز انجام ندهید مگر اینکه سالن پذیرایی و نشیمن شما جدا باشد. وجود میز کنسول و ویترین باعث می شود دکوراسیون خفه ای داشته و فضا کوچک تر به نظر برسد. اما اگر سالن های شما جدا باشد می توانید کنسول را در سالن پذیرایی و ویترین را در سالن نشمین و یا بالعکس قرار دهید. البته نا گفته نماند که می توانید هر یک از آن ها را به صورت جدا در بخش های مختلف خانه همچون راهرو، پاگرد، سالن و غیره بگذارید. نکته مهمی که باید رعایت کنید این است که هر دو به صورت موازی و یا در رو به روی هم قرار نگیرند.