نقش تابلو در دکوراسیون
25
جولای
نقش تابلو در دکوراسیون منزل

نقش تابلو در دکوراسیون منزل

تابلو ها یکی از اکسسوری هایی هستند که در طراحی داخلی و دیزاین برای تزئین دیوار ها به کار گرفته می شوند. استفاده از تابلوها روش کم هزینه برای افزایش جذابیت منزل و دکوراسیون آن است. علاوه بر خانه ازتابلو برای جلوه بخشیدن به دکوراسیون در محیط کار و … نیز میتوانید استفاده نمایید. تابلو ها انواع زیادی دارند که روح تازه ای به فضا بخشیده و باعث جان بخشی به آن می شوند.

چرا از تابلوها در دکوراسیون استفاده کنیم؟

تابلوها میتوانند به عنوان عنصر تکمیل کننده خانه شما را از بی حسی و سادگی نجات دهند. البته به شرط آنکه تابلویی متناسب با محیط و فضای آن انتخاب نمایید. هچنین از تابلوها برای ایجاد کنتراست رنگ ها در فضا نیز بسیار کارآمد کی باشند. چینش تابلوها با طرح و روش های گوناگونی انجام میشود. هر یک از آنها جذابیت و زیبایی مختص به خود را دارند که شما را مجذوب خواهند کرد. البته برخی تابلوهای به اصطلاح مذهبی نیز وجود دارند که در دین اسلام باعث دور ماندن از چشم زخم می شوند و بر حسب همین اعتقاد قدیمی است که بسیار مورد استفاده قرار میگیرند.

تاثیر انواع تابلو در دکوراسیون

4 نکته مهم که در انتخاب تابلو باید بدانید

در هنگام انتخاب تابلوبا چالش های بزرگی روبه رو خواهید شد. چالش هایی نظیر سبک، طرح، رنگ، جنس و … که به احتمال زیاد اطلاعات دقیق و کاملی هم از آنها ندارید و صرفا با در نظر گرفتن هزینه و سلیقه خود آن را انتخاب مکنید. اما ما با بیان 6 نکته مفید به شما کمک میکنیم تا تا جذاب ترین گزینه را انتخاب کرده و از نقش تابلودر دکوراسیون خود بهره مند شوید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  انتخاب رنگ مناسب اتاق خواب

نقش رنگ تابلو در دکوراسیون

احتمالا اولین چیزی که به آن فکر میکنید هماهنگ کردن رنگ تابلوبا دکوراسیون منزل شما است. باید بدانید که همیشه ست کردن جواب نیست. در برخی مواقع انتخاب رنگ های متضاد با دکوراسیون نتیجه بسیار مطلوب تری خواهند داشت. در حقیقت اصل بر این است که رنگ تابلومکمل کننده فضای شما باشد. زیاد روی رنگ آن هم حساسیت به خرج ندهید چرا که هر نا خودآگاه تابلو ها به خاطر ذات اکسسوری که دارند به راحتی با محیط پیرامون خود خو میگیرند.

اندازه تابلو در دکوراسیون

نقش تابلودر دکوراسیون بسیار پر رنگ است البته به شرطی که درست انتخاب شده باشد. یک قانون نانوشته برای انتخاب تابلو وجود دارد که طبق آن هرچه تابلو انتخابی شما بزرگتر باشد بهتر است. انتخاب تابلوهای کوچک نتیجه مطلوبی برایتان نخواهد داشت مگر آن که به دنبال سبکی مینیمال و فانتزی باشید. اگر تابلوشما در ابعاد کوچک میباشد میتوانید با انتخاب قاب بزرگی برای آن جذابیت ظاهری و جلوه بصری آن را بیشتر کرده و همچنین اثر هنری زیبایی را خلق نمایید.

تاثیر تابلو در دکوراسیون منزل

سنت و مدرنیته را تلفیق کنید

با ایجاد تضاد به وسیله تابلومیتوانید هیجان را به سالن و محیط خود اهدا نمایید. وجود یک تابلو مدرن در یک فضای سنتی و بالعکس میتواند به عنوان یک نکته کانونی عمل کند. با این عمل منتظر نتایج تاثیر بخش و غیر منتظره ای باشید که جذابیت را در محیط القا خواهد کرد. هرچند که در نگاه اول ممکن است با سلیق اکثر شما سازگاری نداشته باشد.

عجله نکنید

قطعا با یک نگاه به تابلومیتوانید احساس برانگیخته خود را لمس کنید اما عجله نکنید. شاید با دیدن اولین تابلو به آن علاقه مند شوید اما بهتر است حسابی بگردید و بهترین آن را انتخاب کنید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  جوشکاری آرگون روی استیل

نقش تابلو در دکوراسیون پذیرایی

پذیرایی هر خانه ای لوکس ترین و جذاب ترین بخش آن است که برای میزباین از مهمانان در نظر گرفته شده است. با قرار دادن یک تابلو بزرگ و چشمگیر در آن میتوانید تمامی نگاه ها را خیره کنید. این تابلوالمانی است جذاب و زیبایی بخش که میتوانید آن را روی دیوار نصب نمایید. اینکه برای نصب دیوار آن حتما باید به زدیکترین دیوار و … بروید را هم فراموش کنید. هر دیواری که فکر میکنید مناسب است برای آن در نظر بگیرید.

نقش تابلو در دکوراسیون اتاق خواب

قرار دادن تابلودر فضای بالای تخت نیز یکی دیگر از ترفند های دکوراسیون و زیباسازی محیط در اتاق خواب است. از آنجایی که آرامش حرف اول را در اتاق خواب میزند طبق اصل فنگ شویی بهتر است از نصب چندین تابلو بر روی دیوار اجتناب کنید. یک تابلوبزرگ و زیبا را انتخاب کنید و بالای تاج تخت خود قرار دهید. این تابلو میتواند یادگاری از روز عروسی شما باشد.

نقش تابلو در دکوراسیون داخلی

آشنایی با انواع تابلوها

تابلو ها انواع مختلفی دارند. هر یک از آنها با توجه به نحوه انجامشان ایده گرفته زا یک سبک هستند. انتخاب هر کدام از آن ها خالی از لطف نخواهد بود اما بهتر است تابلویی را انتخاب کنید که از عمق وجود به آن علاقه مند هستید. برخی انواع تابلوها عبارتند از:

تابلوفرش ها: ین تابلو ها که جز رایج ترین ها نیز هستند به دو صورت دستی و ماشینی موجود می باشند. این تابلوها از نخ بافته میشوند. ارزش نمونه دستی و طبیعی آن بسیار بیشتر است. طرح آن بسیار متنوع بوده و بیشتر با طرح های طبیعت، چهره، آیه های قرانی و … شناخته میشود.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  نحوه تزئین دیوار پشت مبل

تابلوهای نقاشی: این تابلو ها به صورت دستی نقاشی میشوندو نقاشی هایی که ایده و الهام گرفته از احساسات درونی، طبیعت، یک شخص و … بوده و توسط نقاشی ماهر بر روی کاغذ نقش بسته است.

تابلوهای عکس: این تابلوها همان تصاویری است که شما گرفته اید و با بزرگ کردن ابعاد و چاپ ان میتوانید بر روی دیوار قرار دهید. این عکس را میتوانید خودتان هم انتخخاب نمایید.

تابلوهای فانتزی: این تابلوها که امروزه بسیار ترند شده اند و برای سبک مدرن مناسب هستند ابعاد کوچکی داشته و درون آن ها نوشته های کوتاهی است. این تابلو ها را میتوانید در تعداد زیاد کنار یکدیگر بچینید تا بخشی از دیوار را پوشش دهند و زیبایی آن را دو چندان نمایند.

جمع بندی

نقش تابلو در دکوراسیون برای همگان واضح است. برای زیبایی دکوراسیون خود از تزئین دیوار ها چشم پوشی نکنید. تابلو یک راه حل بسسیار زیبا است که هزینه کمی نیز دارد و ماندگاری آن هم بسیار زیاد است.