کنسول استیل

استفاده از کنسول استیل در دکوراسیون داخلی

میز کنسول استیل از جمله کالا های مدرن در دکوراسیون داخلی منازل، هتل ها و … می باشد. در سالهای اخیر تقریبا به عنوان جایگزینی برای میز آینه و شمعدون در جهیزیه عروس نیز دیده می شود. کنسول می تواند از جنس های مختلفی مانند چوب، فلز تولید شود که در اینجا ما در خصوص یکی از محبوب ترین انواع کنسول یعنی کنسول از جنس استیل صحبت می کنیم. کنسول استیل را می توان در رنگ کروم، طلایی و رز گلد با ابعاد و طرح حای مختلف بنا به نظر مشتری تولید کرد. میز کنسول جایگاه مناسبی برای اشیا دکوری، قاب عکس و … می باشد و می توان از ترکیب لوله، پروفیل و ورق استیل ساخته شود که می تواند دارای کش. . یا کمد و یا فقط به عنوان میزی دکوراتیو در نطر گرفته شود. گروه تولیدی پاراپت این تعهد را به شما می دهد که با در اختیار داشتن تیمی فعال و کار آزموده بهترین کالا را به شما عرضه کند.

کنسول استیل

چه آلیاژهایی در میز کنسول استیل به کار می رود؟

در تولید این کنسول معمولا از یکی از سه آلیاژ( 201/ 304/ 316) استفاده می شود. استفاده از این آلیاژها در میز کنسول استیل موجب می شود ، میز کنسول با توجه به شرایط آب و هوایی متفاوت دوام مناسب داشته باشد. هر سه آلیاژ از ظاهری یکسان می باشند و فقط از لحاظ مشخصات فنی باهم اختلاف هایی داشته که همین موجب تفاوت در کاربردهایشان  شده است. مثلا اگر آلیاژی که برای کنسول به کار می رود استیل 201 باشد، برای منطقه ها و شهرها با میزان رطوبت هوای پایین مناسب است و در مقابل استیل 304 برای محیط هایی با رطوبت بالا به کار گرفته می شود. اما از نظر استحکام بهترین آلیاژ استیل 316 بوده و به دلیل ویژگی های منحصر به فردش می توان از آنها برای فعالیت های صنعتی نیز استفاده کرد. تفاوت دیگر این آلیاژها در بحث اقتصادی آنهاست، یعنی اگر برای میز استیل از آلیاژ 201 استفاده شود در مقایسه با آلیاژ 304 و 316 هزینه های ساخت پایین تر می آید.

میز کنسول استیل

چه عواملی بر میزان قیمت میز کنسول استیل اثر گذار است؟

چندین آیتم وجود دارد که بر قیمت های تمام شده میز استیل تاثیر مستقیم می گذارند. همانطور که در تیتر قبلی ذکر شد، نوع آلیاژ استفاده شده یکی از اصلی ترین علت تفاوت قیمت هاست. اینکه جنس رویه به کار رفته از چیست و طراحی میز  استیل چگونه است نیز بر هزینه ها اثرگذار خواهد بود. آبکاری استیل، میزان ضخامت لوله و پروفیل( و یا ورق استیل) از دیگر علت های متغیر بودن قیمت های این نوع کنسول می باشد.

کنسول
کنسول

بررسی رنگ بندی های میز کنسول

کنسول استیل در سه رنگ طلایی، رزگلد و استیل( همان رنگ طبیعی اولیه) در بازار موجود است. برای تولید کنسول استیل طلایی یا رزگلد، باید بعد از به پایان رسیدن فرآیند تولید، “آبکاری” را انجام دهند. میزهای کنسول این قابلیت را دارند که به صورت براق و یا سطوح خش دار ساخته شوند.
برای ایجاد رنگ بندی های متنوعی برای میزهای کنسول می توان صفحه ی روی میز را از انواع شیشه ، سنگ و چوب در رنگ ها و طرح های مختلف استفاده کرد. در این بین میزهای کنسول شیشه ای علاوه بر زیبایی بیشتر، به علت قیمت مناسب طرفداران زیادی دارد. با این وجود خریدن کنسول با رویه شیشه خالی از عیب نیست. یکی از عیوب آنها لکه گرفتن و باقی ماندن اثرانگشت روی شیشه هاست که این موجب شده تا تایم بیشتری را برای تمیز کردن صرف شود.
یکی از مزیت های خوب استفاده از این رویه ها این است که با انتخاب مدل می توان به راحتی کنسول را با متناسب با رنگ سایر تجهیزات خانه یا شرکت انتخاب کرد. به عنوان مثال اگر در مرحله آخر برای روکش از سنگهای مشکی استفاده کنند با وجود تضادهای رنگی، می توان جذابیت کار را چند برابر کرد.

میز کنسول استیل
کنسول استیل

میز کنسول چه ویژگی هایی دارد؟

این مدل از میز کنسول به دلیل استیل استفاده شده در آن، خاصیت ضد زنگی داشته و همین دلیلی است تا دوام آن بیشتر باشد. علاوه بر این درخشندگی سطح استیل، موجب شده تا بسیاری افراد برای زیباتر شدن دکوراسیون داخلی میز کنسول استیل را به نمونه های دیگر ترجیح دهند. البته این امکان وجود دارد که بخش هایی از میز کنسول را با چوب یا شیشه و یا سنگ های رنگی ترکیب کرد.
سایز بندی های مختلفی برای کنسول وجود داشته و این باعث شده تا از کنسول استیل در کاربردهای مختلفی همچون میزهای آرایشی، آینه ها و کنسول طبقاتی به کار ببرند. با وجود طراحی های متنوع این امکان هم هست تا از کنسول در محیط هایی با چیدمان سلطنتی استفاده کرد. از آنجایی که رنگ اصلی در طراحی دکوراسیون سلطنتی طلایی است می توان با به کارگیری کنسول طلایی و قرار گیری در جای مناسب، زیبایی فضاهای چنین خانه هایی را چند برابر کرد. حتی برای ایجاد هماهنگی بیشتر، می توانید به سازنده بگویید طرح پایه های میز کنسول را مشابه با میز ناهارخوری و جلو مبلی ها طراحی کند.