25
آوریل
گلخانه شیشه ای استیل

در میان انواع گلخانه های موجود ساخت گلخانه شیشه ای استیل از اهمیت و محبوبیت بیشتری برخوردار است. شیشه متریالی است که به سادگی می توان از آن برای ساخت انواع گلخانه بسیار کوچک در فضای بالکن تا انواع گلخانه های بزرگ صنعتی استفاده نمود. البته ساخت گلخانه شیشه ای نیاز به رعایت نکاتی نیز است که بدون آن ممکن است محصول نهایی از نظر راندمان و عملکرد، شرایط مناسبی نداشته باشد. استفاده از فضای گلخانه به چند دلیل اهمیت زیادی دارد. در درجه اول فراهم نبودن شرایط لازم برای کشت انواع گل و بذر در فصول سرما گلخانه این امکان را برای کاربران ایجاد می نماید تا در هر شرایط آب و هوایی، شرایط کشت انواع بذر فراهم شود. از طرفی کمبود فضای باغی در شهرهای بزرگ نیز عاملی شده تا استفاده از گلخانه تبدیل به امری ضروری در زندگی امروز بشر گردد.

ساخت گلخانه شیشه ای استیل شیک و مدرن

چرا ساخت گلخانه شیشه ای؟

از آنجایی که رشد گل ها و بذرها نیاز به شرایطی مانند نور و دمای مناسب دارد، استفاده از هر متریالی برای ساخت انواع گلخانه نمی تواند این شرایط را تأمین کند. یکی از بهترین متریال برای فراهم آمدن شرایط رشد گیاهان در گلخانه همین شیشه است. البته انتخاب نوع شیشه برای ساخت گلخانه شیشه ای نیز بایستی به صورت بهینه انتخاب گردد تا هم از نظر نور و دما بتوان روی آن حساب کرد و هم مقاومت لازم رد برابر شرایط جوی را نیز بتوان برای آن متصور شد. در ادامه این مقاله با مزیت های ساخت گلخانه شیشه ای و سایر مشخصات مربوط به آن بیشتر آشنا خواهیم شد. کاربرانی که به این امر علاقه داشته و در صدد فراهم نمودن شرایط آن هستند می توانند با ما همراه بوده و از خدمات ما در این امر استفاده کنند.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  آموزش تولید ورق استنلس استیل

نور پس از برخورد با شیشه مورد استفاده در ساخت انواع گلخانه شیشه ای مقداری از انرژی خود را تخلیه نموده و سپس وارد فضای داخلی گلخانه می شود. این نور ساطع شده برای برگشت و انعکاس از داخل گلخانه دیگر انرژی لازم برای عبور از شیشه را نداشته و در نتیجه در داخل گلخانه به دام می افتد. این امر باعث می شود تا در فصول سرد هم نور کافی برای رشد گیاهان فراهم شود و هم دمای داخلی گلخانه به شرایط رشد گل ها و گیاهان نزدیک باشد. از این رو است که استفاده از شیشه برای ساخت گلخانه بسیار محبوب و پرطرفدار شده است.

گلخانه شیشه ای استیل

مزایای ساخت گلخانه شیشه ای

استفاده از شیشه برای ساخت گلخانه نسبت به سایر مزایا دارای مزیت هایی می باشد. برخی از مزیت های ساخت گلخانه شیشه ای عبارت اند از:

هزینه مناسب نسبت به سایر متریال

البته نه اینکه شیشه سکوریت مورد استفاده برای ساخت گلخانه شیشه ای پایین باشد، اما به نسبت سایر متریالی که بتوانند کیفیت لازم را در این زمینه داشته باشد، هزینه استفاده از شیشه می توان بهینه باشد. هر چند مواد ارزان تری هم برای این کار در بازار وجود دارد.

طول عمر بالا

یکی از مزیت های عمده ای که برای شیشه و ساخت گلخانه با آن می توان متصور بود، طول عمر بالای این محصول نسبت به سایر متریال است. در دراز مدت البته اگر در انتخاب نوع شیشه دقت لازم به عمل آمده باشد، آسیب چندانی به این گلخانه وارد نخواهد بود.

نصب و اجرا گلخانه شیشه ای استیل در منزل و محل کار شما

کاهش هزینه های نگهداری

برخلاف برخی دیگر از متریال که بعد از ساخت بایستی برای نگهداری آنها هزینه های جانبی در نظر گرفت، شیشه نیاز به هزینه نگهداری چندانی ندارد. این مزیت نیز در بهینه کردن هزینه ساخت گلخانه شیشه ای موثر می باشد.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  کابین دوش شیشه ای

امکان استفاده در ابعاد و اندازه های مختلف

ساخت گلخانه شیشه ای در ابعاد و اندازه های مختلفی و در فضاهای کوچک امکان پذیر است.

نصب و اجرای گلخانه شیشه ای استیل با قیمت ارزان

زیبایی و جذابیت بالا

در کنار همه مزیت های فنی در استفاده از شیشه برای ساخت گلخانه، این گلخانه ها دارای زیبایی ها و جذابیت های بسیاری نیز می باشد. تماشای یک گلخانه شیشه ای از بیرون حس بسیار خوبی در بیننده ایجاد می نماید که در سایر متریال نمی توان آن را متصور بود.

فراهم نمودن نور و دمای مناسب

شیشه علاوه بر اینکه دما و نور کافی برای رشد هر گیاهی را تأمین می نماید، از آن برای تنظیم دمای محیط گلخانه نیز می توان استفاده نمود.

ساخت گلخانه شیشه ای استیل در بالکن

برای ساخت گلخانه شیشه ای استیل از شیشه مقاوم استفاده می شود. سکوریت معمول ترین نوع شیشه برای این کار می باشد. استفاده از شیشه سکوریت 4 میلی متر به بالا بسته به نوع کاربری و اندازه گلخانه برای ساخت آن کاربرد دارد. یکی از موارد استفاده از شیشه برای ساخت گلخانه شیشه ای در فضای بالکن است. چنین گلخانه ای در کنار همه مزیت هایی خوبی که برای رشد گیاهان ایجاد می نماید، زیبایی بسیار فوق العاده ای نیز در بالکن ها و حتی پشت بام ها ایجاد خواهد نمود. البته بسته به شرایط جوی منطقه باید در انتخاب شیشه مناسب برای ساخت این نوع گلخانه دقت لازم به عمل آید. شیشه مورد استفاده برای ساخت گلخانه شیشه ای در بالکن بایستی دارای مقاومت خوبی در برابر باران، باد و سایر شرایط جوی باشد.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  صندلی استیل

هزینه ساخت گلخانه شیشه ای استیل در تهران و کشور

هزینه ساخت گلخانه شیشه ای استیل

در نهایت یکی از مهم ترین بخش های ساخت گلخانه شیشه ای مربوط به برآورد هزینه های آن است. هزینه و قیمت تمام شده چنین گلخانه ای به موارد زیادی بستگی دارد که حتما قبل از اقدام برای ساخت باید به آنها توجه نمود. اندازه گلخانه، نوع شیشه مورد نیاز برای ساخت، ابزار و یراق آلات مورد استفاده برای ساخت آن و قیمت آنها، استفاده از گلخانه های تمام شیشه ای یا نیمه شیشه ای و درب های شیشه ای ریلی در بالکن ها از جمله مهم ترین معیارها و دلایل برای برآورد هزینه ساخت گلخانه شیشه ای می باشند.

اقدام به خرید متریال از یک فروشگاه معتبر که قیمت های منصفانه ای برای هزینه های مختلف خدمات خود نیز داشته باشد، یکی دیگر از مواردی است که در هزینه ساخت گلخانه شیشه ای باید توجه خاصی به آن نمود. هر چند نصب و ساخت این گلخانه خیلی مشکل نیست، اما نکاتی کلیدی وجود دارد که باید در هنگام ساخت به آنها دقت نمود.