11
آوریل
حمام مستر

حمام مستر یکی از ویژگی هایی است که در چند سال گذشته تبدیل به یک فرهنگ برای ایرانی ها شده است. هر چند ما ایرانی ها از قدیم در طراحی انواع حمام های ایرانی صادر کننده طراحی این قسمت از خانه به کشورهای دیگر هستیم، اما با توجه به فضای زیاد مورد نیاز برای حمام های ایرانی اصیل، استفاده از طرح ها و دکورهای خارجی در ایران رواج پیدا کرده است. اما استفاده از اتاق مستر در خانه چه مزیت ها و ویژگی هایی برای خانه شما ایجاد می نماید و چرا کاربران امروزی تمایل زیادی برای استفاده از آن دارند، موضوعی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

استفاده از محیط های کاربری مدرن و به روز در خانه ها، مخصوصاً در آپارتمان های امروزی علاوه بر بالاتر بردن زیبایی و جذابیت در خانه های امروزی، باعث بالاتر رفتن کیفیت زندگی در میان کاربران نیز می شود. حمام مستر نیز یکی از مزیت هایی است که چند سالی است به فرهنگ آپارتمان سازی ایرانی ها اضافه شده است. مزیت های زیاد این نوع حمام آن را تبدیل به یکی از ملزومات خانه های امروزی نموده است. ویژگی که سازندگان از آن برای فروش راحت تر ساخته های خود نیز بهره می برند. در ادامه این مقاله همه چیزهایی که لازم است درباره حمام مستر بدانید را با هم مرور خواهیم کرد.

حمام مستر

حمام مستر چیست؟

حمام مستر یک اصطلاح رایج در ساختمان سازی است. به صورت کلی به اتاق خوابی که دارای امکاناتی نظیر حمام، سرویس بهداشتی، وان، جکوزی و از این قبیل موارد باشد، اتاق خواب مستر گفته می شود. وجود حمام در اتاق خواب مستر اصطلاحاً به حمام مستر شهرت پیدا کرده است. روش های مختلفی برای جایگذاری حمام در اتاق خواب مستر وجود دارد که بسته به فرهنگ ساکنین خانه ها از آنها استفاده می شود. از استفاده از کابین های شیشه ای گرفته تا حمام های بزرگ همگی در طراحی این نوع حمام رواج دارد. استفاده از این امکانات بسته به متراژ خانه در یک یا چند اتاق از اتاق های خانه امکان پذیر است. برای خانه هایی که تنها یک اتاق به اتاق خواب مستر تبدیل می شود، اکثراً بزرگترین اتاق که اتاق خواب والدین است از این ویژگی برخوردار می شود.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  درب شیشه ای

طراحی و ساخت حمام مستر با هزینه و قیمت ارزان در تهران و کشور

یکی از چالش هایی که می تواند بسیار شیرین و جذاب هم باشد، طراحی حمام مستر در خانه های امروزی است. طرح های بسیار خاص از این حمام وجود دارد که وجود آنها باعث زیبایی و جذابیت بسیار فوق العاده ای در دکوراسیون خانه ها خواهد شد. برای اتاق خواب هایی که از قبل در آنا فضای لازم برای حمام در نظر گرفته نشده می توان از کابین های شیشه ای فوق العاده لاکچری استفاده کرد. هر چند استفاده از این طرح ها به فرهنگ ساکنین نیز وابسته است اما با این وجود در حال حاضر شاهد استفاده از چنین طرح هایی در خانه های ایرانی ها نیز هستیم.

با توجه به اندازه حمام در اتاق خواب مستر می توان از امکانات بیشتری در آن استفاده کرد. استفاده از نورپردازی های مناسب و متریال خاص می تواند طراحی این حمام را جذاب تر و بهتر نیز نماید. استفاده از وان های دو نفره و یا تک نفره نیز یکی دیگر از جذابیت هایی است که می توان از آنها در طراحی این حمام بهره جست. استفاده از وان در حمام هم می تواند باعث کاهش مصرف آب بوده و هم آرامش ذهنی و روانی خاصی نیز برای ساکنین ایجاد کند.

طراحی و ساخت حمام مستر

نکات مهم در طراحی و اجرای اتاق مستر

علاوه بر زیبایی نکاتی دیگری نیز در طراحی و ساخت اتاق خواب مستر وجود دارد که معماران باید به آنها پایبند باشند. در درجه اول استفاده از متریال به روز و شیک لازمه طراحی اتاق خواب مستر است. عدم استفاده از متریال ایده آل در دراز مدت باعث ورود رطوبت به قسمت های داخلی اتاق شده و علاوه بر کاهش طول عمر سایر وسایل خانه، بوهای نامطبوعی نیز به دنبال خواهد داشت. استفاده از شیرآلات مناسب و درجه یک به همراه سنگ ها و کاشی های مدرن و با کیفیت لازمه ساخت حمام مستر در اتاق خواب های مستر امروزی است.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  شیشه سکوریت

در طراحی و ساخت کابین ای شیشه ای نیز باید نهایت دقت را داشته باشید. درزبندی مناسب و استفاده از شیشه های محکم در ساخت این کابین ها از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده از مواد تزئینی مناسب برای حمام مستر را نیز فراموش نکنید. استیکرها و تزئینات مختلف باعث افزایش روحیه افراد و ساکنین خانه شده و زندگی شادتری را برای شما به دنبال می آورد.

مزیت های داشتن حمام مستر

اما آیا مزایای استفاده از حمام مستر به قدری است که آن را تبدیل به یک طراحی اجباری در آینده خانه های ایرانی نماید؟ در درجه اول باید بدانیم که طراحی و درج حمام مستر در خانه ها هزینه های زیادی برای سازنده به دنبال نداشته و با یک رویکرد ساخت بهینه می توان آن را در هر خانه ای با هر متراژی به کار برد. از طرفی استفاده از این قابلیت باعث خصوصی تر شدن این فضا در خانه شده و استفاده از آن را برای ساکنین راحت تر نیز می نماید. جایگذاری محل حمام و سرویس بهداشتی از قدیم یکی از چالش هایی بوده که همه معماران و سازندگان با آن روبرو بوده اند. چالشی که همیشه با حرف و حدیث هایی روبرو بوده است.

اجرای حمام مستر در تهران کشور با هزینه و قیمت ارزان

از این جهت استفاده از اتاق مستری که در آن حمام نیز تعبیه شده باشد، می تواند برای همیشه این چالش را برای سازندگان و معماران حل نماید. از جهتی دیگر استفاده از همه امکانات لازم برای خواب، مطالعه و حمام در یک اتاق باعث می شود تا اتاق خواب شما تبدیل به یک فضای چند کاربره شده و به این صورت در استفاده از فضاهای خانه نیز بهینه ترین حالت در نظر گرفته می شود. در خانه های لاکچری و مدرن امروز ایرانی اتاق مستر جایگاه خود را پیدا کرده و دیگر نبود آن یک نقطه ضعف بزرگ برای هر خانه ای محسوب می شود. خریداران و مشتریان خانه ها نیز در اولین نگاه به دنبال حمام مستر خانه بوده و برای بالا بردن قیمت خانه نسبت به آپارتمان های همسایه نیز می توان از این مزیت استفاده کرد.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید.  شیشه